Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Vasinauskaitė

Naujos knygos apie teatrą

Rasa Vasinauskaitė
(iliustracijos - dviejų knygų viršeliai)
Prieš pat „Žuvėdros" premjerą Vilniaus mažojo teatro scenoje prie šio spektaklio dekoracijų buvo pristatyta knyga, skirta aktoriui Arnui Rosenui - „Prisiminimai apie aktorių Arną Roseną, pokalbiai, straipsniai". Knygą sudarė teatrologė Daiva Šabasevičienė, išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Žuvėdra ir kiti demonai

Rasa Vasinauskaitė
D. Matvejevo nuotr. (trys nuotraukos)

Nelietuviško teatro patirtys

Rasa Vasinauskaitė
„Šukšino istorijos", rež. Alvis Hermanis


Atskiros salos niekieno teritorijoje

Rasa Vasinauskaitė
„Muzika 2". Viktorija Kuodytė (Ana-Mari Roš) ir Povilas Budrys (Mišelis Nole) D. Matvejevo nuotraukos (3 nuotraukų albumas)

Hamletas yra čia

Rasa Vasinauskaitė
O.Koršunovo „Hamletas“, „Pelėkautų“ scena. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Į „Menų spaustuvės" Juodąją salę besirenkančius žiūrovus pasitinka priešais grimo stalus su veidrodžiais sustingę aktoriai. Juodoje erdvėje šviečia tik balti stalai ir veidrodžiuose atsispindintys veidai. Neilgai truks, ir aktoriai, žiūrėdami sau į akis, vis garsiau ir garsiau tars vieną klausimą: „Kas tu esi?" Tarsi kiekvienas matytų kažką kitą, žvelgtų kiaurai veidrodį ir bandytų perrėkti savo pačių balsą... Taip prasideda Oskaro Koršunovo „Hamletas" - juodo ir balto, tylos ir riksmų, veido ir grimo, dienos šviesos ir nakties tamsos kontrastų rokiruotė, kurioje teatrą nuolat perrėžia ne teatro skalpelis.

Naujas senas palikimas

Rasa Vasinauskaitė
Knygų apie teatrą ar jų kūrėjus išties nėra daug. Dar mažiau tokių, kurios lietuvių kalba supažindintų su pasaulio teatro palikimu. Matydami sparčią teatro kaitą XX a. pabaigoje ir XXI pradžioje, užsienio teatro teoretikai vis dažniau gręžiasi į režisūros pradžios laikus ir ieškodami atsakymo į scenos meno metamorfozes imasi iš naujo kaupti teatro tekstų biblioteką. Tokį uždavinį sau iškėlė ir Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras, taip pat leidykla „Apostrofa", visai neseniai išleidę pirmąsias lietuviškosios Teatro tekstų bibliotekos knygas. Jomis tapo Émile'io Zola „Natūralizmas teatre" ir Vsevolodo Mejerholdo „Apie teatrą".

Teatro nereikalingumas teatrui

Rasa Vasinauskaitė
„Mizantropai". Nuotrauka iš lzinios.lt 7 meno dienos | 2008 m. lapkričio 14 d. | Nr. 41 (823)
Šiųmetės „Sirenos" praėjo beveik nepastebimai. Dar pernai aktyviai kvietusios, šiemet „Sirenos" pritilo. Galima manyti, kad tai tyla prieš 2009-uosius, kai Vilnius taps Europos kultūros sostine. Tačiau jau šiemet vyksta šiai progai skirti, finansuojami ar VEKS ženklu pažymėti renginiai. Tad kodėl penktosios nutarė palaukti ir išlaukti, išties nelabai aišku.

Puslapiai: |1|2|3|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai