Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Skalvija

Moksleiviai mokysis kino

7 MD
Po vasaros atostogų į klases sugrįžę moksleiviai mokysis ne tik tradicinių dalykų – lietuvių kalbos, istorijos, matematikos, bet ir kino. Rugsėjo 8-ąją, minint Tarptautinę raštingumo dieną, Vilniaus ir Panevėžio mokyklas pasieks kino edukacijos projektas „Mokausi iš kino“, jis nuo ateinančių metų pradžios vyks Kaune, o vėliau persikels į Lietuvos regionuose įsikūrusias mokyklas.

Turkų kino dienos „Skalvijoje”

7 MD
„Kai mes išeiname“
Birželio 24–30 dienomis, „ARTscape“ projektui bendradarbiaujant su Lietuvos turkų verslininkų asociacija, Turkijos ambasada Suomijoje ir Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga, „Skalvijos“ kino centre nemokamai bus parodyti septyni filmai: penki vaidybiniai ir du dokumentiniai.

„Skalvijos“ kino akademija kviečia registruotis norinčiuosius mokytis kino

7 MD
„Skalvijos“ kino akademija
Kino pradmenų jaunimą mokanti „Skalvijos“ kino akademija jau 5 kartą kviečia moksleivius, neabejingus kinui ir norinčius iš arčiau su juo susipažinti. Iki rugpjūčio 31 d. mokiniai kviečiami pasirinkti vieną iš kino programų – vaidybinio, dokumentinio kino ar kino kritikos ir nuo rudens kartu su bendraminčiais pasinerti į kino atradimo džiaugsmą.

Kinas yra tėvynė

7 MD
„Atminties uostas”
Šį savaitgalį projektas „Judantys vaizdai tarsi taki atmintis“ iš Nidos persikels į Vilnių. „Skalvijos“ kino centre vyks susitikimais su palestiniečių režisieriumi ir medijų teoretiku Kamalu Aljafari ir dviejų jo filmų peržiūros.

Filmas apie žydų vaikų gelbėtoją

7 MD
„Irenos Sendlerovos vaikai“
Birželio 13 d. 17.10 kino centre „Skalvija“ ir birželio 15 d. 18.30 Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre Lenkų institutas Vilniuje rengia Johno Kento Harrisono vaidybinio televizijos filmo „Irenos Sendlerovos vaikai“ („The Courageous Heart of Irena Sendler“, JAV, Lenkija, 2009) peržiūras.

„ARTscape“. Latvija

7 MD
„Įkaitas”
„ARTscape“ projektas tęsiasi. Birželio 1 – 5 d. , bendradarbiaujant su Latvijos nacionalinio kino centru „ARTscape“ pristatys kaimynų kiną. Programą sudaro penki latvių pasiūlyti pilno metražo filmai: trys vaidybiniai ir du dokumentiniai.

Kino susitikimų ciklas „Lietuviškas / tarybinis kinas: rekonstrukcija“

7 MD
Balandžio 15 d. „Skalvijos“ kino centre prasidėjo kino susitikimų ciklas „Lietuviškas / tarybinis kinas: rekonstrukcija“.

Šarūno Barto kino portretai

7 MD
„Eurazijos aborigenas”
Šiemet „Kino pavasario“ programoje buvo pristatyta dabar pasaulyje žinomiausio lietuvių kino režisieriaus Šarūno Barto retrospektyva. „Skalvijos“ kino centre šio kūrėjo filmai sulaukė didelio žiūrovų dėmesio. Nuo balandžio 1 d. naujausias Šarūno Barto filmas „Eurazijos aborigenas“ įtrauktas į „Skalvijos“ repertuarą.

Moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“

7 MD
Kovo 3-13 d. Vilniuje, kino centruose „Pasaka“ ir „Skalvija“, vyks šeštasis tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“.

Ciklas „Italų kino klasikai“

Živilė Pipinytė
„Šeima”
Šį penktadienį „Skalvijoje“ prasidėsiantis ciklas „Italų kino klasikai“ gali būti paskutinis kartas, kai dideliame ekrane bus galima pamatyti šiuos italų kino režisierių Vittorio De Sicos, Federico Fellini, Michelangelo Antonioni, Bernardo Bertolucci, Ettore Scolos, Giuseppe Tornatore, Lilianos Cavani filmus.

Nauji atradimai Almanto Grikevičiaus kine

7 MD
Almantas Grikevičius. A. Ostašenkovo nuotr.
Vasario 4 d. 19 val. „Skalvijos“ kino centre pradedamas filmų ciklas „Laikas eina per kiną. Almantui Grikevičiui atminti“.

Audriaus Stonio paskaitos apie dokumentiką

7 MD
Audrius Stonys
Pakeisti stereotipišką požiūrį į dokumentinį kiną pasiryžęs vienas garsiausių lietuvių dokumentikos kūrėjų režisierius Audrius Stonys nuo vasario 1 d. antradieniais „Skalvijos“ kino centre veda 12-os paskaitų-diskusijų ciklą „Kitoks dokumentinis kinas“.

7 pokalbiai apie „Baltą kaspiną“

7 MD
„Baltas kaspinas“
Kino edukacijai vis daugiau dėmesio skirianti „Skalvija“ žiūrovus kviečia į specialų paskaitų ciklą „7 pokalbiai apie „Baltą kaspiną“. Šis ciklas skirtas didelio atgarsio sulaukusiam austrų kino režisieriaus Michaelio Haneke’s filmui „Baltas kaspinas“, nuo lapkričio 26 d. rodomam „Skalvijoje“ ir „Pasakoje“.

„ARTscape“. Danija

7 MD
„Nebijok manęs“
Šiais metais bus pristatyta dar viena „ARTscape“ projekto šalis – Danija. Kino centre „Skalvija“ bus parodyti penki meniniai filmai, kuriuos pasiūlė Danijos kultūros institutas Lietuvoje bei Danijos filmų institutas.

Kviečia Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2010“

7 MD
„Piktas žmogus“
Spalio 25 – lapkričio 7 d. aštuntą kartą Vilniuje vyks animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2010“.

Šių dienų jūreivių odisėjos

7 MD
„Įstrigę krante: likimo pamesti jūreiviai“
Rugsėjo 23 d. – spalio 3 d. Vilniaus kino teatruose („Skalvija“, „Pasaka“) septintą kartą vyks Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis. Šiais metais be pagrindinės ir konkursinės programų bus parodytos dvi retrospektyvos – lenkų režisieriaus Paweło Łozińskio ir lietuvių dokumentikos klasiko Roberto Verbos, taip pat specialioji programa „Meno pavidalai“.

Drąsa būti savimi

7 MD
„Kitas krantas“
Spalio 1–7 d. „Skalvijoje“ ir „Pasakoje“ vyks Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis. Jame rodomi filmai skirti 6–16 metų vaikams ir paaugliams.

Įdomiau už gyvenimą

7 MD
„Nenetė”
Rugsėjo 23 d. vėl pakvies Vilniaus dokumentinių filmų festivalis.

„Vilniaus kino šortai“

7 MD
Tarptautinis jaunųjų kino kūrėjų trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ vyks spalio 1–4 d. „Skalvijos“ kino centre, o festivalio rengėjai siūlo „apšilti“ antradieniais 20 val. kultūros ir sporto prieplaukoje „Kultflux“, Neries krantinėje.

Tai buvo laisva moteris

7 MD
„Serafina“
Šiandien „Skalvija“ pradeda rodyti prancūzų režisieriaus Martino Provost filmą „Serafina“ („Seraphine“, 2008). Prancūzijoje jis buvo apdovanotas keliais „Cezariais“, tarp jų už geriausią filmą ir moters vaidmenį.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai