Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Vasario 13-22


7MD informacija

Share |Abejonė ***


1964-ieji. Vienai Bronkso mokyklai vadovauja griežta vienuolyno vyresnioji Aloizija. Ji pradeda įtarti, kad parapijos kunigas Flynas, kuris yra ir mokyklos mokytojas, seksualiai išnaudoja dvylikametį juodaodį berniuką. Kunigas aiškina, kad nori tik padėti vienišam vaikui. Ilgainiui tampa akivaizdu, kad konfliktas daug gilesnis: susidūrė Aloizijos ir kunigo Flyno požiūris į tai, kokia turi būti Bažnyčios ateitis. Pagal Pulitzerio premija apdovanotą savo pjesę pats filmą sukūręs Johnas Patrickas Shanley nesugebėjo sugriauti neišvengiamo pažodžiui pjesę į ekraną perkeliamo kūrinio teatrališkumo, bet Meryl Streep ir Philipas Seymouras Hoffmanas vaidina puikiai ir yra „Oskarų“ nominacijų favoritai (JAV, 2008). (Vilnius)


Dar viena meilės istorija ***


Danų režisierius Ole Bornedalis išgarsėjo „Nakties sargyba“ ir „Dinos knygos“ ekranizacija. Naujame filme jis pasakoja apie dviejų vaikų tėvą, fotografą Joną. Nors jo šeimyninis gyvenimas klostosi sėkmingai, vyras jaučiasi išvargintas kasdienybės ir svajoja apie egzotiškas keliones. Vieną dieną dėl jo kaltės avarijoje nukenčia mergina Džulija. Kitą dieną Jonas ateina į ligoninę jos aplankyti. Mergina nieko neprisimena. Šeima Joną palaiko naujuoju Džulijos vaikinu Sebastianu. Jonas prisiima šį vaidmenį. Jo gyvenimas įgauna naujos prasmės. Džulija gyja, po truputi grįžta jos atmintis, o Jonui mergina tampa svarbiausiu žmogumi. Tačiau artinasi diena, kai sugrįš praeitis... Pagrindinius vaidmenis sukūrė Nikolajus Lie Kaasas, Andersas W. Berthelsenas, Charlotte Fich, Dejanas Cukicius, Ewa Fröling, Bentas Mejdingas (Danija, 2007). (Vilnius)


Klasė ***


Paradokumentiniu stiliumi nufilmuotas debiutuojančio estų režisieriaus Ilmaro Raago filmas iškart sukėlė diskusijas, nes palietė vieną opiausių šių dienų problemų - mokykloje klestinčią prievartą. Filmo herojų šešiolikmetį Josepą persekioja klasės draugai. Juos erzina tykus, introvertiškas, pasilinksminimų vengiantis jaunuolis. Netikėtai pats sau Josepą užstoja naujokas Kasparas. Visa tai abejingai stebi mokytojai; kas vyksta iš tikrųjų, nesupranta ir abiejų vaikinų artimieji. Nusprendę nepasiduoti vaikinai pamažu susidraugauja. Tačiau bendraklasiai sadistai priartėja prie pavojingos ribos. Tada draugai nusprendžia atkeršyti už pažeminimą. Režisierius pernelyg akivaizdžiai seka Guso Van Santo „Drambliu“, todėl įspūdis gana dviprasmiškas: viena vertus, tai aktualus, diskusiją visuomenėje sugebantis sužadinti kūrinys. Kita vertus, jis akivaizdžiai antrinis. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Vallo Kirsas, Pärtas Uusbergas, Lauris Pedaja, Paula Solvak, Mikkas Magi (Estija, 2007). (Vilnius)


Laumės vaikas ****


...1928-ųjų kovą Los Andžele dingo devynerių metų berniukas Walteris Collinsas. Po kelių savaičių policija jį surado šalies Šiaurėje. Bet Christine Collins atsisakė pripažinti vaiką savu. Tai buvo kitas berniukas, kuris apsimetė dingusiuoju, nes norėjo pamatyti kino žvaigždžių miestą. Nuolat korupcija kaltinamiems miesto policijos vadams rūpėjo išsaugoti gerą vardą. Todėl jie įkišo protestuojančią moterį į psichiatrinę gydyklą. Netrukus šalia Los Andželo įsikūrusioje vienišoje rančoje buvo rasti 20 vaikų palaikai, sulaikytas jų žudikas Gordonas Norhcottas. Greičiausiai tarp maniako aukų buvo ir Walteris. Iš šių palyginti neseniai viešumon vėl iškilusių faktų režisierius Clintas Eastwoodas ir scenaristas J. Michaelas Straczynskis sukūrė filmą „Laumės vaikas“, pernai Kanuose gavusį specialųjį festivalio prizą. Nuo pat pirmųjų kadrų filmas stebina klasikinio holivudinio pasakojimo skaidrumu. Eastwoodas atsigręžia į klasikinio filmo, kurio centras - neteisingai apkaltinto herojaus konfliktas su aplinka, siekiant įrodyti savo tiesą, konvenciją. Pagrindinį vaidmenį sukūrusi Angelina Jolie ką tik nominuota „Oskarui“. Taip pat vaidina Jeffrey Donovan, John Malkovich (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)


Nerimo dienos ****


1961 m. pasirodęs Richardo Yateso romanas (išleistas ir lietuviškai) sukrėtė ne tik literatūros sluoksnius. Du pagrindiniai romano herojai Frenkas ir Eipril tapo savo kartos simboliais. Jie pamilsta vienas kitą, įsikuria jaukiame priemiestyje, sukuria darnią šeimą. Tačiau laikui bėgant Eipril vis labiau netenkina mamos ir žmonos padėtis. Ji nori įgyvendinti savo seną svajonę - tapti aktore. Ar jai pavyks ką nors pakeisti ir įleisti gaivaus oro gūsį į savo šeimyninį gyvenimą? Kad romane keliamos mintys iki šiol yra aktualios, įsitikinęs filmo režisierius Samas Mendesas. Konformizmas, stabilizacijos bet kokia kaina siekis, saugumo poreikis juk niekur neišnyko net XXI amžiuje. Pagrindinius vaidmenis filme sukūrė pirmąkart po „Titaniko“ filmavimo aikštelėje susitikę Kate Winslet ir Leonardo DiCaprio (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas)****** - šedevras,

***** - pasižiūrėti būtina,

**** - geras filmas,

*** - būna ir geriau,

** - jei turite daug laiko,

* - niekalas


„7 meno dienos“ Nr.6 (835), 2009-02-13

Versija spausdinimui

Komentarai

bOwbNRwwoJzrggSatT, 2011-06-24 05:38

Touchdown! That's a really cool way of puttnig it!

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti