Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Sausio 23-vasario 1


7MD informacija

Share |

Australija **


Į beveik tris filmo valandas režisierius Bazas Luhrmanas nusprendė sudėti epinį melodramatišką pasakojimą apie meilę a la „Vėjo nublokšti", a la klasikinis vesternas stilizuotą istoriją apie dviejų tūkstančių galvijų bandos kelionę milžiniškais Australijos plotais ir politiškai korektišką atsiprašymą vadinamųjų pavogtų kartų, kai aborigenai ne vieną dešimtmetį buvo atimami iš šeimų ir prievarta „mokomi" vakarietiškos civilizacijos. Kaip ir ankstesniuose režisieriaus filmuose „Mulen Ružas" ar postmodernistinėje „Romeo ir Džuljetos" ekranizacijoje, „Australijoje" barokiška operinė forma akivaizdžiai perauga turinį. Šis, kaip ir personažų psichologinės charakteristikos, susitraukia iki minimumo. Todėl pasakojimas apie anglų aristokratę ledi Ešli (Nicole Kidman), kuri atsidūrusi Australijoje tampa tikra verslininke ir suranda meilę vyriškumo parodiją primenančio vairuotojo ir kaubojaus Druverio (Hugh Jackman) glėbyje, visai nejaudina. Postmodernistinė Luhrmano estetika, regis, smarkiai senstelėjo (Australija, JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Berniukas dryžuota pižama ***


Airių rašytojo Johno Boyne'o romanas tapo bestseleriu, jis išverstas į 35 kalbas. Britų režisierius Markas Hermanas romaną perkėlė į ekraną. Tai pasakojimas apie vokiečių šeimą, kuri Antrojo pasaulinio karo metais atvyksta gyventi į Aušvicą. Čia Hitlerio įsakymu komandiruojamas šeimos tėvas. Tarp aštuonmečio vokiečio sūnaus ir konclagerio aukos - žydų berniuko užsimezga draugystė. Vaidina Laszlo Aronas, Amber Beattie, Asa Butterfield, Vera Farmiga, Bela Fesztbaumas, Rupertas Friendas, Sheila Hancock, Davidas Thewlis (D. Britanija, JAV, 2008). (Vilnius)

Jis sako „Taip!" **


Šioje Peyton Reed komedijoje Jimas Carrey vaidina Karlą Aleną - žmogų, kuris nusprendžia sekti kompiuterine savipagalbos programa ir visiems bei viskam sakyti „Taip". Iš pradžių išlaisvinta paprasto žodelio galia neįtikėtinai pakeičia Karlo gyvenimą. Tačiau jis netrunka suprasti, kad nesuskaičiuojamos galimybės turi ir savo minusų... Taip pat vaidina Zooey Deschanel, Terence'as Stampas, Sasha Alexander, Fionnula Flanagan (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Klasė ***


Paradokumentiniu stiliumi nufilmuotas debiutuojančio estų režisieriaus Ilmaro Raago filmas iškart sukėlė diskusijas, nes palietė vieną opiausių šių dienų problemų - mokykloje klestinčią prievartą. Filmo herojų šešiolikmetį Josepą persekioja klasės draugai. Juos erzina tykus, introvertiškas, pasilinksminimų vengiantis jaunuolis. Netikėtai pats sau Josepą užstoja naujokas Kasparas. Taip jis netrunka užsitraukti kitų klasės draugų neapykantą. Visa tai abejingai stebi mokytojai; kas vyksta iš tikrųjų, nesupranta ir abiejų vaikinų artimieji. Nusprendę nepasiduoti vaikinai pamažu suartėja. Tačiau bendraklasiai sadistai priartėja prie pavojingos ribos. Tada draugai nusprendžia atkeršyti už pažeminimą. Režisierius pernelyg akivaizdžiai seka Guso Van Santo „Drambliu", todėl įspūdis gana dviprasmiškas: viena vertus, tai aktualus, diskusiją visuomenėje sugebantis sužadinti kūrinys. Kita vertus, jis akivaizdžiai antrinis. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Vallo Kirsas, Pärtas Uusbergas, Lauris Pedaja, Paula Solvak, Mikkas Magi (Estija, 2007). (Vilnius)

Nuotakų karai **


Liv (Kate Hudson) ir Ema (Anne Hathaway) yra geriausios draugės, jos viską daro kartu. Net vestuves jos planuoja surengti tą pačią dieną ir tame pačiame elegantiškame Niujorko viešbutyje. Tačiau įvykus rezervavimo klaidai paaiškėja, kad abejos vestuvės vyks tą pačią valandą toje pačioje vietoje. Nei Liv, nei Ema nenori nusileisti. Todėl kyla tikras karas, kurio nugalėtoja gali būti kiekviena iš merginų. Tik romantinių komedijų gerbėjams. Gary Winnicko filme taip pat vaidina Candice Bergen, Bryanas Greenbergas, Kristen Johnston (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Rokenrola **


Po vienos rusų gangsterio nekilnojamojo turto „operacijos" Londone atsiranda milijonai dolerių, kuriuos svajoja perimti visi miesto nusikaltėliai. Kiekvienas - ir pavojingas pogrindžio karalius, ir seksuali buhalterė, ir korumpuotas politikas, ir narkomanas muzikantas (jį įkvėpė Pete'as Doherty), ir net smulkūs sukčiai, vieni arba susitarę su bendrininkais, svajoja užvaldyti pinigus ir nukonkuruoti priešininkus. Juos sujungia ir paslaptingas, laimę atnešantis paveikslas. Režisierius Guy Ritchie rodo spalvingą Londono gangsterių galeriją. Jie nuobodžiauja ir dėl pinigų yra pasiryžę viskam. Kartu tai yra ir dar vienas Ritchie („Lok, stauk, arba šauk") žaidimas kinu (daug citatų ir aliuzijų į kino klasiką), pasitelkiant greitą veiksmą, humorą, gerus aktorius ir muziką (filme skamba „The Subways", „The Hives", „The Clash", „The Scientists"). Pagrindinius vaidmenis sukūrė Thandie Newton, Gerard Butler, Tom Wilkinson, Tom Hardy, Gemma Arterton (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)****** - šedevras,

***** - pasižiūrėti būtina,

**** - geras filmas,

*** - būna ir geriau,

** - jei turite daug laiko,

* - niekalas

„7 meno dienos“ Nr.3 (832), 2009-01-23

Versija spausdinimui

Komentarai

NoLfpBMXQ, 2011-10-23 05:44

And I was just wodenring about that too!

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti