Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Dailė

Grafika 77

Vidas Poškus
Mikalojus Povilas Vilutis. „Kapitonas“. 1977 m.

Ar miestui reikia šiuolaikinio meno?

Monika Krikštopaitytė
Vladas Urbanavičius. "Krantinės arka". 2008-2009 m. A.Baltėno nuotr.

Analitinių kategorijų apkalta

Kęstutis Šapoka
Lina Zavadskė. "Uogos ir vaisiai". 2008 m.
Paroda "Tranzitas" įdomi tuo, kad ją tiesiogine to žodžio prasme reikia tyrinėti, studijuoti. Autorių ir kūrinių yra nei per daug, nei per mažai, užtenka kantrybės įsigilinti ir nesibodėti. Kita vertus, jei jau paroda yra šeimyninė (dalyvaujama poromis, žinoma, tai nėra savaime blogai), tai turbūt reikėtų mesti lauk dirbtines koncepcijas ir akcentuoti būtent šeimyniškumą, juo labiau kad kai kurių kūrinių kitaip ir negalima suprasti, kaip tik šeimos kontekste.

Atstovavimo iššūkiai

Kristina Stančienė
L. Apanavičienės nuotrauka
2009 m. sausio 9 d. Čikagos kultūros centre atidaryta paroda „Dvi Lietuvos grafikės: Eglė Vertelkaitė ir Birutė Zokaitytė“ (ji veiks iki kovo 29 d.). Pasirodymas vienoje prestižiškiausių JAV Ilinojaus valstijos meno ir kultūros institucijų - reikšmingas įvykis ir rimtas žinomų menininkių kūrybos įvertinimas. Bendromis Čikagos Čiurlionio meno galerijos, Čikagos kultūros centro ir LR Generalinio konsulato pastangomis surengta ekspozicija buvo plačiai aptarinėjama išeivijos ir Čikagos žiniasklaidoje.

Stiklo žmogus

Julija Petkevičienė
Viktoras Dailidėnas. „Mama, kiek man metų“. 2008 m.

Suknelė kaip alibi

Monika Krikštopaitytė
Raimundas Sližys. Autoportretas su suknele. 1997 m. J. Anieliaus nuotr.
Tapytojas Raimundas Sližys nuo 1992 metų personalines parodas rengdavo kasmet (su retomis išimtimis, kurias kompensuodavo kitais metais). Iš to galima padaryti išvadą, kad menininkui būdingas nuoseklumas.

Medijų kultūra tarp teorijos ir praktikos

Vytautas Michelkevičius
Interneto žurnalas balsas.cc metų pradžioje pavirto į knygą „Medijų kultūros balsai: teorijos ir praktikos“ (sud. V. Michelkevičius, MENE, 2009), kuri, kaip ir žurnalas, nagrinėja medijų meno ir aktualiosios kultūros reiškinius Lietuvoje ir pasaulyje. Ta proga kalbamės su aktyviausiais žurnalo bendradarbiais apie buvusias ir esamas idėjas, lyginame Lietuvos medijų kultūros raidą su užsienio bei reflektuojame nuveiktus darbus.

Devyni Martino Jankaus auksiniai

Danutė Gambickaitė
Martinas Jankus. „Prie tvenkinio“. 2004 m.
„Meno niša“ - J. Basanavičiaus gatvėje esanti mažutė galerija, kurioje didelės apimties, grandiozinių užmojų parodų nepamatysi. Ji tarsi seno Basanavičiaus palto kišenėlė, kurioje kartkartėmis atrandi ir vertingų „sidabrinių“ ar „auksinių“. Šį kartą tuos „žvangančiuosius“ mums padovanojo Martinas Jankus.

„Vartai“ meno mugėje Arco pristatys tris menininkus

7MD informacija
Žilvinas Kempinas. „Dvigubas O“. 2008 m.
Šiemet Madride, prestižinėje meno mugėje ARCO, galerija „Vartai“ pristatys Žilvino Kempino, Žilvino Landzbergo ir Andriaus Zakarausko kūrybą.

Nomadiški skaitiniai

Tautvydas Bajarkevičius

Laiko ir asmenybės atspalviai

Kęstutis Šapoka
Šarūnas Šimulynas. „Jauno vyro torsas“. 1988 m.

Pagoniškos dievybės ir bendruomeniškumo jausmas

Kristina Stančienė
Arvydas Ališanka. Suolas. 2008 m.
Bendruomenė, pilietiškumas - populiarios frazės, vis dažniau puošia oficialias valdininkų kalbas. Šias idėjas kartais mėginama įgyvendinti socialinėje aplinkoje („saugios kaimynystės“ samprata), kartais - kultūros sferose (projektas mieste „Menas netikėtose erdvėse“). Tačiau idealams artimų pavyzdžių reta.

Stebėtojo pasaulių (pa)stebėjimas

Asta Jackutė
Vytautas Šerys. Iš rinkinio „Dien / raš / čiai" Nuotraukos iš galerijos archyvo
„Pasaulis yra ne tai, ką aš mąstau, o tai, kuo gyvenu, aš esu atviras pasauliui, neabejotinai su juo siejuosi, bet jo neužvaldau, jis yra neišsemiamas", - teigia Maurice'as Merleau-Ponty. Kalbant apie Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė" veikiančią skulptoriaus, tapytojo, poeto Vytauto Šerio (1931-2006) kūrybos parodą „Dien / raš / čiai", galima pridurti, kad pasaulis, be visų kitų savybių ir begalinių santykio su juo formų, yra ir puikus stebėjimo objektas.

Kur gynyba, o kur puolimas?

Monika Krikštopaitytė
Ričardas Bartkevičius. „Žmogus su degtuku ". 2008 m.


Ne euromeno entropijai!

Agnė Narušytė
David Černy. „Entropa"
Po visą Europą tebesirita čekų menininko Davido Černy kūrinio „Entropa" sukelto skandalo bangos. Šia instaliacija ant Europos Sąjungos Tarybos pastato Briuselyje Čekija pažymėjo savo pirmininkavimą Europos Sąjungai.

Tarptautinis meno terminalas

Justina Kučinskaitė
Kate Rhode. Instaliacijos „Keistas krovinys" fragmentas. 2008 m.
Parodos paantraštė „5 žemynai, 10 bienalių, 20 menininkų" žada ekskursiją po garsiausias šiuolaikinio meno bienales. Šia paroda Šiuolaikinio meno centras pasitinka Vilniaus - kultūros sostinės metus. Parodos kuratorius Simonas Reesas pasirinko turizmo paslaugų terminiją: „code share" reiškia bendradarbiavimą tarp avialinijų bendrovių, kurios tarpusavyje pagal susitarimus dalijasi keleivių sąrašais ir sujungia skrydžių reisus, kai tai finansiškai pasiteisina.

Susikalbėjimo laukas

Aistė Paulina Virbickaitė
Rūta Spelskytė. Autoportretas su mechanizmais. 2008 m.
Kasmetinėje grafikos parodoje „Estampas", tradiciškai vykusioje galerijoje „Kairė-dešinė", šiais metais pagrindinį prizą laimėjo jauna grafikė Rūta Spelskytė.

Prieškrizinio kapitalizmo romantika

Aleksandra Piktytė
Harry Dodge ir Stanya Kahn. Kadras iš videodarbo „Niekieno valdovui". 2006 m. (iliustracijos - dvi nuotraukos)
Harry Dodge'o ir Stanya Kahn videodarbas apie ateivius Amerikoje man priminė kvailą anekdotą apie du pasaulinės ekonomikos krizės sprendimo būdus - realų ir fantastinį. Realus krizės sprendimo būdas: atskrenda ateiviai ir išsisprendžia visas problemas, ir fantastinis - mūsų pačių politikai patys viską sutvarko.

Septynios tezės, susijusios su Gintaro Znamierowskio tapyba

Kęstutis Šapoka
Gintaras Znamierowski „Per amžių amžius". 2005 m.


Apie ekranus

Kęstutis Šapoka
Jurga Barilaitė. „Vyrai iš Marso, moterys iš Veneros". 2004 m.


Puslapiai: |1|...|6|...|11|...|16|...|21|...|23|24|25|26|27|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai