Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Dailė

Su bundančia gamta

Lijana Šatavičiūtė
Karin Kalman. „Gyvas daiktas“. 2010 m. J. Berginio nuotrauka
Keramikos muziejaus skliautai Kaune penktą kartą priglaudė Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos parodos dalyvius.

Įkvepiantys pokalbiai su išskirtiniais pašnekovais

7 MD
Jüri Soolepo paskaitos iliustracija
Balandžio 28 d. 20 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje Architektūros [pokalbių] fondas pristato Jüri Soolepą, pokalbio tema „Architektūros edukacija: į, nuo ir iš“.

Tikintis pratęsimo

Aistė Paulina Virbickaitė
Audronė Vaškevičiūtė. „Išlikti“. 2010 m.
Praėjusiais metais debiutavęs ambicingas renginys „Metų skulptūra“ siekė supažindinti visuomenę su naujausiais menininkų kūriniais ir pagerbti geriausius darbus.

Vieta kaip nestabilus vienetas

Goda Giedraitytė
Gintaras Šeputis. Kadras iš filmo „Karlo V talismanas“. 1995 m.
Kas yra vieta, teritorija, lokacija? Ką mums sako pasyvios geografinės erdvės, apibrėžiamos X ir Y koordinatėmis? Ar vietą tikrai galima apibrėžti?

Tarp realybės ir vizijos

Regina Ramoškienė
Algirdas Šiekštelė. „Grybų valymas“. 1998 m.
Retrospektyvinė paroda supažindina su įvairių Algirdo Šiekštelės kūrybos laikotarpių kūriniais.

Prancūzijos šiuolaikinė tapyba Vilniuje

7 MD
Ekspozicijos „D’après la ruine“ elementas
Balandžio 15 d. 17 val. Kultūros dienos proga Vilniaus dailės akademijos ekspozicinėje salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3) atidaroma pasaulinį pripažinimą pelniusių ir ambicingų jaunųjų Prancūzijos menininkų tapybos paroda „D’après la ruine“ („Iš griuvėsių“).

Sukūrusi save

Kristina Stančienė
Elvyra Kairiūkštytė (1950-2006) - talentinga grafikė, kartu - tikra lietuvių dailės marginalė.

Grobiantys paviršiai

Monika Krikštopaitytė
Lino L. Katino parodos fragmentas. G. Jucevičiaus nuotr.
Dažnai šį menininką matau vaikštinėjantį po Antakalnį ir senamiestį. Jo ori figūra juda neskubėdama, santūriai, bet mąsliai žvalgydamasi. Judėjimas - kryptingas lyg uoste manevruojančio didelio burlaivio. Ne kartą pagalvojau, kad Katino eisena ir sutelktas smalsumas man primena tikrų katinų elgesį. Puikiai suprantu, kad menininką tokia pavarde nėra labai įžvalgu lyginti su kačių gimine, tačiau, regis, panašumas akivaizdus. Rastume jo su kaupu vien kūryboje patyrinėję racionalumo ir jausmingumo santykį.

Nekasdieniai ženklai kasdienai

Egle Dean
Naglis R. Baltušnikas. „Ny Alesund“. 2006 m.
Lyg absurdo pjesėje Naglio R. Baltušniko personažai gyvena tik iš dalies prisiliesdami prie kasdienybės. Jų savitarpio santykiai neretai primena Samuelio Becketto aprašytų situacijų keistumą. Parodoje pasitinka ironiškos ir įspėjančios pastabos, tiesmukas ir sarkastiškas požiūris.

Nenustygstančios vietoje erdvės

Eglė Juocevičiūtė
Žilvinas Kempinas. „Kolonos“. 2006 m.
Britų architektūros kritikas Rayneris Banhamas 1969 m. knygoje „Gerai suvaldytos aplinkos architektūra“ („The Architecture of the Well-tempered Environment“) išskyrė dvi erdvės rūšis: apribota (bounded space) ir energetinė (power-operated space).

Tik būk!

Danutė Gambickaitė
Nidos meno kolonijos pastatas. R. Narkaus nuotr.
Kaip parašyti jau išspręstą ir nuspėtą tekstą? Pirma, negali kalbėti apie Nidos meno kolonijos atgaivinimą niekaip kitaip (problemiškai) - tik gerai. Tai geras ir teisingas sprendimas. Bet dar nepaleidžiu „beveik“ ar „nors“, tegu klaidžioja jie šiame tekste apie Nidos meno kolonijos atidarymą patys sau kaip menkutė geranoriška abejonė, neturinti išvadų, nes dar per anksti jas daryti.

Lipdinio ramybė ir glazūros nerimas

Aleksandra Aleksandravičiūtė
Laima Matijošaitytė-Martinkienė. „Noumenas“. 2010 m. V. Trublenkovo nuotr.

Kas bijo modernizmo Vilniuje?

Violeta Juškutė
Nuotrauka iš „Kultūros tiltų“ archyvo
Retorinius klausimus užduodam kasdien. Toks įprotis ar bendravimo maniera? Juk atsakymus visi žino ir, kaip ištartų vikrūs žurnalistai, - „tai vieša paslaptis“.

Iliustracija – tai drabužis, su kuriuo iliustruotojas išleidžia pasaką pasižmonėti

7MD, TKPC
Luiso Sepúlvedos knygos „Apie žuvėdrą ir katiną, kuris išmokė ją skraidyti“ („Nieko rimto“, 2008) viršelis
Lina Dūdaitė (g. 1974) – viena jaunosios Lietuvos dailininkių iliustruotojų kartos atstovė.

Dažus ir stilių man parenka personažai

7MD, TKPC
Nuotraukos: Iliustracija Sigito Gedos knygai „Aukso karietaitė“
Viduriniosios kartos Lietuvos dailininkas iliustruotojas Rimantas Rolia smarkiai išsiskiria savo iliustracijomis ir kūrybos stiliumi.

Japonijos ambasada kviečia į garsaus japonų kaligrafo paskaitą

7 MD
Kovo 26–28 d. Lietuvoje viešės garsus japonų kaligrafas Atsuhito Takagi. Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja svečio iš Japonijos kaligrafijos paskaitas ir demonstracijas.

Susirašinėjimas šešėliais

Monika Krikštopaitytė
Parodos „Laikas ir erdvė“ bendras vaizdas. Nuotrauka iš „Lietuvos aido“ galerijos archyvo
Kai mokėsi mano karta, apie Kazimierą Zimblytę kalbėta jau daug: viena iš lietuviško abstrakcionizmo šulų, nuožmi, laisva, geba iš dumblo gelmės išpešti sakralumo.

Valstybės himnas kitaip

Lijana Šatavičiūtė
Julius Žėkas, Žydrė Ridulytė, Algis Sakalauskas, Nauris Kalinauskas. „Tautinė giesmė“. 2010–2011 m. Astos Pakarklytės nuotrauka
Kovo 11-osios proga Seimo rūmų galerijoje buvo pristatyta autorių kolektyvo instaliacija „Tautiška giesmė“ (2010-2011) - tarpdalykinio meno kūrinys, sujungęs garso, vaizdo, kompiuterinių ir lazerių technologijų dėmenis.

Vilnius - užstrigusių projektų miestas?

Karilė Nefaitė
Energetikos ir technikos muziejus. O. Lapės nuotr
Jau praėjo daugiau nei mėnuo nuo NDG vykusio Architektūros fondo organizuojamo paskaitų ciklo „Show off: reginio architektūra“ uždarymo. Šiandien plačiai aptarinėjamas tebevykstantis Modernaus meno centro (MMC) pastato konkursas, nerimstančios diskusijos apie architektūros muziejaus kūrimą paskatino sugrįžti prie Skaidros Trilupaitytės paskaitos „Muziejinis Vilnius“ temos. Pokalbyje apžvelgiama Vilniaus muziejų situacija, jų vaidmuo miesto gyvenime bei galimi artimiausios ateities scenarijai.

Norisi nupaišyti nuotykį vaikams

7MD, TKPC
Arvydas Každailis. Iliustracija V. Tamulaičio knygai „Svirplio muzikanto kelionės“. 1997 m.
Mugės parodoje „Illustrarium: Šiuolaikinės Lietuvos vaikų knygų iliustracijos“ bus pristatytos A. Každailio iliustracijos Vytauto Tamulaičio knygai „Svirplio muzikanto kelionės“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 1997), Agnes Indre iliustracijos Andriaus Vaišnio knygai „Konstitucijos istorija vaikams“ („Valstybės žinios“, 2003), o parodoje „Illustrarium: Sovietų Lietuvos vaikų knygų iliustracijos“ - A. Každailio iliustracijos Algimanto Mikutos knygai „Mūsų automobiliai“ („Vaga“, 1972).

Puslapiai: |1|...|6|...|8|9|10|11|12|...|17|...|22|...|27|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai