Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Skalvija

Bulgarų kino dienos

7MD informacija
„Ožio ragas“
Lapkričio 3–6 d. Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Bulgarijos kinematografininkų sąjunga ir Bulgarijos ambasada rengia keturių dienų pažintį su įdomiu ir savitu Bulgarijos kinu.

„ARTscape“ pristato Vengriją

7MD informacija
„Dileris"
Paskutinę spalio dieną prasideda „ARTscape“ Vengrijos filmų programa. Vengrijos ambasados, Vengrų kultūros instituto ir Vengrų filmų instituto dėka žiūrovai galės nemokamai pamatyti penkis filmus „Skalvijos“ kino centre.

Sirupas ar rūgštis?

Kęstutis Šapoka
Kadras iš filmo „Garso takelis“. 2009 m.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) prizininkai

7MD informacija
Nuotrauka: „Alioša“
„Skalvijos“ kino centre spalio 17 d. įvyko Vilniaus dokumentinių filmų festivalio uždarymas, jo metu paskelbti VDFF konkursinės programos laureatai.

Prasidėjo festivalis „Ad hoc: Nepatogus kinas“

7MD informacija
„Jodoko istorijos“
Vakar atidarytas žmogaus teisių gynimo kino festivalis „Ad hoc: Nepatogus kinas“ siūlo didžiulę dokumentinių filmų iš viso pasaulio programą. Filmai nemokamai bus rodomi Vilniuje, „Skalvijos“ kino centre ir „Pasakoje“, vėliau juos galės pamatyti Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų žiūrovai.

Kinas yra tiesa

7 MD
Sergejus Dvorcevojus. R. Leipaus nuotr.
Šiandien „Skalvijos“ kino centre prasidedančio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) svečias - rusų režisierius Sergejus Dvorcevojus. Festivalis rengia jo dokumentinių filmų retrospektyvą. Režisierius pristatys savo filmus, dalyvaus festivalio konkursinių filmų žiuri darbe.

Filmai kviečia susitikti su tikrove

7MD informacija
„Karo virtuvės istorija“
Spalio 9-18 d. Vilniuje, „Skalvijos“ kino centre ir Nacionalinėje dailės galerijoje, vyks 6-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis. Jį atidarys vienas garsiausių paskutinių metų dokumentinių filmų - Barteko Konopkos „Berlyno triušiai“ (2009) - savita po Berlyno sienos žlugimo įvykusių permainų metafora.

Naujasis „Skalvijos“ kino centro sezonas

7MD informacija
7MD archyvo nuotrauka
Rugsėjo 11 d. „Skalvijos“ kino centre buvo pristatytas naujasis sezonas. Bus siekiama toliau stiprinti nekomercinio kino pozicijas Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose.

Baroko muzikos šedevras filme „Visas Monteverdis“

7MD informacija
„Visas Monteverdis“
Rugsėjo 15, 16 d. 17 val. „Skalvijos“ kino centre bus parodyta muzikinė juosta „Visas Monteverdis“ („The Full Monteverdi“, D. Britanija, 2007, ital. k., liet. subt., 60 min.).

Spalį - „Vilniaus kino šortai“

7MD informacija
„Visi mes būsime žvaigždės“
Rudens sezonui siūlome pasitrumpinti kelnių klešnes, nes kur buvę, kur nebuvę startuoja „Vilniaus kino šortai 2009“. Spalio 1- 4 d. vyksiantis tarptautinis kino mokyklų ir atskirų jaunųjų kino režisierių trumpametražius filmus pristatantis festivalis - jau ketvirtasis.

Tikras kinas niekad nesensta

7MD informacija
„Metropolis“
Rugpjūtį į „Skalviją“ persikelia Jono Meko menų centro Vilniuje inicijuotas ir Jono Meko ir amerikiečių kino istorikų bei kritikų sudarytas kino klasikos ciklas „52 savaitės“. Tai programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis. Iki pat Naujųjų kiekvieną ketvirtadienį ir sekmadienį „Skalvijoje“ bus galima pasižiūrėti svarbiausius ir įsimintiniausius kino istorijoje filmus. Štai tik kelios priežastys, kodėl juos pasižiūrėti būtina.

„ARTscape“. Didžioji Britanija

Santa Lingevičiūtė
„Rebeka“
Rugpjūtį „Skalvijos“ kino centre bus parodytos dvi „ARTscape“ kino programos. Pirmoji – D. Britanijos. Ši programa buvo sudaryta bendradarbiaujant su „Menų spaustuve“.

„ARTscape“ pristato Manoelį de Oliveirą

Santa Lingevičiūtė
„Kalbantis kinas“
Bendradarbiaudama su Portugalijos ambasada Vilniuje bei „Instituto Camoes“, „ARTscape“ programa Vilniuje pristatys vieno garsiausių šių dienų portugalų kūrėjų, šimto metų slenkstį peržengusio, bet vis dar aktyviai kuriančio Manoelio de Oliveiros filmų retrospektyvą.

Noriu filmuoti nuolat

7 MD
Solveig Anspach filmavimo aikštelėje
Birželio 10 d. „Skalvijos“ kino centre buvo atidaryta Prancūzijos ir Vokietijos kultūros televizijos ARTE vaidybinių filmų retrospektyva. Ji vyks iki liepos 15 dienos. Atidarant retrospektyvą, kurios filmus galima pasižiūrėti Prancūzų kultūros centro kino salėje, buvo parodytas 2005 m. sukurtas filmas „Europiečiai“ („Les Européens“). Tai penkios istorijos, kuriomis bandyta gilintis į žmogaus tapatybę, sienų bei minčių atvirumą. Vieną trumpų istorijų „Džeinė prie jūros“ sukūrė Solveiga Anspach. Ji viešėjo Vilniuje, tad pasitaikė maloni proga pasikalbėti apie jos kūrybą.

Kino scenarijaus konkurso laureatai pradeda darbus

7MD informacija
Baigėsi pirmasis „Jaunojo kino kūrėjo fondo“ skelbtas kino scenarijaus konkurso etapas.

„ARTscape" pristato vokietijos filmų programą

7 MD
„Keturios minutės"
Vokietijai skirtą „ARTscape" programą „Skalvijos" kino centre pradės Matthiaso Luthardto filmas „Pingpongas" (gegužės 29 d. 15 val.).

Vienatvės ir tylos kinas

Živilė Pipinytė
Šarūnas Bartas
Šarūnas Bartas atėjo į lietuvių kiną tada, kai griuvo Sovietų imperija ir pasikeitė ne tik santvarka, bet ir kino finansavimo sistema.

Kas naujo olandų kine

Rūta Mėlynė
„4 elementai“
Gegužės 8-13 d. Nyderlandų karalystės ambasada ir Lietuvos kinematografininkų sąjunga pakvies vilniečius į „Skalvijos“ kino centrą, o vėliau ir panevėžiečius susipažinti su naujausiais Nyderlandų kino režisierių darbais. Šiemet Nyderlandų kino agentūra „Holland Film“ Lietuvos žiūrovams siūlo šešis pilnametražius (penkis vaidybinius ir vieną dokumentinį) bei trumpametražių filmų programą. Filmai sukurti 2007-2008 metais.

Olandija kvadratu

Santa Lingevičiūtė
„Vėjo istorija“
Nyderlandų kino savaitei iš Lietuvos kinematografininkų sąjungos persikėlus į „Skalvijos“ kino centrą, prasideda dar vienas renginys, suteiksiantis galimybę susipažinti su olandų kinu, džiazu ir daile. Tai - projekto „ARTscape“ dalis.

Kūrybinės dirbtuvės jauniesiems operatoriams

7MD informacija
Gegužės 1–3 d. „Skalvijos“ kino centras kviečia visus besidominčius operatoriaus profesija į trumpas dirbtuves.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai