Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kinas

„Pokalbiai su Jean-Luc Godard’u“

7 MD
„Pokalbiai su Jean-Luc Godard’u“
Lapkričio 29 d., antradienį, 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje įvyks susitikimas su režisieriumi, dailininku, rašytoju, Nacionalinės šiuolaikinių menų studijos „Le Fresnoy“ direktoriumi Alainu Fleischeriu. Jis pristatys savo filmą „Pokalbiai su Jeanu-Lucu Godard’u“.

Dešimt abejonių

Živilė Pipinytė
„Kalėdaitis“
Konkursinę festivalio programą visada vertini kaip programinę: joje negali būti atsitiktinių filmų, ji atspindi rengėjų nuostatas, pabrėžia, kas jiems atrodo aktualu ir perspektyvu šių dienų kine. Tačiau „Scanoramos“ konkursinei programai „Jauna Lietuva trumpai“ būtų sunku pritaikyti šiuos kriterijus.

Likimo žaidimai

Jonas Ūbis
„Kontaktas“
Geriausiu „Scanoramos“ trumpametražiu lietuvišku filmu pripažinto Andriaus Blaževičiaus „Dešimt priežasčių“ herojai drybso ant sofos žiūrėdami televizorių. Jis rodo kažkokią pramoginę laidą – anemiški, bet ryškiai nugrimuoti lietuvaičiai dainuoja saldžias dainas apie meilę. Nežinau, ar ilgai režisierius ieškojo tų fragmentų, bet vaizdelis išties simboliškas. Tokia yra televizija, skirta nykių daugiaaukščių gyventojams.

Šiemet „Gerumo seansuose“ – pati plačiausia programa

7 MD
„Šrekas”
Likus savaitei iki Kalėdų, gruodžio 16 d., prasidės jau penktoji kino rodytojo „Forum Cinemas“ rengiama „Gerumo seansų“ savaitė.

Į mokyklas išvyksta „Kino busas“

7 MD
Į mokyklas išvyksta „Kino busas“
Lietuvos mokykloms skirto projekto „Mokausi iš kino“ programa pasieks ir tolimiausius šalies kampelius – kitų metų pradžioje į ilgą kelionę po šalies mokyklas iškeliaus „Kino busas“, jis surengs beveik 300 filmų peržiūrų ir pusšimtį kūrybinių kino dirbtuvių.

„Šviesos ženklai“

7 MD
„Šviesos ženklai“
Geriausiu Europos šalių kino forumo „Scanorama“ konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas” darbu pripažintas Latvijos režisierės Ilzės Kungos trumpametražis filmas „Šviesos ženklai“. Ilzei Kungai atiteko UAB „Cinevera“ įsteigtas prizas – 10 000 Lt kino technikos nuoma būsimam jos kino projektui.

„Literatūros patirtis man svarbiausia"

7 MD
„Faustas"
Tebesitęsianti „Scanorama" šią savaitę pasiūlė pasižiūrėti vieną svarbiausių sezono filmų - Venecijos kino festivalyje „Auksiniu liūtu" apdovanotą Aleksandro Sokurovo „Faustą". Pateikiame pagal rusų žiniasklaidą parengtus režisieriaus interviu, duotų iškart po Venecijos apdovanojimo, fragmentus.

Dokumentinio kino mėnuo Prancūzų institute

7 MD
„Pasakykite mano draugams, kad miriau“
Lapkričio 14–30 d. Prancūzų institutas kviečia į Dokumentinio kino mėnesį. Bus parodyta 11 dokumentinių filmų su subtitrais anglų kalba. Seansai nemokami. Trumpai supažindiname su filmų programa.

Rusijos kino savaitė

7 MD
„Pinigai"
VŠĮ „Kino pavasaris" ir Rusijos kompanija „Planeta kino" lapkričio 21-25 d. „Skalvijos" kino centre pristato Rusijos kino savaitę. Bus parodyti penki vaidybiniai filmai, sukurti 2009-2011 m. ir apkeliavę nemažai tarptautinių filmų festivalių.

Kaip buvo kuriamas „Medžiotojas"

7 MD
„Medžiotojas”
Šią vasarą Sankt Peterburgo „Kino forume" įvyko Bakuro Bakuradzės meistriškumo pamoka. Pateikiame jos fragmentus.

Ar buvo „Antis"?

Živilė Pipinytė
„Kaip mes žaidėme revoliuciją". M.Mikulėno nuotr.
Giedrės Žickytės filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją" premjera - viena iš kelių lietuviškų šių metų „Scanoramos" premjerų.

Pedagogams – nemokamos filmų peržiūros visoje Lietuvoje

7 MD
Įsibėgėjančio projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai kviečia pedagogus į nemokamas filmų peržiūras Vilniuje ir Panevėžyje. Iki 2013-ųjų vasaros pedagogai galės pasižiūrėti apie 10 filmų iš „Mokausi iš kino“ repertuaro „Skalvijos“ bei „Pasakos“ kino teatruose bei Panevėžio kino centre „Garsas“. Vėliau tokios peržiūros bus rengiamos ir Kaune.

Paskelbti Europos kino akademijos apdovanojimų nominantai

7 MD
„Melancholija”
Sevilijoje (Ispanija) paskelbti šių metų Europos kino akademijos apdovanojimų (European Film Awards) nominantai.

Nepakartojami, nes kitokie

Jonas Ūbis
„Gyveno strazdas giesmininkas"
Festivaliai - žiaurus dalykas. Sėdžiu kino teatre, mėgaujuosi dideliu ekranu ir net nenoriu galvoti apie darbą. Pamenu, sovietiniai žmonės turėjo gerą posakį: „Darbas ne vilkas, į mišką nepabėgs." Deja, gyvenimas įrodė, kad galima pabėgti ir nuo vilko, ir nuo miško, bet nuo darbo niekaip. Todėl trumpai apie vargingą ir striuką kino programą, kuria rengiasi pradžiuginti mūsų televizijos.

„Melancholijos“ planeta

7 MD
Lars von Trier. Nuotrauka: Christian Geisnaes
Ketvirtadienį Larso von Triero „Melancholija" prasidėjo Europos kino forumas „Scanorama". Filmas, be abejo, sulauks prieštaringų vertinimų. Pateikiame skaitytojų dėmesiui Paweùo T. Feliso pokalbio su režisieriumi fragmentus. Pokalbis vyko Kanuose, iškart po premjeros ir skandalingosios von Triero spaudos konferencijos.

Pasaulis keičiasi

Jonas Ūbis
„Virš debesų"
Populiarus italų televizijos laidų vedėjas, buvęs Europos Parlamento narys Michele Santoro neseniai pats tapo naujiena, nes surengė savotišką revoliuciją. Po to, kai valstybiniame kanale RAI2, nepaisant aukštų reitingų, buvo uždaryta jo autorinė laida, kartu su draugais ir vienminčiais Santoro įgyvendino naują projektą, pavadintą „Visuomenine televizija".

Neprasilenkę liepos 15 dieną

Živilė Pipinytė
„Viena diena"
Ši istorija prasideda taip, kaip visos: išleistuvių vakaras universitete Emai ir Deksteriui baigiasi jos lovoje. Bet ji turi pernelyg daug kompleksų, o jis nepratęs laukti. Todėl abu nusprendžia likti draugais. Tačiau nuo šiol liepos 15-oji bus svarbiausia abiejų gyvenimo diena. Tokia pradžia nuteikia dar vienai romantiškai komedijai, nes žinome, kuo dažniausiai baigiasi priesaikos likti draugais.

Pasižiūrėti būtina

7 MD
Hanna Schigula filme „Faustas”
Devintą kartą Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pakvies žiūrovus į rudens gero kino fiestą (Vilniuje lapkričio 10–20 d., Kaune 17–27 d., Klaipėdoje 24–27 d., Šiauliuose 26–27 d.).

Profesoriai ir kulinarija

Jonas Ūbis
„Brangusis Džonai”
Mūsų televizijose profesoriai virsta klounais, bet kad klounai taptų profesoriais, deja, nepastebėjau.

Vaikai ir jaunimas išrinko festivalio nugalėtojus

7 MD
„Eilinis Saimonas“
Spalio 17–24 d. Vilniuje vykęs Tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis baigėsi. Vaikų ir jaunimo vertinimo komisijos išrinko festivalio geriausius filmus.

Puslapiai: |1|...|7|8|9|10|11|...|17|...|25|...|33|...|41|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai