Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Opera

Vilniaus operos festivalio pradžia

Vytautė Markeliūnienė
M. Aleksos nuotrauka
Pirmasis Vilniaus operos festivalis, savo gyvavimo istoriją pradėjęs birželio 9 dieną, įrašė svarbų faktą ne tik į festivalių, bet ir į mūsų scenoje skambėjusių veikalų panoramos istoriją - pirmąkart Nacionalinėje operoje buvo atlikta Richardo Wagnerio iškilminga sceninė misterija „Parsifalis“.

Artėja Vilniaus operos festivalis

7MD informacija
Lietuvos Nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į pirmąjį tarptautinį Vilniaus operos festivalį. LNOBT salėje, Rusų dramos teatre, Trakų pilies kieme visą birželį karaliaus opera. Svečiuosis Sankt Peterburgo Marijos teatras, Kauno valstybinis muzikinis teatras, madrigalinės operos, rodysime gražiausius LNOBT pastatymus.

Tarp modernumo ir tradicijų

Rima Povilionienė
Asmik Grigorian (Violeta), Vytautas Juozapaitis (Žoržas Žermonas) M. Aleksos nuotr.
Gegužės 8 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įvyko G. Verdi operos „Traviata“ premjera. Pastatymo muzikinis vadovas Robertas Šervenikas, režisūrą ir choreografiją kūrė Chen Shi-Zhengas, dekoracijų dailininkas Waltas Spangleris, kostiumų autorė Elizabeth Caitlin Ward, šviesų dizaineriu pakviestas Scottas Zielinskis, vaizdo projekcijoms - Leigh Haas.

Galimybė pasidalinti patirtimi

Gabija Svajonaitė
Joana Gedmintaitė ir Edmundas Seilius. L. Brunzos nuotr.
Du savaitgalius - balandžio 24-25 ir gegužės 1-2 d. - Kauno muzikiniame teatre vyko „Operų savaitė“, kurios metu parodytos keturios per pastarąjį dešimtmetį šio teatro scenoje pastatytos operos draugėn subūrė Vilniaus (LNOBT), Klaipėdos ir Kauno muzikinių teatrų solistus, suteikusius klausytojams malonių akimirkų ir džiugią galimybę pasimėgauti ryškiausiais ar tiesiog mylimais Lietuvos operos balsais.

Europos operos diena

7MD informacija
LNOBT nuotrauka
Gegužės 9-10 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kartu su Europos operos teatrais švęs Europos operos dieną. Šventei, kuri tradiciškai truks dvi dienas, teatre numatomi įvairūs renginiai visiems mūsų teatro lankytojams ir operos mėgėjams.

Operų savaitė Kaune

7MD informacija
„Andrė Šenjė“. L. Brundzos nuotr.
Kauno valstybinis muzikinis teatras balandžio 24 - gegužės 2 d. skelbia „Operų savaitę“. Keturiose gražiausiose repertuaro operose dainuos šiais kūrybiniais metais daugiausiai publikos simpatijų nusipelnę Lietuvos operos dainininkai.

Premjera virto repeticija

Laura Kaščiukaitė
Audrius Rubežius (Vincas Kudirka) ir Asta Krikščiūnaitė (Valerija). L. Balandžio nuotrauka
Širdis džiūgauja, kai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną norima priminti Lietuvos šviesuolių būties prasmę ir įnašą į skaidresnį rytojų. Gydytojo, politiko, publicisto ir kompozitoriaus Vinco Kudirkos gimimo 150-mečiui ir jo redaguoto žurnalo „Varpas“ 120-mečiui sukurta kompozitoriaus Algirdo Martinaičio ir libreto autoriaus Andriaus Vaišnio dviejų veiksmų opera „Pasaulio dangoraižis“ rampos šviesą išvydo kovo 11-ąją Lietuvos rusų dramos teatro scenoje.

Dešimtasis V. Jonuškaitės-Zaunienės konkursas

7MD informacija
Vincė Jonuškaitė G. Bizet operoje "Carmen", 1930 m.
Įvyko jubiliejinis - dešimtasis - Vincės Jonuškaitės-Zaunienės jaunųjų dainininkių konkursas, kurį Lietuvos muzikos ir teatro akademija kasmet rengia kartu su Akademinio skautų sąjūdžio Vydūno fondu (Čikaga).

Mitai, parapasauliai ir figūros

7MD informacija
Antrąkart įvyksiantis trumpametražių operų festivalis NOA vėl taps jaunosios kartos menininkų sinchroninio tarpdisciplininio bendradarbiavimo rezultatų terminalu, kuriame Vilniaus publikai bus pristatytos 7 operos: nuo eksperimentinių multimedijos projektų, monooperos iki operos vaikams ir atvežtinio Suomijos šiuolaikinės operos kompanijos „Ooppera Skaala“ pastatymo.

Kovo 11-ajai - nauja lietuviška opera

7MD informacija
Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Kovo 11-osios vakarą J. Basanavičiaus g. teatre, kur 1939 m. atgavus Vilnių įsikūrė opera (dab. Rusų dramos teatras), bus parodyta Algirdo Martinaičio ir Andriaus Vaišnio 2-jų veiksmų opera „Pasaulio dangoraižis“.

Vaikiškos operos konkursas

7MD informacija
Vaikiškų operų stygius Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro repertuare jaučiamas ilgą laiką, taigi LNOBT inicijavo vaikiškos operos konkursą, kuris kartu su LR kultūros ministerija ir Kompozitorių sąjunga buvo skelbtas pernai pavasarį.

Bohemiečių „Verteris"

Jūratė Katinaitė
Edgaras Montvidas (Verteris) ir Liora Grodnikaitė (Šarlotė) D. Matvejevo nuotr. (Galerijoje – penkios nuotraukos)
Gruodžio 17-ąją į dar vieną premjerą - Jules'o Massenet operą „Verteris" - Vilniaus Kongresų rūmuose pakvietė bohemiečiai. Tai neoficiali Kongresų rūmų operos trupė, susibūrusi apie energingąją prodiuserę ir režisierę Dalią Ibelhauptaitę.

Giacomo Puccini sukakties minėjimas

Goda Rupeikaitė
2008 m. gruodžio 22 d. sukaks 150 metų, kai gimė žymus italų kompozitorius, operų kūrėjas Giacomo Puccini. Šiai sukakčiai paminėti daugelyje pasaulio šalių šiais metais yra organizuojami ypatingi renginiai. G. Puccini pagerbimas neaplenkė ir Lietuvos: Italų kultūros institutas kartu su G. Puccini festivalio fondu bei Lietuvos kultūros ministerija rengia keletą renginių šiam kompozitoriui atminti.

In between: tarp meilės ir įpročių

Jūratė Katinaitė
„Meilė ir kiti demonai"
Lapkričio 7, 8 d. Peterio Eötvöso operos „Meilė ir kiti demonai" premjera Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre baigėsi ISCM festivalis „Pasaulio muzikos dienos 2008".

Apie operą įvairiapusiškai

Goda Rupeikaitė
John Allison
Lapkričio 7, 8 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rodyta vengrų kompozitoriaus Peterio Eötvöso opera „Meilė ir kiti demonai" sukėlė nemažai diskusijų tarp profesionalių muzikantų ir tarp paprastų žiūrovų.

Nora Petročenko - kamerinėje operoje "Massacre"

Laimutė Ligeikaitė
Scena iš operos „Massacre“
2008 m. rugpjūčio - spalio mėnesiais Porto (Portugalija), Strasbūro ir Orleano (Prancūzija) publika išvydo Wolfgango Mittererio (Austrija) kamerinės operos "Massacre" (pagal Chr. Marlowe pjesę "Massacre a Paris") premjerą. Pastatyme dalyvavo dainininkai iš Prancūzijos. Net du vaidmenis - Navaros karalienės ir kunigaikštienės Katerinos de Mediči - atliko mecosopranas iš Lietuvos Nora Petročenko, jau ne pirmą kartą kviečiama dalyvauti šiuolaikinės operos projektuose su užsienio atlikėjais bei statytojais.

Puslapiai: |1|2|3|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai