Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kinas

Jautrios ir juokingos istorijos „Kine po žvaigždėmis“

7 MD
„Prie jūros“
Šį savaitgalį „Kine po žvaigždėmis“ – kino teatro „Pasaka“ geriausių filmų savaitgalis. Liepos 5–7 d. kino mėgėjų laukia jautrios, ironiškos ir juokingos istorijos. Tai filmai, pasakojantys apie žmogaus ir gamtos vienovę, atsakomybės naštą ir įsivaizduojamus nusikaltimus.

Naciai atakuoja!

Živilė Pipinytė
„Geležinis dangus“
Parodytas šių metų Berlinalėje Timo Vuorensolos „Geležinis dangus“ („Iron Sky“, Suomija, Vokietija, Australija, 2012) iškart tapo festivalio sensacija. Berlyne žiūrėti pastišą apie Žemę užkariauti nusprendusius nacius iš Mėnulio, žinoma, smagu. Tačiau entuziazmas, kurį iš pradžių sukelia filmas, greit nuslūgsta.

Ir peliukas Mikis – lietuvis?

Jonas Ūbis
Viena labiausiai lauktų šios vasaros kino premjerų – Ridley Scotto „Prometėjas“. Esu senas šio režisieriaus gerbėjas, nors, prisipažinsiu, juo tapau ne iškart.

Lietuviškas filmas Karlovy Varų kino festivalyje

7 MD
„Aurora“
Naujas lietuvių filmas „Aurora“ (rež. Kristina Buožytė, Bruno Samper) dalyvauja birželio 29 d. prasidėjusio 47-ojo tarptautinio Karlovy Varų kino festivalio konkursinėje programoje „East Of The West“ („Vakarietiški Rytai“).

Gyvenimo džiaugsmo animatorius

Kristina Steiblytė
Vladislavas Starevičius su dukterimi
Vladislavas Starevičius, nors ir pradėjo lėlinę animaciją kurti Lietuvoje, vis dėlto čia žinomas ne taip plačiai, kaip galėtų būti. Prancūzų kultūros centro ir teatro „Lėlė“ iniciatyva birželio 16 d. vilniečiams buvo parodyta šio menininko filmų retrospektyva. Jų pristatyti į Lietuvą atvykusią Léona-Béatrice Martin Starewitch, V. Starevičiaus anūkę, pakalbinome apie senelį ir jo palikimą.

Tarnaitės ir jų tarnai

Jonas Ūbis
„Matrica”
Sekmadienio vakarą „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „24/7“ vedėjas Edmundas Jakilaitis į studiją pakvietė du naujo politinio judėjimo „Lietuvos sąrašas“ iniciatorius Darių Kuolį ir Valdą Vasiliauską. LNK ir LRT šitą judėjimą akivaizdžiai nutyli, tad buvo įdomu iš pirmų lūpų išgirsti apie jo tikslus.

Pirmiausia – intuicija

Narius Kairys
Carlos Reyagadas
Kas yra susitikimas su kitu žmogumi? Kas traukia mus vienas prie kito? Noras sužinoti apie jo gyvenimą, kūrybą ir klaidas? Ar noras sužinoti apie savo gyvenimą, kūrybą ir klaidas?

Kas apsaugos nuo saugotojų

Jonas Ūbis
„Pagrobti ir parduoti“
Kartais įsijungęs televizorių, ypač vieną tiesiogiai Seimo posėdžius ir įvairias konferencijas transliuojantį kanalą, suprantu, kad paralelinė tikrovė egzistuoja. Tada pradedu svarstyti, kokioje tikrovėje gyvenu aš pats. Toje, kur konservatoriai nori priimti nieko bendra su realybe neturinčius įstatymus (pvz., šeimos), ar toje, kur dalis Seimo narių elgiasi tarsi kokio nors kičinio „realybės šou“ dalyviai?

Naujas Gyčio Lukšo projektas

7 MD
Gytis Lukšas ir Jensas Christianas Grøndahlis
Neseniai Danijoje išrinktas Europos kino režisierių komiteto nariu, režisierius, Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas Gytis Lukšas atstovaus visoms trims Baltijos šalims. Šiuo metu režisierius planuoja būsimą projektą – filmą, paremtą danų rašytojo Jenso Christiano Grøndahlio romanu „Spalio tylėjimas“ („Tavshed i oktober“, 1996).

Europos kino studentai vėl traukia į Lietuvą

7 MD
„Vasaros „Media“ studija 2012“
Birželio 17 d. Juodkrantėje keturioliktą kartą prasidėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rengiamas tarptautinis projektas „Vasaros MEDIA studija 2012“. Iki liepos 1 d. bendram darbui jis sutelks studentus iš penkiolikos Europos Sąjungos šalių bei daugiau nei iš trisdešimties aukštųjų mokyklų.

Tikros istorijos kartais meluoja

Jonas Ūbis
„Laumės vaikas“
Garsiausio propagandinio filmo – Leni Riefenstahl „Valios triumfo“ (1934) pradžioje Hitleris iš dangaus nusileidžia į Niurnbergą, kuriame turi vykti nacių partijos suvažiavimas. Michailo Čiaurelio filme „Berlyno žlugimas“ (1949) Stalinas išeina iš didžiulio lėktuvo ir visas baltai apsirengęs leidžiasi trapo laiptais.

Metafizika masėms?

Živilė Pipinytė
„Prometėjas“
„Kas aš esu?“ „Kas mane sukūrė?“ „Koks mano tikslas?“ Šiuos metafizinius klausimus užduoda sau ir kitiems naujo Ridley Scotto filmo „Prometėjas“ („Prometheus“, JAV, 2012) personažai.

Kol nevėlu

Jonas Ūbis
„Naujas pono Horteno gyvenimas”
Prasidėjo vasara, šiemet ji bus labai sportiška.

Kino festivalyje Čekijoje – žiuri simpatijos „Anarchijai Žirmūnuose“

7 MD
„Anarchijai Žirmūnuose“
Filmas „Anarchija Žirmūnuose“ (rež. Saulius Drunga) apdovanotas specialiu žiuri prizu Čekijoje gegužės 27 – birželio 3 d. vykusiame tarptautiniame vaikų ir jaunimo filmų festivalyje. Filmas dalyvavo Europos kino debiutų konkursinėje programoje („International Competition Of European First Films“).

„Kinas po žvaigždėmis“

7 MD
Ketvirtadienį Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) kiemelyje prasidėjo jau trečią kartą rengiamas kino teatro „Pasaka“ projektas „Kinas po žvaigždėmis“. Šiemet bus parodyti 36 filmai, iš kurių net 8 premjeros, Marilyn Monroe filmų ciklas, aktorei Vaivai Mainelytei skirta programa, Alfredo Hitchcocko siaubo filmai.

Pastebėjimai be išvadų

Ramūnas Pronckus
„Už šešėlių šviesa”
Labas. Kaip pastebėjai – savo pažadus pildau. Visą praėjusią savaitę kiekvieną dieną siunčiau tau žinutes apie potyrius, filmus ir įžvalgas 65-ajame Kanų kino festivalyje. Rašau ir toliau. Įspėju – tai tik fragmentai ir detalės. Apibendrinimus dvyliktą dieną pateiks žiuri. Pranešiu ir apie juos.

Paprasti klausimai

Jonas Ūbis
„Gran Torino”
Iš vaikystėje skaitytų pasakų ir knygų apie viduramžius prisimenu, kad į karališkas vestuves ar jubiliejus būtinai susirinkdavo visi karalystės pavaldiniai ir rūmų tarnai bei tarnaitės. Iškilmės buvo šventė kviestiems svečiams ir liaudžiai, kuri vėliau galėjo pasakoti, kaip gėrė, valgė ir riebalai varvėjo per skruostus. Kiekvienas pasakos veikėjas pasijusdavo iškilmių dalyviu, net jei stovėjo pačiame šventoriaus pakraštyje. Panašių įspūdžių pasisemti mums pasiūlys LTV.

Krokuvos kino festivalyje – lietuviškas filmas

7 MD
„UB Lama“
Gegužės 28 d. prasidėjo 52-asis Krokuvos kino festivalis. Tai vienas seniausių dokumentinių, animacinių bei trumpo metražo filmų festivalių Europoje.

Ciklas „Lek gervė, lek gervelė“

7 MD
„Miegančių drugelių tvirtovė“
Neseniai Lietuvos kino kūrėjams buvo įteikti „Sidabrinės gervės“ apdovanojimai. „Skalvijos“ kino centras visą birželio mėnesį rodys ciklą „Lek gervė, lek gervelė“, kurį sudarys apdovanoti ir nominuoti filmai. Birželio 1 d. ciklą pradės geriausio dokumentinio pilno metražo filmo apdovanojimą pelnęs Mindaugo Survilos ilgametražis dokumentinis filmas „Stebuklų laukas“.

Jaudina tai, kas paprasta

Jonas Ūbis
„Belaukiant Eriko“
Lietuvoje nėra socialiai angažuoto vaidybinio kino tradicijos, tik kelios sovietmečiu sukurtos imitacijos. Banaliausias paaiškinimas – poetiška lietuvio siela.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|...|9|...|17|...|25|...|33|...|41|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai