Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Muzika

Naujos ir kokybiškos muzikos festivalis

Algirdas Klova
Park Je Chun (Pietų Korėja)
Jau esame įpratę, kad festivalis „Vilnius jazz“ (šiemet vykęs dvidešimt ketvirtą kartą) aiškiai orientuotas į naująjį džiazą, bet net ir žinančius šią nuostatą pirmasis (uvertiūrinis) koncertas nustebino neįprasta šiam festivaliui vieta (Šv. Kotrynos bažnyčia), muzikine stilistika ir idėja.

„Gaida 2011“ – skirtingi muzikos poliai

7 MD
Minimalizmas ir maksimalizmas muzikoje – tarp šių dviejų skirtingų muzikos polių šiais metais judės didžiausio Lietuvos tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Gaida“ muzikinė švytuoklė.

Festivalyje „Gaida“ – vienas geriausių pasaulio kvartetų

7 MD
„Quatuor Diotima“
Lietuvos šiuolaikinės muzikos festivalis „Gaida“ sostinės melomanams pristato vieną geriausių pasaulio styginių kvartetų „Quatuor Diotima“ iš Prancūzijos.

Garsinių vizijų architektas

7 MD
Kompozitorius, graikų kilmės prancūzų avangardistas Iannis Xenakis (1922–2001)
Spalio 21–29 d. vyks 21-asis tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Gaida“. Tradiciškai festivalio scenose skambės daug naujos lietuviškos muzikos, ją atliks geriausi Lietuvos ir užsienio atlikėjai: simfoniniai orkestrai, ansambliai, solistai.

Afrikos dainiaus melodijos

Algirdas Klova
Baba Sissoko. D. Jadevičienės nuotr.
„Gera muzika gyvai“ spalio 5 ir 6 d. Vilniuje ir Kaune pradėjo rudens koncertų ciklą, kuriame pristato pasaulio muzikos (world music) ir bliuzo atlikėjus iš skirtingų pasaulio žemynų – Afrikos, Azijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos.

„Vilnius Jazz“ manifestas

7 MD
Mąstydami apie ryškiausius naujesniųjų laikų meno, muzikos novatorius ir vizionierius, rečiau prisimename, koks buvo jų kelias iki kol jie tapo pastebėti, suprasti, pripažinti bei apsupti būrio sekėjų. Antai pirmasis iš minėtųjų prieš pusę šimtmečio iškentė nemaža patyčių, tuo tarpu antrajam jau buvo lengviau, juk savųjų muzikinių perversmų link jis pasuko kiek vėliau, jau pritraukęs minias gerbėjų.

„Judėjęs svarbiausia modernizmo vaga“

Rita Nomicaitė
Konferencijos „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911): jo laikas ir mūsų laikas“ dalyviai. Organizatorių nuotr.
Vienas iš nuolatinių, gal net atraminių, nepastovaus kultūrinio gyvenimo reiškinių Lietuvoje – čiurlionistikos konferencijos. Keletą dešimtmečių jas rengia M.K. Čiurlionio dailės muziejus (šiemet, regis, vyks lapkritį), pastaraisiais metais – ir M.K. Čiurlionio namai Vilniuje, Muzikų rėmimo fondas (vasaros konferencijos „Čiurlionis ir pasaulis“ Druskininkuose). Vienos jų labiau kamerinės, kitos – tarptautinės, bet visos būna tarpdalykinės, su prelegentais iš dailės ir muzikos sričių. Vis dėlto „vieną meną“ (prof. Vytauto Landsbergio terminas pagrindinei Čiurlionio kūrybos idėjai apibrėžti) dažniausiai jos aprėpia tik publikos atmintyje.

Uždraustojo miesto muzika

Algirdas Klova
D.Jadevičienės nuotr.
Uždraustasis miestas buvo Kinijos imperatorių gyvenamoji vieta Čingų ir Mingų dinastijų valdymo laikotarpiu – nuo XV a. pradžios iki pat 1912-ųjų. Per visą šį laiką Uždraustajame mieste gyveno dvidešimt keturi imperatoriai su savo šeimomis ir tarnais. 1924 m. imperatorių rezidencija tapo visiems prieinamu muziejumi. Tvirtovė dažnai vadinama ir Purpuriniu uždraustuoju miestu.

M.K. Čiurlionio konkursui pasibaigus

Daiva Tamošaitytė
Jevgenijus Starodubcevas ir Zbignevas Ibelhauptas. D. Matvejevo nuotr.
Rugsėjo 14–23 d. vykęs tarptautinis M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas – jubiliejinis: vienuoliktas pagal skaičių, tarptautiniu jis tapo lygiai prieš dvidešimt metų. Ypatingą jį daro ir šįmet plačiai minimos M.K. Čiurlionio 100-osios mirties metinės.

Siamiseno išraiškos galimybės

Algirdas Klova
D.Jadevičienės nuotr.
Nesame lepinami tradicinės Rytų muzikos koncertais, todėl dėmesys japonų muzikanto Sho Asano grupės koncertui nebuvo netikėtas. Ypač daug susirinko jaunimo. Šį koncertą Japonijos ambasada Lietuvoje ir Japonijos fondas skyrė diplomatinių santykių tarp Japonijos ir Lietuvos 20-mečiui paminėti.

Filharmonija kviečia

7 MD
Spalio 1 d. Lietuvos nacionalinė filharmonija šventišku simfoninės muzikos vakaru pradeda jau 71-ąjį koncertų sezoną. Simfoninės muzikos sezono pradžios vakaras Filharmonijoje sutampa su Tarptautine muzikos diena.

Arba „Viskas apie Gidoną“

7 MD
Istoriją apie kūrėjo kelią pasakoja smuiko legenda Gidonas Kremeris, į sceną Lietuvoje sugrįžtantis kartu su Baltijos šalių jaunimo virtuozų orkestru „Kremerata Baltica“. Koncertas-spektaklis „Viskas apie Gidoną“ kviečia į Rusų dramos teatrą sostinėje rugsėjo 26 d. 18 val.

Daugiau Čiurlionio

7MD, TKPC
2007-ųjų M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas. M. Raškovskio nuotr.
Rugsėjo 14–23 d. Vilniuje vyksta Tarptautinis M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas, rengiamas kas ketveri metai. Tai vienas svarbiausių muzikinių įvykių Lietuvoje.

Prasidėjo tarptautinis M.K. Čiurlionio konkursas

7MD, TKPC
LR kultūros ministras A.Gelūnas, D.Širvinskas, Z.Ibelhauptas, R.Marcinkutė-Lesieur
Tarptautinis M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas šiemet sulaukė ypač gausaus dalyvių skaičiaus ir užsienio svečių dėmesio.

M. K. Čiurlionis (1875–1911): jo ir mūsų laikas

7MD, TKPC
2011-ieji – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio išėjimo šimtmečio metai. Praėjęs laikas įrodė, kad menininkui gyvenant retai skambėjusi, likusi rankraščiais ir nebaigtais eskizais jo kūryba atspindėjo esminius Europos muzikos lūžio procesus. Tai XX a. pradžios paribiuose susidurianti romantiškoji idioma ir aktyvūs gimstančio modernizmo ženklai.

Koncertai žydų genocido dienai

7 MD
Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus rugsėjo 23 d. 19.30 kviečia į teatralizuotą koncertą-muzikinį spektaklį „Sielų švytėjimas”, skirtą Lietuvos žydų genocido aukų atminimui. Muzika, scenarijus ir režisūra – Anatolijaus Šenderovo, skambės jidiš literatūros klasiko Abromo Suckeverio (1913–2010) eilėraščių fragmentai.

Balso skambesio besiklausant

Audronė Jasinevičiūtė-Ivanauskienė
Natalija Katilienė
Dainininkę Nataliją Katilienę (sopranas), gražiai papildžiusią Lietuvos valstybinės filharmonijos jubiliejinę „Perpetuum mobile“ programą, gerai pažįsta ne tik Lietuvos melomanai.

Sutartinės, amatai ir Zaraso ežeras

Algirdas Klova
D. Jadevičienės nuotrauka
Prieš prasidedant tarptautiniam nepriklausomam postfolkloro, alternatyvios muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivaliui (taip jį oficialiai įvardija organizatoriai) „Mėnuo Juodaragis“, vienoje TV laidoje jis buvo pristatytas kaip folkloro festivalis.

Nuo baroko iki šių dienų

Karolina Juodelytė
Vargonuoja Marco Lo Muscio
Kasmet Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje organizuojamas sakralinės muzikos festivalis, šiais metais vykęs liepos 5 – rugpjūčio 30 d., baigėsi. Sukvietęs žymius atlikėjus iš Lenkijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Suomijos, Čekijos, Italijos, Izraelio bei Lietuvos, festivalis klausytojus džiugino labai įvairialype programa – nuo senosios muzikos iki eksperimentinių kompozicijų.

Nuorodos į kitų internetinių leidinių aktualias kultūros ir meno publikacijas.

7MD LINK
Nori padėti savaitraščiui „7 meno dienos?” – PRENUMERUOK!

Puslapiai: |1|...|3|4|5|6|7|...|10|...|15|...|20|...|25|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai