Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
DAILĖ

Žilvino Kempino paroda Vienoje


informacija 7MD

Share |
Lapkričio 30 d. Vienos miesto muziejuje atidaroma lietuvių menininko Žilvino Kempino instaliacijų paroda.

Joje bus pristatomos instaliacijos "Baltas triukšmas", "Paralelės", "Kolonos" ir trys kūriniai su ore plazdančia videojuosta. Pasak parodos rengėjų, lengvumo ir poetiškumo persmelkti Kempino darbai atskleidžia kintančius reiškinius ir nematomas jėgas: vėjo sūkurius, šešėlių ornamentiką, šviesos žaismą. Minimaliomis priemonėmis menininkas pasiekia maksimalią įtaigą, tarsi priversdamas judėti baltą galerijos kubą.

Žilvinas Kempinas - vienas sparčiausiai tarptautinėje meno scenoje kylančių Lietuvos menininkų. 2007 m. žurnalas "Art Review Magazine" pristatė Kempiną kaip vieną iš 25 ateities menininkų, kuriuos būtina žinoti. Tais pačiais metais jis pelnė ir Calderio rezidencijos apdovanojimą. Nuo 2002 m. Kempinas gyvena Niujorke ir yra surengęs parodų "PS 1" bei "Spencer Brownstone" galerijose. Menininkas rodė savo instaliacijas "Palais de Tokyo" Paryžiuje ir Šiuolaikinio meno centre Vilniuje. Šiuo metu Kempino darbai eksponuojami San Francisko moderniojo meno muziejuje (iki lapkričio 4 d.), "Manifestoje" (iki lapkričio 2 d.), Nam June Paiko meno centre Seule (iki vasario 5 d.), Moderniojo meno muziejuje Liuksemburge (iki gruodžio 8 d.).

2009 m. Žilvino Kempino instaliacija "Tūba" atstovaus Lietuvai Venecijos bienalėje (projektą pristato "Vartų" galerija). Konceptualiai ir vizualiai įtaigi Kempino kūryba atitinka ir 53-osios Venecijos bienalės direktoriaus Danielio Birnbaumo brėžiamą kryptį, akcentuojančią savitą menininko viziją. Žilvino Kempino kūriniai ne tik perteikia konceptualiai išgrynintą efemerišką erdvės konstrukciją, bet ir kviečia žiūrovą patirti jos poveikį.

„7 meno dienos“ Nr.39 (821), 2008-10-31

Versija spausdinimui

Komentarai

pUFAhtXSDJ, 2011-06-24 04:20

That's the best anwser of all time! JMHO

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti