Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kinas

Klausiantis kinas

Živilė Pipinytė
„Mano dviratis“
Kad svarbiausius šiųmetinės Gdynės apdovanojimus susirinks Agnieszkos Holland filmas „Tamsoje“, buvo galima spėti iš anksto.

Grafomanų dainos

Jonas Ūbis
„Įsibrovimas“
Per LTV rodyta „Sidabrinių gervių“ ceremonija šiemet nesiūlė persikelti į lietuviškąjį Holivudą, ir tai jau didelis pliusas.

Lietuvos kinas bus pristatytas Kanuose

7 MD
„Aurora“
Šią savaitę prasidėjusio Tarptautinis Kanų kino festivalio kino mugėje antrus metus iš eilės pristatomas ir Lietuvos kino stendas.

Simpatijų kinas

Gediminas Kukta
„Neliečiamieji“
Prancūzų režisierių dueto Erico Toledano ir Olivier Nakache’o „Neliečiamieji“ („Intouchables“, Prancūzija, 2011), jau savaitę besisukantys didžiuosiuose ekranuose, daugelyje tarptautinių kino festivalių buvo apdovanoti žiūrovų simpatijų prizais. Lietuviškame „Kino pavasaryje“ – taip pat.

Vilniaus kino ekranuose – populiariausias Afrikos filmas

7 MD
„Viva Riva!”
Gegužės 16–20 d. kino teatre „Skalvija“ bei Prancūzų instituto kino salėje galima pamatyti tarptautinį pripažinimą pelniusius Juodosios Afrikos šalių kūrėjų filmus, tarp jų ir visų laikų populiariausią Afrikos filmą – Kongo režisieriaus Djo Munga trilerį „Viva Riva!“. Kino teatre „Skalvija“ ir Prancūzų instituto kino salėje vyksiančius kino seansus pristato kultūros festivalis „Afrikos dienos 2012“.

Tarptautinė susikertančių medijų konferencija „Cross Media Zen“

7 MD
Birželio 8–10 d. Vilniuje vyks jau antroji susikertančių medijų (angl. „cross media”) konferencija ir kūrybinės dirbtuvės „Cross Media Zen“.

„Sidabrinės gervės“ laureatai

7 MD
Marius Repšys filme „Dešimt priežasčių“
Sekmadienį paaiškėjo šiųmetinių Lietuvių kino akademijos apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ laureatai. „Auksinė gervė“ už gyvenimo nuopelnus Lietuvos kinui įteikta aktorei Vaivai Mainelytei.

Maištininkai pralaimi?

Živilė Pipinytė
„Niekas nekviečia“
Šiemet Gdynėje ramiau – mažiau ne tik filmų, bet ir žmonių. Laikas nelabai patogus ir į Kanus susirengusiems kino profesionalams, ir ankstesniais metais sales apgulusiems aukštųjų ir ypač kino mokyklų studentams.

Ką sugeba televizija

Jonas Ūbis
„Karalienės sesuo“
Per žinias rodė daugiavaikių motinų apdovanojimą Prezidentūroje. Salėje buvo daug moterų ir vaikų. Vyrų televizininkai nerodė. Gal jų nebuvo, o gal, įsižiūrėjęs į moteris, vyrų nepamačiau. Bet reportaže kalbėjo tik moterys.

„Velnių salos karalius”

7 MD
„Velnių salos karalius”
Nuo gegužės 10 d. į kino ekranus išleidžiamas vienas geriausių pastarųjų metų skandinavų kino kūrinių. Tikrais faktais paremta norvegų režisieriaus Mariuso Holsto juosta „Velnių salos karalius“ („Kongen av Bastøy“, 2010 m.) pelnė kritikų bei žiūrovų palankumą ir buvo pripažintas geriausiu 2010 m. Norvegijos kino filmu. Jis bus rodomas „Skalvijos“ kino centre, o vėliau kino teatre „Pasaka“.

Subiniškėse nieko naujo

Jonas Ūbis
„Graži moteris“
Antradienis – pati sunkiausia diena. Skaitau atsiųstas televizijos programas ir vis dažniau susimąstau, kaip atsisakyti šių savo rašinių.

Gdynė siūlo diskutuoti

Živilė Pipinytė
„Be gėdos“
Pirmadienį prasidės 37-asis Gdynės kino festivalis. Šiemet jis rengiamas anksčiau nei įprastai, kad laikas nesutaptų su po mėnesio Lenkijoje prasidėsiančiu Europos futbolo čempionatu.

Kino teatrai skatins laiką leisti su šeima

7 MD
„Kukis”
Artėjant Motinos ir Tėvo dienoms, „Skalvijos“ kino centras ir nekomercinio kino teatras „Pasaka“ skatins daugiau laiko praleisti su šeima.

Garsūs, žinomi, apdovanoti

7 MD
Prieš savaitę Paryžiuje paskelbti gegužės 16 d. prasidėsiančio 65-ojo Kanų kino festivalio konkurso filmai. Iš 1779 pateiktųjų į svarbiausią pasaulyje kino konkursą atrinktas 21 filmas.

Geriau tegu vaidina zombius

Jonas Ūbis
„Nepaprasta kelionė“
Amerikiečių aktorius Lievas Schreiberis vaidino dešimtyse populiarių Holivudo filmų, jis net filmavosi Lietuvoje – suvaidino vieną iš brolių partizanų Bielskių Edwardo Zwicko filme „Pasipriešinimas“, bet neatsisako ir minties kada nors atsiduoti režisūrai.

Paskelbti „Sidabrinės gervės“ nominantai

7 MD
Šį pirmadienį buvo oficialiai paskelbti Lietuvių kino akademijos apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ nominantai.

„Europos kinas ir dieną, ir naktį“

7 MD
„Juoda duona“
Festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ šiemet jau aštuntą kartą vyko Panevėžyje. Pirmosiomis gegužės dienomis jis persikels į Vilnių, „Skalvijos“ kino centrą. Čia bus parodyti 2010–2011 metais sukurti šeši filmai iš Ispanijos, Slovakijos ir Serbijos.

2012-ieji Vilniuje skelbiami nekomercinio kino metais

7 MD
Vilniuje gausėjant kino renginių bei atsiveriant daugiau galimybių kino plėtrai, 2012-ieji skelbiami nekomercinio kino metais.

Gyvenimo nepasirinksi

7 MD
Martinas Scorsese filme „Hugas“
Naujausias Martino Scorsese filmas „Hugas“ dingo iš kino teatrų planų – jo Lietuvoje neberodys. Pirmasis vaikams skirtas ir 3D technologija kurtas garsaus režisieriaus filmas pasaulyje pažadino naują susidomėjimo vienu „Hugo“ prototipų – kino pradininku Georges’u Mélièsu – bangą. Apie jį ir savo požiūrį į kiną Scorsese pasakojo ir interviu žurnalui „Polityka“, kai pernai, metų pabaigoje, atvyko į Lodzės kino mokyklą atsiimti jam suteikto Garbės daktaro vardo. Vildamiesi, kad „7 meno dienų“ skaitytojai ras būdų pamatyti „Hugą“, pateikiame šio interviu fragmentus.

Pasakos grįžta

Jonas Ūbis
„Amerikietis“

Puslapiai: |1|2|3|4|5|...|9|...|17|...|25|...|33|...|41|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai