Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kinas

Vis daugiau lenkų filmų

Linas Vildžiūnas
„Lopšinė“
Lenkų vaidybinių filmų festivalis, kadaise pakeitęs vietą, iš Gdansko persikėlęs į Gdynę, šiemet paankstino datą ir iš rugsėjo persikėlė į gegužės pabaigą.

Futbolas ir kiti demonai

Jonas Ūbis
„Raktas“
Mėnuo, skirtas futbolui. Neabejoju, kad didelė dalis pasaulio gyventojų jo laukia ir praleis daug laiko prie televizorių. Ir bus laimingi.

Žiaurios pasakos visiems

Jonas Ūbis
„Broliai Grimai“
Nežinau, kas pirmas pasakė, kad skirtumą sudaro detalės. Tuo įsitikinau šį savaitgalį pasižiūrėjęs dvi kino apdovanojimų ceremonijas.

Fiasko dideliame mieste

Kora Ročkienė
„Seksas ir miestas 2“
Matyt, simboliška, kad „agurkų sezonas“ kino teatruose prasidėjo filmo apie seksą ir miestą tęsiniu.

Krokuvos festivalio apdovanojimas Jonui Mekui

7 MD
Jonas Mekas Vlados Inčiūtės nuotr.

„Sidabrinės gervės“ jau įteiktos

7 MD
„Aš tave žinau“
Praėjusį penktadienį Vilniuje, Ūkio banko teatro arenoje, vyko iškilmingi Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2010“. Buvo išdalyta 16 apdovanojimų kino kūrėjams. Auksinė gervė už nuopelnus Lietuvos kinui įteikta Arūnui Žebriūnui.

Noriu grįžti

Jonas Ūbis
„Sukurtas Haroldas“
Kunigas Varkala iš pakaunės Virginijaus Savukyno laidoje demagogiškai postringauja apie skriaudžiamus „piliečius“ ir kviečia minėti įtariamo žudiko gimtadienį.

Kinas - reinkarnacijos įrodymas

Kora Ročkienė
„Dėdė Bunmi, prisimenantis savo buvusius įsikūnijimus“
Kad šiemet Tarptautinio Kanų kino festivalio konkursas buvo akivaizdžiai silpnesnis, sutaria visi.

Tautos akis

Jonas Ūbis
Lietuvių liaudies pasakos sesuo sakė broliukui, kad negertų iš balos. Šis nepaklausė ir pavirto avinėliu. Lietuvių tauta keliolika metų geria iš purvinos serialų, valinskiškų šou ir žurnalistinių tyrimų balos. Tai ir pavirto... Kuo?

Lietuvių kino festivalis Sankt Peterburge

7 MD
Gegužės 27–31 d. pagrindiniame Sankt Peterburgo kino festivalių centre, istoriniame kino teatre „Rodina“, kino mylėtojams bus parodyta lietuvių filmų programą, pristatanti nuo Nepriklausomybės atkūrimo iki šių dienų sukurtus filmus.

Gražiai supakuota grėsmė

Živilė Pipinytė
„Kloja“
Filmas prasideda intymiu monologu – prieš žiūrovus tarsi prieš veidrodį erotiška gražuolė aiškina, kad jos profesijoje svarbiausia nuspėti kito žmogaus norus, troškimus, slaptas svajones. Ne tik atspėti, bet ir įgyvendinti.

Amžinas Robinas Hudas

Živilė Pipinytė
Errollas Flynnas filme „Robino Hudo nuotykiai“
Robinas Hudas nuo pat 3-iojo XX a. dešimtmečio pradžios – vienas populiariausių kino personažų. Tačiau kiekvienas kino Robinas Hudas – kitoks.

Kelionė po dar neištirtas teritorijas

Irma Šimanskytė
„Jaunuolių giesmė“
Vokietijos vakaruose esantis Oberhauzeno miestelis kiekvienų metų gegužės pradžioje sutraukia daug kino kūrėjų, kritikų, prodiuserių, rodytojų iš viso pasaulio.

Tai buvo laisva moteris

7 MD
„Serafina“
Šiandien „Skalvija“ pradeda rodyti prancūzų režisieriaus Martino Provost filmą „Serafina“ („Seraphine“, 2008). Prancūzijoje jis buvo apdovanotas keliais „Cezariais“, tarp jų už geriausią filmą ir moters vaidmenį.

Harmonija nebus sugrąžinta

Jonas Ūbis
„Džeris Magvairas“
Pakaks apie Gražulį su Uoka. Pakalbėkime apie zombius. Šią savaitę jų užderėjo ir filmuose.

Paskelbti „Sidabrinių gervių“ nominantai

7MD informacija
Ramūnas Rudokas ir Kęstutis Jakštas filme „Zero 2“
Pirmadienį buvo paskelbti šių metų „Sidabrinių gervių“ nominantai. Vertinimo komisijai šiemet buvo pateikti 5 pilnametražiai, 9 trumpametražiai, 11 dokumentinių, 4 animaciniai, 7 televizijos filmai ir 5 studentų darbai.

Lietuviški filmai pajūryje

7MD informacija
„Maža išpažintis“
Gegužę prasideda kurortinis sezonas pajūryje. „Lietuvos kinas“ ta proga siūlo prisiminti senus lietuviškus dokumentinius ir vaidybinius filmus.

Kaip tapti savimi

Jonas Ūbis
„Atgal į gamtą“
Nežinau, kaip Jūs, mieli skaitytojai, bet aš šeštadienį eisiu į demonstraciją. Po ilgos pertraukos. Kai bandau prisiminti, kada paskutinį kartą dalyvavau panašioje akcijoje, atmintyje iškyla tik Sąjūdžio mitingai. Ironiška, bet dabar eisiu pirmiausia išreikšti savo nepasitenkinimo tais, kurie tada kvietė kurti naują – laisvą ir tolerantišką Lietuvą.

Vokietijos kino teatruose pradėtos rodyti „Artimos šviesos“

7 MD
Filmo „Artimos šviesos“ kūrybinė grupė
Balandžio 27 d. Diuseldorfo kino teatre UCI (šis kino teatras priklauso rodytojų tinklui „United Cinemas International Multiplex“) įvyko režisieriaus Igno Miškinio vaidybinio pilnametražio filmo „Artimos šviesos“ premjera. Nuo balandžio 29 d. filmas rodomas Vokietijos kino teatruose.

Festivalis „Baltic Pride 2010“

7 MD
„Liudytojai“
Gegužės 6-9 d. „Skalvijos“ kino centre bus rodoma ypatinga filmų programa. Ji skirta gegužės 8 d. Vilniuje vyksiančioms seksualinių mažumų eitynėms.

Puslapiai: |1|...|9|...|17|...|23|24|25|26|27|...|33|...|41|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai