Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Nekrologas

Žiemą gimęs, žiemą išėjo

Lijana Šatavičiūtė
Juozas Balčikonis (1924-2010)
Šaltą gruodžio sekmadienį mus paliko dailininkas Juozas Balčikonis (1924 01 24 - 2010 12 19). Žiemą gimęs, žiemą išėjo.

Sapnavo filmą

Skirmantas Valiulis
Almantas Grikevičius (1935-2011) A.Ostašenkovo nuotr.
Praėjusią vasarą švęsdamas 75-etį režisierius Almantas Grikevičius prisipažino, kad dabar kiną kuria tik sapnuose.

Rimantas Juodvalkis. (1940-2010)

7 MD
Kino operatorius Rimantas Juodvalkis. 1940-2010.
Eidamas 71-uosius, lapkričio 18 d. po ilgos ir sunkios ligos mirė kino operatorius, Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys Rimantas Juodvalkis. Netekome vieno iš pačių geriausių - puikaus televizijos ir kino operatoriaus, įdomaus rašytojo, tikro draugo ir nuoširdaus žmogaus.

Mirė kompozitorius Henrykas Mikołajus Góreckis

Beata Leščinska
Henrykas Mikołajus Góreckis (1932-2010)
Lapkričio 12 d. po sunkios ligos Katovicų ligoninėje mirė garsus lenkų kompozitorius Henrykas Mikołajus Góreckis. Gruodžio 6-ąją jam būtų sukakę 78 metai.

Kazio Varnelio palikimas

Vidas Poškus
Kazys Varnelis. Valerijos Dichavičienės nuotr.
Simboliška, kad šį pasaulį Kazys Varnelis (1917–2010) paliko penktadienį prieš Visus Šventus ir Vėlines. Ir šias šventes, ir Didįjį penktadienį menininkas, pasak jo žmonos Gabrielės, suvokė kaip ypatinga būsena pasižyminčias dienas, kurių metu jis kurdavo išėjimui ir amžinybei dedikuotus kūrinius. Kita vertus, tokia yra visa K. Varnelio kūryba...

Julius Finkelšteinas (1923 02 25 - 2010 08 22)

Algirdas Jonas Ambrazas
Julius Finkelšteinas (1923 02 25 - 2010 08 22)
Eidamas aštuoniasdešimt aštuntuosius Lode (Izraelis) mirė Lietuvos kultūrinei visuomenei gerai žinomas muzikos žurnalistas, jos propaguotojas ir populiarintojas Julius Finkelšteinas. Iki pat paskutinių gyvenimo dienų velionis intensyviai darbavosi, rengė vis naujas publikacijas įvairiais muzikos klausimais.

Rimvydas Žigaitis (1933-2010)

7 MD
Rimvydas Žigaitis (1933-2010). M.Raškovskio nuotr.
Liepos 1 d. po sunkios ligos mirė žinomas kompozitorius, pedagogas, kultūros ir meno veikėjas Rimvydas Žigaitis. Kūrėjui buvo 76-eri. Iki paskutinių gyvenimo dienų jis aktyviai dalyvavo šalies kultūros gyvenime.

Mirė lėlininkas Stasys Ratkevičius

7 MD
Stasys Ratkevičius ir Valerija Ratkevičienė jų įkurtame Kauno lėlių teatro lėlių muziejuje.
Eidamas 94-uosius metus, staiga mirė Lietuvos profesionalaus lėlių teatro įkūrėjas Stasys Ratkevičius (1917-2010).

Mylimiausias mano Vytautai Viržoni – Mokytojau, Broli ir Bičiuli,

Giedrė Kaukaitė
Vytautas Viržonis
Pirmąsyk kreipiuos Tu, – žinau, kad leidi. Kaip žaibas trenkė žinia, kad pasitrauki. Kaip galėjai – nepasakęs, nepranešęs, neperspėjęs?

Netekome dirigento, profesoriaus Vytauto Viržonio (1930–2010)

7 MD
Julijaus Lozoraičio nuotrauka
Eidamas 80-uosius metus, Anapilin išėjo vienas žymiausių savo kartos Lietuvos operos dirigentų, profesorius Vytautas Viržonis.

Kaip Lakštingalų takas vadinasi žiemą?

Jūratė Gustaitė
Lili Paškauskaitės piešinys „Diriguoja Algimantas Kalinauskas“
Taip paklausė mažametis Algimantas Kalinauskas, vedamas pasivaikščioti Lakštingalų taku, vingiuojančiu Šyšos upės link Šilutėje. Prieš aštuoniasdešimt metų...

Žodelis apie Joną

Henrikas Algis Čigriejus
Jonas Strielkūnas (1939-2010) A. Baryso nuotr.
Kopia nedidukas žmogelis gatve į kalną, vėjas iš nugaros vis pašiaušia jam plaukus. Žmogus tas krypt į dešinę, krypt į kairę. Gal kad koks pašalaitis galėtų ir šyptelt.

In memoriam Stanislovas Griškevičius

7 MD
Stanislovas Griškevičius J. Matonio nuotr.
Atsisveikiname su kolega ir draugu kino operatoriumi Stanislovu Griškevičiumi. Mes, dirbusieji su juo Lietuvos kino studijoje, vadinome jį Stasiuku, Staska... Ne tik kolegos, bet ir techninis personalas, apšvietėjai, vairuotojai. Ir jis, ir mes priėmime tai kaip draugystės, kaip meilės išraišką.

Sustojimas smėlynuose

Liudvikas Jakimavičius
A. Baryso nuotr.
Jei tikėtum prietarais, sakytum, kad pasaulyje tikrai yra užkerėtų vietų, kurias kunigai turėtų atšventinti. Esam tikriausiai apie vieną tokią kalbėję su Juozu Apučiu, kai blaškėmės po Vilniaus savivaldybės medicinos funkcionierių kabinetus, ieškodami pagalbos.

Eugenijus Karpavičius

Danutė Zovienė
Eugenijus Karpavičius. (1953-2010) K. Stoškaus nuotr.
Sausio 26-ąją netekome vieno žymiausių Lietuvos knygos dailininkų Eugenijaus Karpavičiaus. Per nepelnytai trumpą gyvenimą jis apipavidalino daugiau kaip 300 įvairių žanrų knygų - meno ir fotoalbumų, katalogų, poezijos, esė knygų, vadovėlių, mokslinių leidinių. Jo apipavidalintos knygos nuolat buvo vertinamos premijomis Lietuvos ir tarptautiniuose knygos meno konkursuose, tarptautinėse knygų mugėse eksponuojamos nacionaliniame Lietuvos leidėjų asociacijos, atskirų Lietuvos leidyklų bei Pasaulio gražiausių knygų konkurso stenduose.

Skaidri tapybos šviesa

7 MD
Algirdas Petrulis (1915-2010)
Prieš keletą dienų „Lietuvos aido“ galerijoje atidaryta Algirdo Petrulio kūrybos paroda. Nenuilstantis maestro pristatė Vilniaus publikai naujausius darbus. Kaip visada žiūrovai laukė susitikimo vernisaže - romus, šiltai bičiuliškai nusiteikęs autorius traukte traukdavo kolegas ir tapybos gerbėjus, stebino neblėstančiu kūrybingumu. Deja, šį kartą į vernisažą atneštos gėlės liko neįteiktos.

Jidiš literatūros klasikas

7 MD
Abraomas Suckeveris (1913-2010)
Abraomo Suckeverio vardas susidūrusiems su litvakų kultūros paveldu siejasi su ištisa epocha: tarpukario žydų kultūriniu gyvenimu, „Jung Vilne“ dailininkų ir literatų grupe, kurioje greta Suckeverio - Chaimo Gradės, Šmerkės Kačerginskio, Leizerio Volfo vardai. Su Vilniaus getu ir išgyvenimo stebuklu, subtilia tragizmo, rūstumo ir kartu lyriškumo, elegijos kupina poezija, su orumu, kurį žiauriausiomis aplinkybėmis gali palaikyti kurianti žmogaus dvasia.

Netekome Vytauto Klovos

7MD informacija
Gruodžio 10 d. po sunkios ligos mirė kompozitorius ir pedagogas, populiariosios operos „Pilėnai“ autorius Vytautas Klova (1926-2009).

Henrikas Zabulėnas (1923-2009)

7MD informacija
Netekome vieno iš Lietuvos operos bosų gildijos atstovų Henriko Zabulėno, trisdešimt septynerius metus atidavusio mylimo teatro scenai ir operos gerbėjams. Teatrą puošė nuo pat veiklos pradžios ryškūs solistai bosai, pradedant įžymiuoju Antanu Kučingiu.

Leonardas Vasiliauskas (1908-2009)

7MD informacija
Leonardas Vasiliauskas 1935 m.
Ne tiek daug per pastarąjį šimtmetį Lietuvoje susiformavo tikrų muzikų dinastijų, bet kelios jų karta iš kartos reikšmingai tebekuria išraiškingą mūsų muzikinės kultūros peizažą. Tokia ir garsioji Vasiliauskų dinastija, kurios jau ketvirta karta neabejodama renkasi muziko profesiją. Šios gausios dinastijos kamienas - trombonininkas Leonardas Vasiliauskas (1908-2009), gruodžio 9 d. baigęs žemiškąją kelionę.

Puslapiai: |1|2|3|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai