Senų laikų nostalgija
„The Swingle Singers" V. Jaručio nuotr Vardas „The Swingle Singers" ne tik vokalinio džiazo gerbėjui, bet ir bet kuriam žmogui, bent šį tą girdėjusiam apie kokybišką vokalą, žinomas jau nuo 1962 metų. Būtent tuo metu Paryžiuje grupę šiuo pavadinimu įkūrė amerikiečių kilmės muzikantas Wardas Swingle'as.
Tai buvo šešių dainininkų grupė, pritarianti Charliui Aznavourui, Edith Piaf ir kitiems garsiems prancūzų dainininkams. Grupė dainavo dažniausiai be žodžių, vadinamu scat singing stiliumi, kartais imituodama instrumentų skambesį. Toks dainavimas labai tiko klasikinės muzikos kūriniams atlikti, tad buvo sumanyta dainuoti J.S. Bacho „Gerai temperuotą klavyrą". Instrumentinė muzika - preliudai ir fugos - turėjo tai, kas būdinga ir džiazo muzikai: ritmą ir improvizaciją....
|
Valstybinio Vilniaus kvarteto gastrolės JAV
Valstybinis Vilniaus kvartetas
Glaudžius ryšius su įvairiomis Jungtinių Amerikos Valstijų koncertinėmis organizacijomis bei lietuvių bendruomenėmis palaikantis Valstybinis Vilniaus kvartetas 2009-uosius pradėjo trijų savaičių (sausio 15 - vasario 5 d.) koncertine kelione po JAV. Tai jau dešimtosios kvarteto gastrolės Jungtinėse Valstijose.
Per jas kvartetas koncertuoja ir vienas, ir su pianistais Andriumi Žlabiu, Dainiumi Vaičekoniu bei Golda Vainberg-Tatz.
Valstybinio Vilniaus kvarteto - Audronė Vainiūnaitė (I smuikas), Artūras Šilalė (II smuikas), Girdutis Jakaitis (altas), Augustinas Vasiliauskas (violončelė) - koncertai vyksta skirtinguose miestuose ir erdvėse - koplyčiose, universitetuose, koncertų salėse, lietuvių kultūros centruose ir kt. Koncertuose skam
ba ir klasikos kūriniai (F....
|
Paminėtas Jono Aleksos atminimas
Sausio 16 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Raudonojoje fojė pakvietė į minėjimą, skirtą dirigento Jono Aleksos (1939-2005) atminimui. Šių metų sausį jam būtų sukakę 70 metų.
Dirigento indėlis į Lietuvos operos meną yra neįkainojamas, jis žavėjo besąlygišku atsidavimu savo profesijai, nepaprastu talentu ir sugebėjimu pajusti subtiliausius kūrinio niuansus.
Lietuvos operai dirigavęs per 40 metų, ilgą laiką buvęs šio teatro vyriausiuoju dirigentu, Jonas Aleksa sukaupė fenomenalią patirtį, dalijosi ja, buvo vienas mylimiausių profesorių Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kaip ir vienas talentingiausių ir profesionaliausių...
|
Veržlus šuolis pirmyn
Iš kairės: Justina Auškelytė, Sunny Tae, Gidonas Kremeris, Alexandras Fischeris, Ieva Paukštytė, Michailas Pochekinas, Borisas Garlitzkis, Jevgenijus Sviridovas, Sergejus Malovas, Jurgis Dvarionas, Eberhardas Feltzas, Petras Radzevičius M. Raškovskio nuotr. (dvi nuotraukos) Praėjusią savaitę pasibaigė III tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas.
Nacionalinėje filharmonijoje sausio 14 d. vyko konkurso finalinis, II turas, kuriame dėl prizinių vietų varžėsi šeši atlikėjai. (Konkurse dalyvauti siekė ir savo įrašus į preliminarinį turą atsiuntė 52 smuikininkai iš 22 šalių. Į pirmąjį turą buvo atrinkti 38 smuikininkai, sausio 9 d. traukti burtų realiai atvyko ir I ture dalyvavo 26 atlikėjai iš 10 šalių).
Finalininkai su Nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojamu profesoriaus Juozo Domarko, grojo po...
|
2009 metų muzikos kalendorius
Lietuvos muzikų rėmimo fondas išleido „2009 metų muzikos kalendorių". Jo autorius muzikologas Vaclovas Juodpusis į muzikos kalendorių rengimą pasinėręs nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, nuo 1991-ųjų. Šiųmetis muzikos kalendorius yra jau 19-asis jo parengtas ir atspindi vis nemažėjančius muzikinės informacijos srautus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių, kitų žemynų.
Kalendoriuje sukaupta apie 3000 įvairiausių muzikinio gyvenimo datų, ne tik personalijų (jų gimimo ir mirties datos atsispindi pavardžių rodyklėje), bet ir muzikos kūrinių sukūrimo, atlikimo, kitų įvykių. Nors nemaža vietos kalendoriuje skiriama Vakarų Europos, kitų užsienio šalių muzikiniam gyvenimui, svarbiausi akcentai telkiami į mūsų šalies, mūsų tautiečių užsienyje gyvenimą, jų muzikos sklaidą.
O šie, 2009-ieji m. ypatingi dar ir tuo, kad...
|
|