Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kinas

Esu vidutiniška aktorė

7 MD
„Pasikalbėkime apie Keviną“
„Kino pavasario“ programoje žiūrovų susidomėjimo sulaukė Lynne Ramsay filmas „Pasikalbėkime apie Keviną“. Pagrindinį vaidmenį jame suvaidino britų aktorė Tilda Swinton. Pateikiame jos interviu žurnalui „Newsweek“ fragmentus.

Dulkės moka naudotis internetu

7 MD
„Aš tave myliu”
Vienas šių metų „Kino pavasario“ žiuri narių – rusų operatorius ir režisierius Pavelas Kostomarovas, o festivalio programoje rodomas kartu su Aleksandru Rastorgujevu jo sukurtas filmas „Aš tave myliu“. Prieš kelerius metus Sankt Peterburgo žurnalas „Seans“ išspausdino abiejų filmo kūrėjų pasirašytą filmo projektą, forma primenantį manifestą. Manome, kad jis turėtų sudominti ir lietuvių skaitytojus, juolab kad šių dienų kine ir manifestų, ir eksperimentų akivaizdžiai stinga.

Ant prisiminimų keteros

Jonas Ūbis
„Nuostabus miestas”
Ši savaitė bus panaši į prisiminimų vakarą, kai nustebęs supranti, jog tai, kas, regis, vyko taip neseniai, iš tikrųjų buvo prieš dvidešimt metų.

Esu romus kaip avinėlis

7 MD
„Pavojingas metodas“
Vakar prasidėjusio „Kino pavasario“ programoje – naujausias Kanados režisieriaus Davido Cronenbergo filmas „Pavojingas metodas“ („A Dangerous Method“, Prancūzija, D. Britanija, Vokietija, Airija, Kanada, 2011).

Nublokštos meilės

7 MD
„Marijos Braun vedybinis gyvenimas“
„Nes ji gali žvilgsniu pavaizduoti nepadorų apsinuoginimą, ji gali tik šypsotis, o policija bus priversta konfiskuoti filmą kaip pornografinį. Jos dvasingoje erotikoje yra kažkas pavojinga, demoniška, tai veikia per bet kokius drabužius. (...) Ji ne amorali, tai pavojinga stichijos jėga, ji nekalta kaip plėšrus žvėris. Ji ryja vyrus ne iš blogos valios, o jos atsisveikinimo bučinys (bučiuoja vyrą, kurį nušovė) jaudina labiau už visų pamestų nekaltų mergelių ašaras. Nukelkite prieš ją skrybėlę, nes ji neprilygstama ir nepasiekiama“, – taip 1924 m. apie pirmąją Europos kino lemtingą moterį – danų kino žvaigždę Astą Nielsen – rašė kino teoretikas Bela Balazsas.

Slogi šalis

Jonas Ūbis
„Šilkas”
Turkų režisieriaus Nuri Bilge Ceylano filmo „Trys beždžionės“ (LTV2, 21 d. 22.05) herojai – šeima, kurios mažos paslaptys tapo dideliu melu. Tačiau šeimos nariai nenori prisiimti juos pernelyg slegiančios atsakomybės, todėl neigia tiesą, kuri būtų per sunki. Jie atsisako matyti tiesą, kalbėti apie ją ar ją išgirsti, kaip tos trys beždžionės iš dar vaikystėje girdėtos rytietiško parabolės. „Trys beždžionės“ – penktasis ir Lietuvoje gerai žinomo režisieriaus filmas, Kanuose jis buvo apdovanotas už geriausią režisūrą. Naujausias Ceylano filmas „Vieną kartą Anatolijoje“ bus rodomas prasidėjusio „Kino pavasario“ programoje.

Tarptautinio moterų filmų festivalio apdovanojimai

7 MD
„Nana”
Sekmadienį „Pasakos“ kino teatre paskelbtos Tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ laureatės.

Sinefilija nemirtinga

Jonas Ūbis
Pirmasis „Kino“ numeris tradiciškai daug vietos skiria svarbiausiam pavasario festivaliui. „Kino pavasaris“ šiemet pateikė ne vieną staigmeną. Žurnale – trumpas svarbiausių programų pristatymas ir kino kritikų patarimai.

Lietuvos kino kūrėjai ir studijos vienijasi į neformalų sambūrį

7 MD
Lietuvos kino kūrėjai ir šešios kino studijos – „Kinema“, „Tremora“, „Nominum“, „Uljanos Kim studija“, „Just a Moment“, „Ūkų studija“ – jungiasi į neformalų sambūrį „Autorinio kino aljansas“.

Danų kino antradieniai

7 MD
„Turime įveikti“
2012 m. pirmąjį pusmetį Danija perėmė Europos Sąjungos vairą. Danai teisėtai didžiuojasi savo kino menu, kuriam ne vienus metus šalies kultūros politikoje tenka pagrindinis vaidmuo. Ta proga įvairiose Europos šalyse Danijos kino institutas pristato geriausių filmų kolekciją. Ją sudaro 20 filmų – klasikiniai, dokumentiniai, vaidybiniai filmai, kūriniai, skirti vaikams ir jaunimui.

Prisiekusiems sinefilams

7 MD
„Gėda”
Kovo 15 d. prasidės „Kino pavasaris“. Jau septynioliktą kartą rengiamas tarptautinis kino festivalis pasiūlys daugiau nei 200 filmų programą, susitikimų su jų autoriais bei įvairių naujienų.

Farso pergalė prieš tikrovę

Jonas Ūbis
„Ir ji mane surado”
Gerai, kad šįvakar (9 d. 23.35) LNK primins Larry Charleso filmą „Bruno“ (2009), nes kelias savaites, žinoma, ne tik žiniasklaidos pučiamas aukštų FNTT pareigūnų atleidimo skandalas jau įgijo farso formą.

Baigėsi antrasis Šoblės kino festivalis

7 MD
Festivalio tortas
Kovo 1–2 d. Vilniuje vykęs antrasis Šoblės kino festivalis šiemet tapo tarptautiniu ir sulaukė didžiulio susidomėjimo. Vienintelis toks studentiškas trumpametražių filmų festivalis Lietuvoje pristatė 36 filmus.

Parodau pasauliui liežuvį

7 MD
Małgorzata Szumowska
Vakar prasidėjo jau septintas moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“. Viena jo pagrindinės programos naujienų – Małgorzatos Szumowskos „Jos“ („Elles“). Filmo tema – studenčių prostitucija. Šią tema gvildena ir Juliette Binoche suvaidinta pagrindinė filmo herojė – „Elle“ žurnalistė. Pateikiame sutrumpintą pokalbio su režisiere, vasarį išspausdinto lenkų „Newsweek“, fragmentus.

Kai niekas nesikeičia

Jonas Ūbis
„Kai aš mažas buvau“
Galite mane laikyti rusofilu, bet įdomiausias šio savaitgalio įvykis – Rusijos prezidento rinkimai. Nors jų rezultatas nulemtas iš anksto, stebėti didelės šalies, jos intelektualų reakciją ir po to seksiančius išrinkto prezidento veiksmus, be abejo, bus įdomu.

Iš Berlyno kino festivalio – su reikšmingais sandoriais

7 MD
„Aurora“
Iš ką tik pasibaigusio 62-ojo Tarptautinio Berlyno kino festivalio Europos kino mugės (EFM) sugrįžę lietuvių kino profesionalai LR kultūros ministerijoje susirinko aptarti rezultatų.

„Kino pavasaryje“ vyks kino dramaturgijos dirbtuvės „SCRIPT+“

7 MD
Kovo 24–25 d., vykstant kino festivaliui „Kino pavasaris“, bus surengtos kūrybinės dirbtuvės „SCRIPT +“. Tai jau trečius metus iš eilės vykstantys mokymai. Projektą organizuoja kino gamybos kompanija „Tremora“ kartu su „Media desk Lietuva“, VšĮ „Kino pavasaris“, finansuojant Kultūros rėmimo fondui.

Visos banalybės spalvos

Živilė Pipinytė
„Paveldėtojai“
Penktadienį žiūrėdama Alexandero Payne’o „Paveldėtojus“ („The Descendants“, JAV, 2011) nė akimirkos nesuabejojau, kad sekmadienio naktį George’o Clooney laukia „Oskaras“ už geriausią vyro vaidmenį. Bet Amerikos kino meno akademijos nariai nusprendė kitaip.

Paskelbti kino operatorių apdovanojimo „Ąžuolas“ nominantai

7 MD
Kovo 28 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje jau trečią kartą bus pagerbti ir įvertinti kino operatoriai. Lietuvos kino operatorių asociacija (LAC) už geriausią metų darbą „Ąžuolu“ apdovanos kino operatorius, taip pat įteiks apdovanojimą už kūrybinius gyvenimo pasiekimus bei operatorių dėkingumo prizą.

Realybės pasakos

Živilė Pipinytė
„Tai tik vėjas“
Mike’o Leigh vadovaujamą žiuri galima pasveikinti – iš sudėtingos situacijos išsisukta beveik idealiai.

Puslapiai: |1|...|3|4|5|6|7|...|9|...|17|...|25|...|33|...|41|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai