„Žuvėdra” Vilniaus mažajame teatre

7MD informacija
Sausio 14, 15 d. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras kviečia į Antono Čechovo „Žuvėdros” premjerą.

Pjesę iš rusų kalbos išvertė Sigitas Parulskis. Spektaklio režisierius Rimas Tuminas, scenografas Valentinas Tudorakė, kostiumų dailininkė Diana Lozoraitienė. Spektaklyje vaidina Josifas Baliukevičius, Daumantas Ciunis, Tadas Gryn, Tomas Kliukas, Martynas Nedzinskas, Indrė Patkauskaitė, Miglė Polikevičiūtė, Miglė Rimaitytė, Tomas Rinkūnas, Tomas Stirna, Agnė Šataitė, Toma Vaškevičiūtė.

„Žuvėdrą” su savo mokiniais Tuminas buvo pristatęs dar vasarą, jaunų režisierių debiutų festivalio „Tylos” uždarymo proga. Tai bene pirmas Tumino, stačiusio ne vieną Čechovo pjesę, „Žuvėdros” pastatymas. „Žuvėdra” yra ir pirma rusų dramaturgo Antono Čechovo pjesė, parašyta 1895 m. ir pirmą kartą pastatyta 1896 m. Peterburgo Aleksandros teatre. Kaip ir kitose Čechovo pjesėse, šioje labai svarbi ansambliška skirtingų charakterių plėtotė, nuotaikų kaita, veiksmo polifonija, žanriniai kontrastai. 1896 m. spektaklyje Niną Zarečnają vaidino aktorė Vera Komisarževskaja. Nors teatro istorijoje šis pastatymas vertinamas kaip pjesės žlugimas, jį matęs Maskvos dailės teatro įkūrėjas ir režisierius Vladimiras Nemirovičius-Dančenka įkalbėjo dramaturgą pristatyti pjesę Dailės teatro trupei ir Konstantinui Stanislavskiui. Pastarojo spektaklis tapo svarbiausiu anuometiniu teatro įvykiu, pradėjusiu naują - režisūros - epochą Rusijoje.

Daugiau nei prieš šimtą metų Čechovas supriešino dramos teoriją ir realią teatro praktiką, ardė tradicinę sampratą apie scenos veiksmą, konfliktą, dialogą, siužetą.

Režisierius Rimas Tuminas taip pat diskutuoja su šiuolaikinio teatro principais, naujo teatrinio proceso atodangų ieško tame, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo sena ir pažįstama.

„7MD” inf.

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.