Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kinas

Kai tikrovės nesutampa

Živilė Pipinytė
„Baltosios lankos“
Ketvirtadienį Vilniuje oficialiai pasibaigęs „Kino pavasaris“ vis dar tęsiasi. Balandžio 1-7 d. „Forum Cinemas Vingis“ 3 salėje bus surengti 24 populiariausių festivalio filmų seansai.

Puotos kada nors baigsis

Jonas Ūbis
„Visada svajojau būti gangsteriu“
„Pas mus linksma ir įdomu! Mes suteikiame eterį kiekvienam norinčiam. Pas mus apskritai nėra aktorių atrankos. Kiekvienas suvaidins vaidmenį! Pasirink ir nusipirk savo! Mes nesirenkame aktorių - tai jūs išsirenkate ir nusiperkate mylimus vaidmenis! Mes parodysime Jus, o Jūs parodysite savo talentą Rusijai.“

Lietuvių filmai - maskviečiams

7 MD
Algirdas Tarvydas
Maskvos centriniame kino teatre „Chudožestvennyj“ vykstančiame kino forume „Draugų kinas“ kovo 25 d. Lietuvos ambasada Rusijoje pristatė du lietuviškus filmus.

Kaip įveikti lietuvišką dumblą

Jonas Ūbis

Apie šokį ir kiną

7 MD
„Spalvotas šokis"
Balandžio 1 d., penktadienį, 18 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje prasideda penkių vakarų kino ciklas „Šokis kine. Kūno ir vaizdo choreografija", pristatantis filmus, kuriuose susipina choreografijos ir kino raiškos priemonės. Programoje matysite retus ir mažai žinomus avangardinius šokio filmus bei pasaulinio garso choreografų ir kino kūrėjų darbus.

Filmo „Kai apkabinsiu tave“ premjera Varšuvoje

7 MD
Kino režisierius Kristijonas Vildžiūnas
Kovo 28 d. Varšuvoje įvyko pirmo bendros lietuvių ir lenkų gamybos vaidybinio filmo „Kai apkabinsiu tave“ premjera.

„Kino pavasaris" dar nesibaigė

7 MD
„Pietų rajonas”
Balandžio 1-7 d. „Forum Cinemas Vingis" 3 salėje bus rodomi populiariausi „Kino pavasario" filmai.

Geriausias operatorius - R.Greičius

7 MD
Kino operatorius Ramūnas Greičius.
Kovo 30 d. šv. Kotrynos bažnyčioje jau antrą kartą festivalio „Kino pavasaris“ metu įteikti prizai Lietuvos kino operatoriams. „Ąžuolų“ apdovanojimus įsteigė ir teikia Lietuvos kino operatorių asociacija (LAC).

Daugiau, nei žmonės norėtų pamatyti

Kora Ročkienė
„Pasinerk į tuštumą“
Gasparas Noé - vienas kontroversiškiausių šių dienų režisierių, išgarsėjęs po 2002 m. Kanuose parodyto filmo „Nesugrąžinamas laikas“. Šiemet „Kino pavasaris“ rodo jo pernykštį filmą „Pasinerk į tuštumą“.

Iš monstro gyvenimo

Santa Lingevičiūtė
„Aurora”
Cristi Puiu - vienas žinomiausių rumunų Naujosios bangos režisierių. Antrame savo pilno metražo filme „Aurora“ režisierius suvaidino ir pagrindinį personažą Viorelą. Nesugebėdamas susitaikyti su jį supančia realybe, Viorelas imasi ginklo. Režisierius pasakoja apie individo ir visuomenės santykį pokomunistinėje Rumunijoje. Su Cristi Puiui kalbėjosi žurnalo „Film Quarterly“ vyriausiasis redaktorius Robas White'as.

Fone - istorija

Jonas Ūbis
Vienas ryškiausių paskutinių metų lenkų filmų - Boryso Lankoszo „Kita monetos pusė“ (LTV, 27 d. 22.15) prieš porą metų susišlavė daugybę lenkų apdovanojimų.

Buvau kitoje pusėje

Santa Lingevičiūtė
Olivier Assayasas ir filmavimo grupė
„Kino pavasaris“ pristato prancūzų režisieriaus Olivier Assayaso filmą „Karlosas Šakalas“. Teroristas Carlosas nuteistas kalėti iki gyvos galvos ir atlieka bausmę viename Prancūzijos kalėjimų. Apie tai, kodėl jis tapo filmo herojumi ir apie režisieriaus požiūrį į garsųjį teroristą bei politiką Assayaso klausinėjo žurnalo „Film Quarterly“ redaktorius Robas White'as.

„Kino pavasaris“. Kritikų dešimtukai

7 MD
„Poezija“

Išrinkti geriausi „Šeršėliafam“ filmai

7 MD
„Žigola“
Kovo 13 d. Vilniuje pasibaigusiame tarptautiniame moterų filmų festivalyje „Šeršėliafam“ geriausiu konkursinės programos filmu išrinkta kontroversiška prancūzų drama – režisierės Laure Charpentier „Žigola“, žiūrovų simpatijos taip pat atiteko prancūzų filmui „Tėve mūsų, kuris esi medyje“ (rež. Julie Bertucelli). Iš Vilniaus „Šeršėliafam“ filmai keliaus į Klaipėdos, Ukmergės bei Kauno kino ir kultūros centrus.

Anonimiškų žvaigždžių pasakos

Jonas Ūbis
„Kontrolė“
Pamokomos gyvenimo istorijos - biografiniai filmai - pastaruoju metu išgyvena renesansą.

Kas valdo likimą

Živilė Pipinytė
„Likimo ekspertai“
Nežinau, kaip jums, bet man jau pradeda nusibosti filmai, kurių veiksmas vyksta žmogaus smegenyse arba yra susijęs su valia ir pastangomis. Bet, žinoma, dėsninga, kad tokie ryškūs filmai kaip Christopherio Nolano „Pradžia“ ir Martino Scorsese „Kuždesių sala“ tampa gausių sekėjų grobiu.

Prasideda kino maratonas

Živilė Pipinytė
„Norvegų giria“
„Kino pavasaris“ prasidės jau ateinantį ketvirtadienį. Kaip visada, programoje gausu filmų, kuriuos būtina pamatyti. Tai - ir didžiųjų festivalių laureatai, ir tiesiog įdomūs šiuolaikinio kino reiškiniai.

Apie klaidą knygoje "Nuo pradžios pasaulio. Apie dokumentininką Robertą Verbą"

7MD informacija

Palaimintieji tyli

Jonas Ūbis
„Aviatorius“
Simbolišką filmą pasirinko TV3 švęsti Lietuvos nepriklausomybės dieną.

Sušalusios ponios

Jonas Ūbis
„Pono Lazaresku mirtis“
Šią žiemą televizoriuje buvo daug sušalusių ponių, vilkinčių brangius kailinius.

Puslapiai: |1|...|9|...|15|16|17|18|19|...|25|...|33|...|41|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai