Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Literatūra

Nenorėčiau įstrigti teatre

7 MD
Lenkų rašytoja Dorota Masłowska A. Liugos nuotr.
Vilniuje viešėjo žinoma lenkų rašytoja - prozininkė ir dramaturgė Dorota Masłowska (g. 1983).

Žodelis apie Joną

Henrikas Algis Čigriejus
Jonas Strielkūnas (1939-2010) A. Baryso nuotr.
Kopia nedidukas žmogelis gatve į kalną, vėjas iš nugaros vis pašiaušia jam plaukus. Žmogus tas krypt į dešinę, krypt į kairę. Gal kad koks pašalaitis galėtų ir šyptelt.

Sustojimas smėlynuose

Liudvikas Jakimavičius
A. Baryso nuotr.
Jei tikėtum prietarais, sakytum, kad pasaulyje tikrai yra užkerėtų vietų, kurias kunigai turėtų atšventinti. Esam tikriausiai apie vieną tokią kalbėję su Juozu Apučiu, kai blaškėmės po Vilniaus savivaldybės medicinos funkcionierių kabinetus, ieškodami pagalbos.

Kultūra teka laisvai

7 MD
Vienas Vilniaus knygų mugės svečių buvo lenkų prozininkas, poetas, vertėjas Jacekas Dehnelis (g. 1980). Penkių prozos ir tiek pat poezijos knygų autorius mugėje pristatė lietuviškai išleistą savo knygą „Lialė“ (vertė Birutė Jonuškaitė).

Validolis

Paulina Pukytė
Vilniaus knygų mugėje
Šiemet Vilniaus knygų mugė mus pasitiko nusiteikusi radikaliai: vos įžengus į pagrindinę - grožinių leidyklų - salę iš didelių nespalvotų fotografijų palubėje mums į akis įdėmiai žvelgė Marksas, Kernagis ir Stalinas (pastarasis jaunystėje).

Jidiš literatūros klasikas

7 MD
Abraomas Suckeveris (1913-2010)
Abraomo Suckeverio vardas susidūrusiems su litvakų kultūros paveldu siejasi su ištisa epocha: tarpukario žydų kultūriniu gyvenimu, „Jung Vilne“ dailininkų ir literatų grupe, kurioje greta Suckeverio - Chaimo Gradės, Šmerkės Kačerginskio, Leizerio Volfo vardai. Su Vilniaus getu ir išgyvenimo stebuklu, subtilia tragizmo, rūstumo ir kartu lyriškumo, elegijos kupina poezija, su orumu, kurį žiauriausiomis aplinkybėmis gali palaikyti kurianti žmogaus dvasia.

Vilniaus knygų mugė kvies diskutuoti tapatybės tema

7MD informacija
Vasario 18–21 d. Lietuvos parodų centre „Litexpo“ jau vienuoliktą kartą vyksianti tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet akcentuoja tapatybės temą ir kviečia diskutuoti apie tai, kas mes esam, kuo mes būsim.

Piligrimystė

Edmundas Gedgaudas
1989-ųjų ruduo. Atveriu duris ir pamatau mūsų bičiulę Giedrę Gučaitę su sūnum Mykolu Okulič Kazarinu. Abu šypsosi. Išgirsiu kokią nors naujieną? Jau prieškambaryje Miko klausiu, kur jis taip įdegė. O pačiam dingteli: ar tikrai čia Mikas? Svečias pasisako atmynęs į Vilnių dviračiu iš Poznanės ir prisistato - Radosław Okulicz-Kozaryn.

Kiekvienas žodis - iš užburto rato

Kora Ročkienė
Hertos Müller mokyklos baigimo pažymėjimas
Gruodžio 12 d. Stokholme Hertai Müller buvo įteikta Nobelio literatūros premija.

Gyvenimo vartai

Irena Aleksaitė
Gražina Mareckaitė. „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“. Vilnius, „Naujos sistemos“, 2009, 120 psl.

Ilgas laimingas gyvenimas

Živilė Pipinytė
Vasilijus Aksionovas
Dabar Lietuvoje šis vardas, matyt, nebesako nieko, nors kadaise jo knygos buvo leidžiamos ir lietuviškai. Aksionovas neatsiejamas nuo 7-ojo dešimtmečio „šestedesiatnikų“, palikusių ryškų pėdsaką rusų mene, paveikusių ir moderniąją 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių lietuvių kultūrą.

Bibliografinės žinios

7MD informacija

Bibliografinės žinios

7MD informacija

Po dvidešimties metų

Paulina Pukytė
Žiemos atostogos - kartais beprasmiškų, kartais linksmų, o kartais ir prasmingesnių pokalbių prie nesibaigiančių vaišių metas.

Kazimiero Barėno literatūros premija

7MD informacija
Kazimieras Barėnas (1907-2006)
2008 m. Kazimiero Barėno literatūros premijos laureate tapo prozininkė ir dramaturgė Laura Sintija Černiauskaitė už romaną „Benedikto slenksčiai”.

Gedėti Gedos

Liudvikas Jakimavičius
Džojos Barysaitės nuotrauka
Kas galėjo pagalvoti, kad ateis diena, kai šie du žodžiai ims ir susirikiuos į nebeišardomą junginį. Gūdi diena.

Puslapiai: |1|2|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai