„Kapinių klubas"

7MD informacija
Ką žinome apie moterų draugystę? Mirtis ją sustiprina, nelaimės suartina, konfliktai stumia į priekį, o meilė suardo. Ar tai tikrai tiesa? Valstybinio jaunimo teatro premjeroje „Kapinių klubas" pagal Ivano Menchellio pjesę vaidinančios aktorės atsakys būtent į šį klausimą.

Ivanas Menchellis gimė 1961 m. ir yra labiau žinomas kaip Holivudo kino scenarijų autorius. „Kapinių klubas" („Cemetery club") - vienas populiariausių autoriaus kūrinių. 1993 m. pasirodžius to paties pavadinimo kino filmui, pjesė pradėta statyti įvairiuose pasaulio teatruose.

Lietuviškas „Kapinių klubas" - tai spektaklis apie moteris, jų jautrią ir tvirtą draugystę bei amžiną gyvenimo ir mirties prasmės ieškojimą. Prieš kelerius metus trys vidutinio amžiaus moterys viena po kitos palaidojo savo vyrus. Skaudžioje akistatoje su mirtimi jas jungia bendras netekties ir vienišumo jausmas. Jos dažnai kartu geria arbatą ir kiekvieną mėnesį eina į kapines aplankyti buvusių vyrų. Ši savotiška tradicija vienai iš moterų tapo gyvenimo prasmės, pagarbos ir laimės simboliu, kurio atsisakyti jai reikštų paniekinti ir išduoti švenčiausius jausmus. Kitai apsilankymas kapinėse tėra savotiškas formalumas. Priešingai nei draugė, ji ir toliau trokšta mėgautis gyvenimu, tad perdėtai rūpinasi savo išvaizda ir aktyviai ieško naujo vyro. O trečiąją kankina abejonės. Jos širdis tokia didelė, kad užtektų vietos ir mirusiam vyrui, ir galbūt naujai meilei. Tose pačiose kapinėse ji sutinka našlį, atėjusį aplankyti savo žmonos kapo. Pažintis pamažu perauga į gražų romaną. Bet kaip į tai reaguos draugės?

Tris našles vaidina Eglė Gabrėnaitė, Nijolė Narmontaitė ir Elvyra Piškinaitė. Tai pirmas kartas, kai šios artistės ir Jaunimo teatro aktoriai Kristina Andrejauskaitė bei Vytautas Taukinaitis susitinka Jaunimo teatro scenoje bendram darbui.

Spektaklio režisierius - Algirdas Latėnas, scenografas ir vaizdų autorius - Gintaras Makarevičius, kostiumų dailininkė - Sandra Straukaitė, kompozitorius - Faustas Latėnas, choreografas - Jurijus Smoriginas. Pjesę iš anglų kalbos vertė Aivaras Mockus. „Kapinių klubo" premjeriniai spektakliai vyks lapkričio 29 ir 30 d. 18 val.


Jaunimo teatro inf.

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.