Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Skalvija

Atvirų durų dienos

7MD informacija
7MD archyvo nuotrauka
Balandžio 10, 11 d. 12 val. „Skalvijos“ kino centras kviečia kinu ir jo kūrimu besidominčius moksleivius susipažinti su edukaciniu projektu „Skalvijos“ kino akademija”.

Jaunųjų kino kūrėjų fondo steigėjai ieško talentų

7MD informacija
„Skalvijos“ kino centras kartu su Lietuvos kino prodiuseriais 2008-aisiais įsteigė Jaunojo kino kūrėjo fondą. Šio neformalaus fondo siekis - paskatinti jaunus, kūrybinių ambicijų turinčius jaunuolius įgyvendinti kino debiutus.

Agnês Varda laimė

7MD informacija
"Moterų atsakymas"
Šiandien "Skalvijoje" prasideda tarptautinis moterų kino festivalis "Šeršėliafam". Viena jo šiųmetės programos puošmenų yra prancūzų režisierės Agnês Varda filmų retrospektyva.

Artėja festivalis „Šeršėliafam“

7MD informacija
„Agnés paplūdimiai“
Kovo 6 d. „Skalvijos“ kino centras pakvies į jau ketvirtą kartą rengiamą tarptautinį moterų filmų festivalį „Šeršėliafam“.

Sugrįžimas į 2008-uosius

7MD informacija
Pažvelgus į 2008-uosius paaiškėja, kad lietuviško kino per metus sukurta ne taip ir mažai. Į ekranus išnyra ne tik įvairių fondų remiami, bet ir vienas kitas privačiomis lėšomis sukurtas filmas.

Skalvijos" kino centras kviečia mokytis kino

7MD informacija
„Skalvijos" kino centras plečia edukacinę veiklą ir siūlo kursus kinu besidomintiems žmonėms. Šiam pavasariui „Skalvija" parengė net tris naujas edukacines kino programas, kuriose kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus žmones. Naujos programos apima kino istorijos paskaitų ciklą, kino scenarijaus kursus bei kino režisūros pagrindus.

Nekaimiškos kaimo peripetijos

Santa Lingevičiūtė
„Kaimo mokytojas"
Spalio 25 d. nusišypsojo laimė - gavau pakvietimą į „Skalvijos" kino centre vykusį specialųjį kino seansą, kuriame buvo pristatytas naujausias čekų režisieriaus Bohdano Slãmos filmas „Kaimo mokytojas" („Venkovskô učitel", Čekija, Vokietija, Prancūzija, 2008).

Ar tikrovės kinas yra dokumentinis?

7MD informacija
Vitalijus Manskis. Festivalio organizatorių nuotrauka
Šiandien „Skalvijos" kino centre prasideda jau penktasis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Vienas kontroversiškiausių jo programos filmų - garsaus rusų dokumentininko Vitalijaus Manskio „Nekaltybė" („Devstvennost", 2008).

Kai tikrovė pranoksta fikciją

7MD informacija
„Bažnyčia atvyks vakarėjant"
„Skalvijos" kino centras gruodžio 5-14 d. pakvies į jau penktąjį Vilniaus dokumentinių filmų festivalį (VDFF). Šiemet rengėjai surinko įdomią šiuolaikinės dokumentikos programą, kurioje pristatomi daugiausiai specialistų ir sinefilų dėmesio, taip pat tarptautinių kino festivalių apdovanojimų sulaukę dokumentiniai pilno metražo filmai.

Filme "Dangaus šešėlis" - Čiurlionio šeimos atspindžiai

informacija 7MD
Režisierių Romą Lileikį būtų galima pavadinti Užupio kino dainiumi, bet naujausiame savo dokumentiniame filme "Dangaus šešėlis" jis pasirinko M.K. Čiurlionio temą. Prie jos režisierius priartėja per žmones, kurie yra Čiurlionių giminės palikuonys. Lileikis ir pats yra šios šeimos dalis. Jis - Čiurlionio sesers Jadvygos anūkas.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai