Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Ročkienė

Marsiečiai, aristokratai ir Berlusconi

Kora Ročkienė
„Haris Poteris ir Netikras princas“
Slaptoji Danielio Radcliffe’o karjera

Laikraščiai turi išlikti

7 MD
„Tikroji padėtis“ („State of Play“, JAV, 2009)
Pagal populiarų televizijos serialą sukurtas Kevino Mcdonaldo filmas „Tikroji padėtis“ („State of Play“, JAV, 2009) sulaukė prieštaringų vertinimų. Kai kam jis pasirodė pernelyg taisyklingas ir teisingas, kai kas jau spėjo pavadinti filmą geriausiu metų trileriu, o vieną britų žurnalistą „Tikroji padėtis“ įtikino, kad popieriniai dienraščiai artimiausiu metu neišnyks. Tai, kad į filmą reaguojama aktyviai, matyt, pirmiausia susiję su jo tema ir personažais žurnalistais, kaip visada, ieškančiais tiesos. Filmo herojus, vieno Vašingtono dienraščio reporteris Kelas tiria tragišką įtakingo politiko asistentės mirtį. Kongreso narys Kolinsas (Ben Affleck) - kylanti savo partijos žvaigždė, jos ateitis. Kelas yra senas Kolinso draugas.

Chaoso laikų dainius

Kora Ročkienė
Haruki Murakami
Haruki Murakami (g. 1949) - vienas populiariausių pasaulyje rašytojų postmodernistų. Lietuvoje jo knygos taip pat tarp pačių skaitomiausių. Matyt, vasarą rašytojo gerbėjų dar padaugės, juolab kad birželio pradžioje pasirodė naujas kūrinys. Gerbėjai jo laukė penkerius metus.

Moterų savybės, kurių nemėgstame

7 MD
„Prancūzų leitenanto moteris“
„Skalvijos“ kino centras birželio 7-12 d. rengia filmų ciklą „Aktorės Meryl Streep moterys“. Bus parodyti trys skirtingus aktorės kūrybos tarpsnius atspindintys filmai - 1981 m. pasirodžiusi Karelo Reiszo „Prancūzų leitenanto moteris“, Stepheno Daldry „Valandos“ (2002) ir šiemet „Oskarams“ nominuota Johno Patricko Shanley „Abejonė“. Pateikiame Meryl Streep interviu, duoto šių metų pradžioje, fragmentus.

Mažos senutės

7 MD
„Vidurinės mokyklos miuziklas 3: baigiamieji metai“
Sunku įsivaizduoti pramogų verslą be Miley Cyrus, Selenos Gomez ir Vanessos Hudgens. Merginas garsenybėmis pavertė „Disney“ studija. Jų gerbėjų jau gausu ir Lietuvoje.

Intelektualaus kino pergalė Kanuose

Kora Ročkienė
„Antikristas"
Tarptautinio Kanų kino festivalio uždarymo išvakarėse žiniasklaidoje buvo gausu prognozių, kas taps šiųmetiniais laureatais. Vienas kino kritikų ir žiūrovų favoritų buvo Jacques'o Audiard'o „Pranašas" („Un prophête"), pasakojantis apie jauną arabą, kuriam atsidūrus kalėjime ima pildytis svajonės - jis tampa nusikaltėlių pasaulio dalimi.

Vokiečių vienybės bananas

Kora Ročkienė
Berlyno siena, 1989 m. lapkritis
Vienybės ir laisvės paminklo projektų konkursui buvo pateikti 525 projektai. Paminklu norima paminėti 20-ąsias Berlyno sienos griuvimo metines. Jis turėtų būti atidengtas lapkričio 9 d. Berlyno centre. Iš kritikų ir politikų sudaryta vertinimo komisija atmetė visus konkursui pateiktus projektus. „Gazeta Wyborcza“ kritikas Piotras Burasas klausia, ar toks paminklas apskritai dabar yra įmanomas.

Laisvė peržengti ribą

7 MD
„Delta“
Vengras Kornélis Mundruczó yra laikomas viena didžiųjų šių dienų kino vilčių, naujojo Europos kino ir teatro lyderių. Mundruczó (gimė 1975 m.) studijavo Vengrijos kino ir teatro institute, jis yra aktorius, kuria filmus, stato spektaklius. Kine Mundruczó debiutavo trumpo metražo filmu „Afta“ (2001), sulaukusiu ne vieno tarptautinio apdovanojimo. Jo vaidybinis debiutas „Pleasant days“ 2002 m. buvo apdovanotas Lokarno kino festivalio „Sidabriniu leopardu“. Pernai Kanuose „Ypatingo žvilgsnio“ programoje parodyta ir šiandien Lietuvos ekranuose pasirodanti „Delta“ - trečiasis pilno metražo režisieriaus filmas.

Ypatingieji Kanai

Kora Ročkienė
Gegužės 13 d. Kanuose prasidės 62-asis tarptautinis kino festivalis, kurio plakate šiemet atsidūrė Michelangelo Antonioni filmo „Nuotykis“ kadras. Festivalį atidarys naujausia Peterio Docterio, išgarsėjusio filmais „Žaislų istorija“ ir „Wall-e. Šiukšlių princo istorija“, juosta „Up“. Konkursinė programa nustebino net išrankiausius kino žinovus. Į ją atrinkta dvidešimt filmų, kuriuos vertins aktorės Isabelle Huppert vadovaujama žiuri.

Mokykla - įkvėpimo vieta

7 MD
„Tarp sienų“
Lietuvos ekranuose pasirodė pernykščio Kanų festivalio nugalėtojas - „Auksine palmės šakele“ apdovanotas prancūzų režisieriaus Laurent'o Cantet filmas „Tarp sienų“ („Entre les murs“, Prancūzija, 2008). Pateikiame filmo režisieriaus ir pagrindinį vaidmenį sukūrusio Fransois Bégaudeau (jis yra ir knygos, kurios pagrindu filmas atsirado, autorius) pokalbį.

Mieli naciai - tik Holivude

Kora Ročkienė
„Valkirija“
Pasižiūrėjęs Bryano Singerio filmą „Valkirija“, Johnas Andersonas „The Washington Post“ išspausdintame straipsnyje teigia, kad bandymas idealizuoti vokiečių karininką, net jei jis yra iš geros šeimos kilęs katalikas ir nepritaria naciams, atrodo morališkai dviprasmiškas.

Ateities kultūra nebus mūsų kultūra

Kora Ročkienė
Rašytojas ir filosofas George'as Steineris

Nepaklusnusis Peteris Watkinsas

Kora Ročkienė
„Atominis karas"
Viena įspūdingiausių šių metų „Scanoramos" programų skirta britų režisieriui Peteriui Watkinsui. Bus parodyti jo filmai, jau ne pirmą dešimtmetį žadinantys diskusijas apie kino prigimtį ir kino kūrėjo požiūrį į jį supančią tikrovę bei istoriją.

Puslapiai: |1|2|3|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai