Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Vildžiūnas

Valstybės podukra kultūra

Linas Vildžiūnas
7MD nuotrauka
Vilniuje, Pamėnkalnio gatvėje, kur kadaise buvo vaikų kavinė „Nykštukas“ (jei atmintis nemeluoja, įtraukta į kultūros paminklų sąvadą) „jau dirba“ restoranas „Kaukazo belaisvė“.

Sėkmės formulė

Linas Vildžiūnas
„Lūšnynų milijonierius“
Aštrus, provokuojantis, lig tol nematytas ir kitų taip bravūriškai nepakartotas filmas apie „gliukus“ „Traukinių žymėjimas“ pasirodė prieš dvylika metų, ir štai Danny Boyle'o vardas vėl pirmosiose skiltyse. Jo „Lūšnynų milijonierius“ („Slumdog Millionaire“) muša populiarumo rekordus, pelnė keturis „Auksinius gaublius“, nominuotas dešimčiai „Oskarų“ ir neteks stebėtis, jei daugumą jų šį sekmadienį ir susižers, toli už savęs palikdamas svarbiausius konkurentus. Be to, pagrindinėse - geriausio filmo, geriausio režisieriaus, scenarijaus autoriaus ir t.t. - kategorijose.

Iliuzijų žlugimo istorija

Linas Vildžiūnas
„Nerimo dienos“
Richardo Yateso romanas ir Samo Mendeso filmas „Revolutionary Road“ lietuviškai pavadintas „Nerimo dienos“. Labiau nevykusio pakaitalo šeimyninei dramai nesugalvosi. „Revoliucijos kelias“, matyt, netiko mūsiškei rinkodarai ne tik dėl intrigos stokos, bet ir dėl nepageidautinų asociacijų - nebereikia mums tų revoliucijų.

Laivas vis plaukia

Linas Vildžiūnas
Nors Roterdamas - dinamiškas šiuolaikinis miestas, prismaigstytas statybinių kranų, jame, regis, mažai kas keičiasi. Bent jau palyginti su Vilniumi. Po metų ar dvejų užsukęs į kurią nors gatvę rasi tas pačias kavines ir parduotuves, tuos pačius klubus ir kino teatrus. Tai stabilios, pasiturinčios, bankrotų nedraskomos visuomenės požymis. Viskas susigulėję ir tarnauja žmonių įpročiams, pastovumo, o kartu ir saugumo poreikiui.

Nėra šalies seniems žmonėms

Linas Vildžiūnas
„Perskaityk ir sudegink"

Nenuobodi jubiliejinė paroda

Kristina Stančienė
Ieva Gudmonaitė. „Senelio portretas". 2008 m. (Mokytojas - Jonas Vaitekūnas) (2 reprodukcijų albumas)
Šiemet Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla švenčia 50 metų veiklos jubiliejų. Ta proga 2008 m. pavasarį Vlado Vildžiūno galerijoje buvo surengta mokyklos suaugusiųjų skyriaus mokinių tapybos paroda. Siekiant apžvelgti VJVDM raidą, dabarties situaciją, gruodžio 3 d. „Arkos" galerijoje atidaryta retrospektyvinė tapybos paroda.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai