Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kinas

Lietuviško filmo sėkmė Pekine

7 MD
Arūnas Matelis Pekine
Pekine pasibaigusiame 17-ajame frankofonijos filmų festivalyje sėkmė lydėjo Arūno Matelio filmą „Prieš parskrendant į Žemę“. Pelnęs žiūrovų simpatijas ir geriausią reitingą, filmas buvo papildomai parodytas du kartus, numatyta dar mažiausiai dešimt filmo peržiūrų visoje Kinijoje.

Jis nuskendo

Živilė Pipinytė
„Prarasta kontrolė“
Po Steveno Soderbergho filmo „Prarasta kontrolė“ („Haywire“, JAV, 2012), manau, ne vienas žiūrovas pasijus sutrikęs ar net apgautas. Tačiau gal režisierius būtent to ir siekė?

Kanados eksperimentinių filmų programa

7 MD
„Rūškana naktis“

Nelaimių didvyriai

Živilė Pipinytė
„Našlaitynas”

Mergina stipri

Živilė Pipinytė
„Bado þaidynës“
Paauglių ir vaikų literatūros fenomenas, prasidėjęs pasakojimu apie berniuką burtininką Harį Poterį, netruko persikelti į kino ekranus. Vaikai auga greitai, ir Hario Poterio entuziastų karta netrukus užleido vietą kitai, kuriai imponavo Stephenie Meyer trilogija apie jaunus įsimylėjusius vampyrus. Ji taip pat netrukus buvo ekranizuota.

Kur mano kilimėlis

Jonas Ūbis
„Klajoklis”
Lietuvoje daug žmonių nuoširdžiai švenčia Velykas. Dalis jų vyksta į Palangą ridenti margučių. Pavydžiu tautiečiams kantrybės per šventes stumdytis eilėje prie jūros tilto papėdėje nutiesto rekordinio ridenimo lovio. Aš likau nepajudinamas savo krėsle.

Nebylus „Kristus“ ir vargonai

Algirdas Klova
Domenico Tagliente
Manau, šiandien puiki proga prisiminti kino pradžią, kai visi filmai buvo nebylūs ir juos garsindavo muzikantai, gramofonai, taperiai, aktoriai.

„Kino pavasario“ konkursinės programos nugalėtojas – lenkų filmas „Drąsa“

7 MD
„Drąsa“
Tarptautinio festivalio „Kino pavasaris“ uždarymo ceremonijoje buvo paskelbtas konkursinės programos „Nauja Europa – nauji vardai“ nugalėtojas. Festivalio statulėlė ir pagrindinis prizas atiteko lenkų režisieriaus Grego Zglinskio filmui „Drąsa“.

Naujos Europos drąsa

Gediminas Kukta
„Ave”
Prieš savaitę pasibaigusiame 17-ajame Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ trečius metus iš eilės buvo surengta konkursinė filmų programa „Nauja Europa – nauji vardai“. Jos koncepcija nepasikeitė – rodyti debiutinius arba antruosius Rytų, Vidurio Europos ir Balkanų šalių režisierių vaidybinius darbus. Šiemet pristatyta 11 filmų. Tarp jų, beveik tradiciškai, nė vieno lietuviško.

Gražių kaip paveikslėlis

Jonas Ūbis
„Puikybė ir prietarai“
Iš šventinės televizijų programos gali daug sužinoti apie tautos ir pačių televizijų įpročius. LTV siūlo bent trumpam pasijusti tikru kataliku – pamaldos iš Romos ir Vilniaus, Velykų apeigos bei papročiai, be abejo, žadina žiūrovų nostalgiją.

Mike’o Leigh „Dar vieneri metai“ jau ekranuose

7 MD
„Dar vieneri metai“
Britų režisieriaus Mike’o Leigh filmo „Dar vieneri metai“ („Another Year“, D. Britanija, 2010) premjera įvyko Kanų kino festivalyje, filmas buvo nominuotas „Oskarui“ už geriausią scenarijų. Po premjerinių seansų šiųmetiniame „Kino pavasaryje“ filmas išleidžiamas į Lietuvos kino ekranus. Pateikiame režisieriaus interviu, išspausdinto žurnale „Newsweek“, fragmentus.

Prancūzų institutas kviečia į Erico Rohmero filmų retrospektyvą

7 MD
„Rudens pasaka“
Balandžio mėnesį Prancūzų institutas kviečia į Erico Rohmero (1920–2010) filmų retrospektyvą.

Patriarcho paradoksai

7 MD
Tonino Guerra
Kovo 21 d., sulaukęs 92-ejų metų, mirė Tonino Guerra – italų rašytojas, scenaristas, kūręs Federico Fellini, Andrejaus Tarkovskio filmų scenarijus. Pateikiame Ninos Getašvili straipsnio apie Tonino Guerrą, išspausdinto žurnale „Novaja junost“ 2008, nr. 4 (85), fragmentus.

Septyni Viktoro Kosakovskio žiūrovai

7 MD
„Tegyvuoja antipodai!“
„Kino pavasario“ dokumentikos programoje parodytas naujausias Viktoro Kosakovskio filmas „Tegyvuoja antipodai!“ sulaukė didelio dėmesio. Pateikiame rusų režisieriaus apmąstymų apie dokumentinį kiną, išspausdintų Sankt Peterburgo žurnale „Seans“ (Nr. 32), fragmentą.

Asmeniški susitikimai su voveraitėmis

Živilė Pipinytė
„Bonsai“
Dvi „Kino pavasario“ savaites praleisti kino teatre vis dėlto yra daug.

„Ąžuolu“ apdovanotas geriausias metų kino operatorius

7 MD
Mantas Kvedaravičius
Šį trečiadienį per iškilmingą ceremoniją buvo paskelbtas metų geriausias lietuvių kino operatorius, jam įteikta „Ąžuolo“ statulėlė.

„Stebuklų laukas“ festivalyje „Hot Docs“

7 MD
„Stebuklų laukas“
Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Stebuklų laukas“ atrinktas į didžiausią Šiaurės Amerikos dokumentinių filmų festivalį „Hot Docs“.

Gražios draugystės pradžia

Jonas Ūbis
„Barzakh“
Šiąnakt LTV (30 d. 23.45) primins vieną nesėkmingą lietuvių kino kūrėjų bandymą sukurti filmą apie meilę.

Nebylų filmą „Kristus“ vargonais įgarsins svečias iš Italijos

7 MD
Domenico Tagliente
Balandžio 4-osios vakarą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje publikos laukia unikalus vyksmas – matysime 1916 m. režisieriaus Giulio Antamoro sukurtą nebylų filmą „Kristus“, kurį vargonais palydės svečias iš Italijos Domenico Tagliente.

Žiurkėnas gyvas

Živilė Pipinytė
„Kivirčas“
„Kino pavasario“ atidarymas baigėsi netikėtu rengėjų pasiūlymu. Šventiškai nusiteikusiai puošniai publikai buvo pakištas veidrodis. Juokas kino salėje liudijo, kad žiūrovai „Kivirče“ atpažino save. Paradoksas, bet tai nuteikia optimistiškai, nors Romano Polanskio filmas, ko gero, nepalieka jokios vilties.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|6|...|9|...|17|...|25|...|33|...|41|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai