Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
dokumentika

Vilniuje išrinktas geriausias dokumentinis Europos filmas

7MD informacija
Nuotrauka „Vabzdžių garsai“
Praėjusį savaitgalį Vilniuje vyko Europos kino akademijos posėdžiai. Buvo renkamas geriausiais 2009 m. dokumentinis Europos filmas.

Kinas yra tiesa

7 MD
Sergejus Dvorcevojus. R. Leipaus nuotr.
Šiandien „Skalvijos“ kino centre prasidedančio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) svečias - rusų režisierius Sergejus Dvorcevojus. Festivalis rengia jo dokumentinių filmų retrospektyvą. Režisierius pristatys savo filmus, dalyvaus festivalio konkursinių filmų žiuri darbe.

Grubi vaikų kasdienybė

Karolis Baublys
„Upė“
2009-ųjų ruduo Lietuvos kino mėgėjams pateikė ne vieną premjerą. Naujais kūriniais gali pasigirti ne tik patyrę meninio kino meistrai (pirmiausia turiu mintyje naują Gyčio Lukšo filmą „Duburys“, sukurtą pagal Romualdo Granausko romaną), bet ir režisieriai, puoselėjantys dokumentinio kino tradicijas.

Visaip gali atsitikti, arba Keli susižavėjimo žodžiai

Živilė Pipinytė
„89 mm nuo Europos“
...Mažas berniukas su paspirtuku važinėjasi idiliško parko takeliais. Parkas primena senąją Arkadiją. Čia nuolat šviečia saulė, žaliuoja medžiai ir pievelės. Čia oriai vaikšto povai, o tvenkinyje plūduriuoja baltos gulbės. Bet ant suoliukų kažkodėl prisėdę tik seni žmonės. Berniukas Tomekas juos kalbina, klausinėja, net įtikinėja. Pavyzdžiui, kad pasaulyje viskas įmanoma. Kad galima net sutikti mažą dinozauriuką ir sulaukti kelių šimtų metų. Bet dažniausiai Tomekas bando suprasti sutiktuosius.

Filmas apie Žemę

7MD informacija
©"HOME" – ELZEVIR FILMS – EUROPACORP koprodukcija.
Kurdamas dokumentinį filmą „Namai" menininkas Arthus-Bertrand'as sujungė abi savo gyvenimo aistras. Rezultatas - įstabaus grožio odė Žemei, nufilmuota pakilus į daugiau nei penkiasdešimties šalių padangę.

„Europos kryžkelių“ Didysis prizas įteiktas Tomui Tamošaičiui

7MD informacija
Režisierius Tomas Tamošaitis. Asmeninio albumo nuotr.
Lietuvių režisieriaus Tomo Tamošaičio dokumentinis filmas „Ispanų kalba suaugusiems“ balandžio 22–26 d. vykusiame tarptautiniame Liublino (Lenkija) kino festivalyje „Rozstaje Europy“ (Europos kryžkelės) laimėjo Didįjį prizą (Grand Prix) trumpametražių filmų kategorijoje.

Filmai apie nematomus žmonės

Živilė Pipinytė
„Trys vyrai ir žuvų tvenkinys" (Trijų nuotraukų albumas)
Sekmadienį baigėsi Vilniaus dokumentinių filmų festivalis. Jis buvo uždarytas šeštadienį vakare, kai tarptautinė žiuri, kuriai vadovavo rusų režisierius Sergejus Loznica, paskelbė šiemet pirmą kartą festivalyje surengto trijų Baltijos šalių konkurso nugalėtojus. Pirmąja premija apdovanotas latvių kūrėjų Mario Maskalano ir Lailos Pakalniòios filmas „Trys vyrai ir žuvų tvenkinys", antroji atiteko Giedrės Beinoriūtės filmui „Gyveno senelis ir bobutė...", trečioji - latvio Andrio Mizišo filmui „Bažnyčia atvyks vakarėjant".

Kas bijo didelio blogo vilko?

Santa Lingevičiūtė
Dar net nemačius Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje rodyto austrų režisierės Barbaros Caspar filmo „Kas bijo Kathy Acker" kilo pirmosios asociacijos. Filmo pavadinimas priminė jau posakiu tapusį Edwardo Albee pjesės, o ir vėliau Mike'o Nicholso ekranizacijos pavadinimą „Kas bijo Virdžinijos Vulf?"

Ar tikrovės kinas yra dokumentinis?

7MD informacija
Vitalijus Manskis. Festivalio organizatorių nuotrauka
Šiandien „Skalvijos" kino centre prasideda jau penktasis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Vienas kontroversiškiausių jo programos filmų - garsaus rusų dokumentininko Vitalijaus Manskio „Nekaltybė" („Devstvennost", 2008).

Kai tikrovė pranoksta fikciją

7MD informacija
„Bažnyčia atvyks vakarėjant"
„Skalvijos" kino centras gruodžio 5-14 d. pakvies į jau penktąjį Vilniaus dokumentinių filmų festivalį (VDFF). Šiemet rengėjai surinko įdomią šiuolaikinės dokumentikos programą, kurioje pristatomi daugiausiai specialistų ir sinefilų dėmesio, taip pat tarptautinių kino festivalių apdovanojimų sulaukę dokumentiniai pilno metražo filmai.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai