Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 82

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/main.inc.php on line 191

Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/archyvas/include/straipsnis.inc.php on line 87
7 meno dienos > Nr. 4 (833), 2009 sausio 30 d. > Muzika > „Tai buvo... Muzikinės kultūros atspindžiai"
Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MUZIKA

„Tai buvo... Muzikinės kultūros atspindžiai"


Nauji leidiniai


7MD informacija

Share |
Muzikologas Vaclovas Juodpusis į gyvenimą „išleido" ne tik 19-a kasmetinių muzikos kalendorių, kurių paskutinius jau sudaro po 160 puslapių, bet ir monografiją „Juozas Pakalnis" (1972), 784 puslapių knygą „Čiurlionio ansamblis 1949-1991 metais" (2005). Greta kitų darbų praėjusiais metais jo knygų sąrašą papildė 528 puslapių veikalas „Tai buvo... Muzikinės kultūros atspindžiai, 1".

Šioje knygoje - tai tik dalelė tų rašinių, kurie atsirado per pastarąjį pusšimtį metų ir buvo išblaškyti po įvairius leidinius arba neskelbti, specialiai rašyti atsiminimų puslapiai, kurie padėjo užpildyti išgyvenimų akimirkas.

Knygos straipsniai sugrupuoti į tris skyrius, kurie paryškina autoriaus dalyvavimą muzikiniame gyvenime. Pirmą skyrių „Po Lietuvos ir muzikinės kultūros padange" sudaro daugiau kaip 70 didesnių ar mažesnių straipsnių apie Lietuvos muzikus, taip pat apie mūsų tautiečius, su kuriais knygos autorius daugelį metų bendravo arba tebebendrauja. Nemaža vietos skiriama įvairiausiems Lietuvos muzikų rėmimo fondo renginiams, koncertų ciklams, festivaliams („Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu", „Sugrįžimai" ir kt.).

Antras skyrius vadinasi „Radijo ir televizijos baruose". Jame gausu išsamių, niekur kitur neskelbtų atsiminimų, straipsnių apie šią specifinę sritį, į kurią buvo „nardinamas" dažnas redaktorius, nes radijo ir televizijos laidų organizavimas nuo jo ir prasidėdavo. Čia ryškėja platūs knygos autoriaus kontaktai su įvairių šalių muzikais, kurie atvykdavo į Lietuvą.

Trečias knygos skyrius - „Žodžiai išėjusiems". Tai trumpučiai Amžinybėn išėjusių muzikų paminėjimai, jų darbų svarbos Lietuvos muzikinei kultūrai priminimai. Ir visa tai - beveik 100 puslapių, po kurių - pavardžių rodyklė.

Solidų toną leidiniui teikia ir gausi vaizdinė medžiaga, ne tik nuotraukos, bet ir dokumentai, žymių muzikų laiškai, dedikacijos, autografai. Knygą išleido Lietuvos muzikų rėmimo fondas, o parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė. Spausdino UAB „Logotipas", viršelio dailininkai Dalia ir Romas Duboniai (viršelyje panaudotas Igno Martinaičio piešinys).

Norintys įsigyti knygą „Tai buvo…" gali kreiptis į Lietuvos muzikų rėmimo fondą Vilniuje (Bernardinų g. 8/8) arba į Stasio Vainiūno namus (A. Goštauto g. 2-41).


LMRF inf.

 

*  *  *


„7 meno dienos“ Nr.4 (833), 2009-01-30

Versija spausdinimui

Komentarai

tinka tik vienam tiksui, 2009-02-06 02:49

o jei neoriu isigyti, o tik peciu pakurenti, gal parduotu pagal svori?....

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti