Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kinas

Filmai apie tikrovę, meną ir muziką

7MD informacija
„Šalti apkabinimai“
Vakar Kauno „Romuvoje“ prasidėjęs ir spalio 12 d. į Vilniaus „Pasaką“ persikelsiantis Tarptautinis Kauno kino festivalis gali sudominti net išrankiausius kino gerbėjus. Trečiąkart vykstantis festivalis parengė keturias filmų programas ir daugiau kaip trisdešimt kino juostų. Programoje dominuoja 2007-2009 metais sukurti nepriklausomų Europos ir JAV kino kūrėjų darbai, tarp jų - išskirtiniai dokumentikos kūriniai.

Stebuklas Gdynėje

Živilė Pipinytė
„Antroji monetos pusė“
Trečią festivalio dieną supratau, kad Gdynėje vyksta kažkas neįprasta: negalėjau prisiminti kito festivalio, kur per tris dienas būčiau pamačiusi vieną genialų, vieną labai gerą, vieną gerą ir dar kelis visai įdomius ir kokybiškus filmus.

Zombiai - šeimos nariai

Jonas Ūbis
„Devynios karalienės“
Slovėnas Slavomiras Žižekas laikomas vienu originaliausių šių dienų mąstytojų ir psichoanalitikų. Jis yra išleidęs per 50 knygų, rašo apie operą, religiją, kiną, šiuolaikinę kultūrą, Irako karą ir Leniną.

Viskas tavo galvoje

7MD informacija
„Kad ir kas benutiktų“
Kino teatras „Pasaka“ duris atidarė linksmai - su nauja Woody Alleno komedija „Kad ir kas benutiktų“ („Whatever Works“, 2009). Po keturių paskutinių jo filmų („Lemiamas taškas“, „Sensacija“, „Kasandros sapnas“ bei „Viki, Kristina, Barselona“) susidomėjimas režisieriumi buvo pradėjęs blėsti ir kildavo minčių, ar apskritai jam verta statyti filmus. Galbūt kaltos buvo Didžioji Britanija ir Ispanija, juk Allenas yra Niujorko, konkrečiau, Manhatano vaikas. Tad naujasis filmas, kuris buvo vėl filmuotas Niujorke, tai tik patvirtina.

Idiotas parodoje

Jonas Ūbis
„Vilardas“
Sukurti įdomią ir originalią laidą apie kultūrą svajoja kiekviena visuomeninė televizija. Mačiau įvairių, geresnių ir blogesnių, bet jų autoriams nestigo vieno - pagarbos laidos objektui. Kad gali būti kitaip, įsitikinau šį šeštadienį, pasižiūrėjęs LTV laidą „Durys atsidaro“.

Stebuklingame miške

Živilė Pipinytė
„Miškas“
Šiųmetinis Gdynės konkursas gali pasigirti debiutais: kažkas suskaičiavo, kad debiutinius filmus sukūrė vienuolika režisierių. Tačiau reikia turėti galvoje, kad tai vis dėlto dažniausiai nėra pirmieji šių režisierių filmai. Ne vieno jų kūrybinėje biografijoje - animaciniai, dokumentiniai filmai, darbas teatre, muzikiniai videoklipai. Būtent toks yra ir ypatingą vietą animacijoje užimantis Piotras Dumała, kurio nespalvotą filmą „Miškas“ („Las“) pavadinčiau net ne kino, bet apskritai išgyvenimu. (Juk būna filmų-išgyvenimų, kurie nesibaigia juos pažiūrėjus, o toliau tarsi auga žiūrovo viduje.)

Amerikos fragmentai

7MD informacija
„Sodas“
Šį savaitgalį atsidarantis kino teatras „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3) kartu su JAV ambasados Lietuvoje Amerikos centru ir VšĮ „Panoptikumas“ bei JAV valstybės departamento piliečių mainų tarnybos kultūros programų skyriumi rugsėjo 20 - spalio 7 d. pristato keliaujančią kino programą, sudarytą iš prestižinių šiuolaikinių JAV dokumentinių filmų.

Naujasis „Skalvijos“ kino centro sezonas

7MD informacija
7MD archyvo nuotrauka
Rugsėjo 11 d. „Skalvijos“ kino centre buvo pristatytas naujasis sezonas. Bus siekiama toliau stiprinti nekomercinio kino pozicijas Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose.

Janinos Lapinskaitės filmo premjera

7MD informacija
„Traukinys stovi penkias minutes“
Rugsėjo 18 d. 19 val. kino teatre „Pasaka“ įvyks naujo režisierės Janinos Lapinskaitės dokumentinio filmo „Traukinys stovi penkias minutes“ premjera. Kartu su šia premjera bus atidarytas ir kino teatras „Pasaka“.

Europos videoedukacijos forumas

7MD informacija
Šiandien, rugsėjo 18 d., Vilniuje vyksta Europos videoedukacijos forumas, draugėn subursiantis Lietuvos, Austrijos, Baltarusijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Kipro, Švedijos, Vengrijos, Vokietijos judančių vaizdų edukacijos specialistus, medijų aktyvistus ir teoretikus, žurnalistus ir pedagogus. Europos videoedukacijos forumas – pirmasis tarptautinio judančių vaizdų edukacijos projekto „Viducate“ renginys.

Sustingusio laiko dramos

Živilė Pipinytė
Oksana Borbat (Maša) ir Giedrius Kiela (Juozapas Gaučys)
Gyčio Lukšo „Duburys“ - ilgai lauktas filmas. Ilgai ne todėl, kad jo kūrimas užtruko daugiau kaip trejus metus. Todėl, kad iš esmės tai pirmasis lietuvių kino bandymas suvokti, kas buvo sovietmetis. Ne tas, iš kurio dabar gana nostalgiškai šaiposi jauni reklaminių ir kitokių filmukų autoriai. Bet tas tikrasis, palikęs neišdildomą žymę, deja, ne vienos kartos mentalitete.

Vargšų virtuvė

Jonas Ūbis
„Kvepalai. Vieno žudiko istorija“
Antradienį, kai gaunu naujos savaitės televizijos programas, pasijuntu lyg vėl atsidūręs kokioje nors sovietinėje valgykloje, kur valgiaraštis nesikeitė mažiausiai penkiasdešimt metų. Prarūgusi publicistinė košė, lietuviško „popso“ žvaigždžių „solianka“, kietas kaip puspadis nacionalinių serialų muštinis, liaudiškai tariant, „šnicelis“. Desertui sekmadienį - net pusantros valandos trunkantis dokumentinis Nacionalinės televizijos filmas apie Nacionalinio teatro direktorių. Apie sotumo jausmą kalbėti nėra ko, bus gerai, jei maiste neaptiksi tarakonų liekanų ar nepaleis vidurių. Atsiprašau už fiziologiškumą, bet dažniausiai vis dėlto paleidžia.

Baroko muzikos šedevras filme „Visas Monteverdis“

7MD informacija
„Visas Monteverdis“
Rugsėjo 15, 16 d. 17 val. „Skalvijos“ kino centre bus parodyta muzikinė juosta „Visas Monteverdis“ („The Full Monteverdi“, D. Britanija, 2007, ital. k., liet. subt., 60 min.).

Lenkų vaidybinių filmų festivalis

Živilė Pipinytė
„Generolas Nilas“
Pirmadienį Gdynėje prasidės 34-asis lenkų vaidybinių filmų festivalis. Kaip ir anksčiau, festivalio rengėjai žada tris konkursines programas - Pagrindinę, Nepriklausomo kino ir Jaunojo kino. Šiuose konkursuose parodyti filmai kovos dėl „Auksinių liūtų“ ir kitų svarbių apdovanojimų. Dėl jaunųjų žiūrovų prizų susirungs filmai, rodomi programoje „Gdynė vaikams“. Tačiau svarbiausia, žinoma, yra pagrindinė konkursinė programa, į kurią atrenkami įdomiausi per metus Lenkijoje sukurti filmai.

Spalį - „Vilniaus kino šortai“

7MD informacija
„Visi mes būsime žvaigždės“
Rudens sezonui siūlome pasitrumpinti kelnių klešnes, nes kur buvę, kur nebuvę startuoja „Vilniaus kino šortai 2009“. Spalio 1- 4 d. vyksiantis tarptautinis kino mokyklų ir atskirų jaunųjų kino režisierių trumpametražius filmus pristatantis festivalis - jau ketvirtasis.

Vilniaus senamiestyje filmus rodys „Pasaka“

7MD informacija
„Rugpjūčio šventė“
Europos kultūros sostinės 2009 – Vilniaus senamiestyje po daugybės metų pertraukos pradeda veikti naujas kino teatras. Rugsėjo 18 d. jis pakvieks į atidarymą. Gerą kiną propaguosiantys kino namai vadinsis „Pasaka“.

„Duburio“ premjera

7MD informacija
„Duburys“
Naujausio Gyčio Lukšo filmo „Duburys“ premjera vyks penktadienį, rugsėjo 4 d. „Forum Cinemas Vingis“. Pasaulinė šio filmo premjera – Monrealio tarptautiniame filmų festivalyje. Rugpjūčio 27–rugsėjo 7 d. Kanadoje vykstantis tarptautinis festivalis buvo vienas pirmųjų, atrinkęs šį lietuvišką filmą į savo programą.

Kruvinas saldus tortas

Živilė Pipinytė
„Negarbingi šunsnukiai“
Quentinas Tarantino neslepia, kad didžiausias kino teikiamas malonumas – galimybė sukurti alternatyvią tikrovę, kurioje viskas yra įmanoma. Kaip ir Hitchcockui, kinas jam yra ne gyvenimo, o torto gabalas. Tiksliau, žaidimo, į kurį įsijautę dideli ir maži berniukai būtinai pasijus laimingi.

Ar jau sergate?

Jonas Ūbis
„Metų žmogus“
Kas atsitiktų, jei suklydus rinkimų komisijos kompiuteriams, JAV prezidentu taptų populiariausias šalies komikas?

„ARTscape“. Iš Ispanijos kino istorijos.

Santa Lingevičiūtė
„Nepaliestas“
Ispanijos ambasadai bendradarbiaujant su Cervanteso institutu į Vilnių atvežama po visą pasaulį keliaujanti paroda „Ispanijos kinas. Vizualinė kronika“. Ji atsidarys rugsėjo 9 d. 18 val. Jono Meko vizualiųjų menų centre. Seni plakatai, fotografijos aprėps Ispanijos kiną nuo jo užuomazgų – 1896-ųjų – iki šių dienų.

Puslapiai: |1|...|9|...|17|...|25|...|31|32|33|34|35|...|41|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai