Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Dailė

Į Šiuolaikinio meno centrą sugrįžo Jurgio Mačiūno Fluxus kabinetas

7MD informacija
Jurgio Mačiūno Fluxus kabineto ekspozicija parodoje „Fluxus – Rytai: Fluxus tinklai Vidurio Rytų Europoje“, Bunkier Sztuki, Krokuva, 2008 m.
Nuo kovo 17 d. Šiuolaikinio meno centre vėl pradeda veikti pastovi Jurgio Mačiūno Fluxus kabineto ekspozicija, pastaraisiais metais keliavusi po Europos muziejus kartu su paroda „Fluxus – Rytai: Fluxus tinklai Vidurio Rytų Europoje“.

Opartas, arba apartas

Vidas Poškus
Rašant terminą „opartas”, kompiuteris dažniausiai jį bando ištaisyti į gražų lietuvišką žodį „apartas”.

(Ne)pakeliama piešinio lengvybė

Laima Kreivytė
Raimundas Sližys. Piešinys
Raimundo Sližio piešiniai atskleidžia kitokį menininko pasaulį. Jis atpažįstamas, bet nepagaunamas - kaip erdvėje tirpstantis hieroglifas.

„Miestas – koliažas – gyvenimo atspindys“

Viktorija Navickaitė
Rimvydas Markeliūnas „Čia mano gatvė“. 2009–2010 m.
„Sugalvokite penkis žodžius, kylančius jūsų galvoje išgirdus žodį „miestas“, – vos susirinkus „Lietuvos aido“ galerijoje į auditoriją kreipėsi parodos autorius Rimvydas Markeliūnas. „Gatvė... namai... stresas... urbanizacija... sistema...“ – pasigirdo pavienės žiūrovų asociacijos. Tačiau Markeliūnas miestą supranta kitaip.

Menas virš sofos

Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė
Jurga Barilaitė. „Nieko“
... Parodos pavadinimas „Iš dailininkų dirbtuvių“ pataiko į dešimtuką: žiūrovui/pirkėjui jis sako, kad kalbama apie tiesiai iš dirbtuvių atneštus naujus kūrinius. Dėl to ir dėl žymių parodoje dalyvaujančių autorių joje netrūksta lankytojų. Tačiau apsilankius parodoje matyti, kad ne viskas taip jau nauja. ...

Goya mūsų mieste

Vaida Markevičiūtė
Francisco Goya „Kokia auksaburnė!“. Iš ciklo „Kapričai“, Nr. 53. 1806–1807 m.
Štai didis įvykis Lietuvos dailės muziejaus ir gyventojų kultūriniame pasaulyje – į Vilnių atgabentas Goya (ačiū Latvijos nacionaliniam dailės muziejui). Jį galėjome pamatyti dar 1998 metais Šiuolaikinio meno centre, keliaujančioje parodoje „Kritiškas žvilgsnis“. Tačiau jį galima žiūrėti daug kartų ir ypač dabar.

Siurrealizmo klasika

Kristina Stančienė
Wiesław Rosocha. Iš ciklo „Mendelio skrybėlė“
Pasak šio lenkų grafiko parodos rengėjų, dauguma joje eksponuojamų kūrinių – įkvėpti Jerzio Kosinskio (1933–1991) autobiografinės knygos „Margas paukštis“ („The Painted Bird“, išleista 1965 m. JAV), kuri pasakoja apie Holokaustą Lenkijoje. Pagrindinis knygos herojus – mažas berniukas, Antrojo pasaulinio karo metais klajojantis po Rytų Europą, turi ištverti jam likimo primestas sąlygas ir nuolatos jaustis balta varna jam priešiškoje visuomenėje.

Kartų pokalbis

Danutė Skromanienė
Ona Kreivytė-Naruševičienė. „Amžių gausmas“. 2009 m.
Lietuvos dailininkų Naruševičių šeimos paroda „Kartų pokalbiai“, 2009 m. rudenį džiuginusi Punsko bendruomenę, vėliau, kiek papildyta naujausiais darbais, Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos paminėjimo proga, buvo pristatyta Lietuvos ambasados Varšuvoje kultūros centre (2010 m. vasario 16 d. – kovo 12 d.).

Apsnigta ramybė

Monika Krikštopaitytė
Arūnas Kulikauskas. „Niujorko dviračiai“. 2009 m.
Aš esu ŽIV, kaip pasakytų alytiškis menininkas Redas Diržys - žmogus iš Vilniaus. Todėl gan atsargiai žiūriu į tai, kas vyksta ne Vilniuje.

Aukso amžius

Kęstutis Šapoka
Mindaugas Navakas. Ekspozicijos fragmentas
Eina na****, kokia puiki paroda! - vienintelis sakinys, įstrigęs galvoje, pabuvus ir pasisukiojus po galeriją. Ką čia bepridursi!?

Ritualai

Justina Augustytė
Lina Jonikė. „Natiurmortas-žaidimas IV“. 2009 m.
Visai neseniai knygų „Šiuolaikiniai lietuvių dailininkai“ serija (Lietuvos dailininkų sąjungos „Artserija“) pasipildė dar vienu vertingu ir kokybišku leidiniu, šįkart skirtu tekstilės menininkės Linos Jonikės kūrybai. Jo pasirodymą palydėjo paroda „Žaidimai“, veikianti galerijoje „Artifex“.

Premiere league

Kęstutis Šapoka
Henrikas Natalevičius. „Valtis“. 2006 m.
Pirma mintis - nieko naujo. Antra - o ką reiškia „naujumas“ arba „originalumas“?

Augustinas Savickas nesustoja

Kristina Stančienė
Augustinas Savickas. „Dvi moterys“. 2008 m.

Mindaugas Navakas VDA Kostiumo dizaino katedros galerijoje

7MD informacija
Ekspozicijos fragmentas. A. Baltėno nuotr.
Šių metų vasario 22 - kovo 3 dienomis VDA Kostiumo dizaino katedros galerijoje (Maironio g. 3) menininkas Mindaugas Navakas pristato parodą „Popieriukai ir dangteliai“.

O kaipgi kūryba?

Kristina Pipiraitė
Kęstutis Stanapėdis. „Kažkas tokio“

Reklamuojant istoriją

Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė
„Post Ars“. „Tirpstanti galva“. 1990 m.
Apie mirusius klasikus kalbėti visada lengviau nei apie gyvus. Mat gyvi klasikai yra reiklūs kalbėtojams ir turi užtektinai energijos užginčyti jų mintis. Padėtis dar labiau pasunkėja, kai bandantis apie juos kalbėti yra jaunesnis bemaž trisdešimčia metų, vadinasi, apie kontekstus nutuokia tik iš knygų.

Akiniai tai ant nosies

Monika Krikštopaitytė
Kazys Varnelis. „ANU Nr. 2“. 1977 m.
Visi žino buitinį paradoksą, kad jei daikto neįmanoma rasti, vadinasi, jis kažkur prieš nosį, gal net rankoje arba ant pačios nosies. Kas per daug arti, tiesiog iškrenta iš regos lauko. Iš šio dėsnio įmanoma gauti ir naudos - pavyzdžiui, per primygtines vaišes verta atsisėsti prie pat šeimininko. Tuomet tampi veik nematoma ir turbūt vienintele išsaugojusia sveikatą kitam rytui. Patikrinta.

Tekstilė su tapyba

Kristina Stančienė
Lina Zavadskė. „Susipynimai“. 2009 m
Tekstilė - tai taikomoji dekoratyvinė dailė, byloja tradicinis šios meno šakos apibrėžimas. Linos Zavadskės darbams, kaip ir daugeliui šiuolaikinių tekstilės kūrinių, jį tiesiogiai pritaikyti, žinoma, būtų sunku. Tačiau jei taikomoji funkcija šiuo atveju visai nediskutuotina, dekoratyvumo terminas Zavadskės kūriniams iš tiesų tinka.

Wiesławo Rosochos grafikos darbų paroda

7MD informacija
Wiesław Rosocha. Iš ciklo „Namų darbai“. 2002 m.
Vasario 19 d., penktadienį, 18 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre atidaroma žymaus lenkų dailininko Wiesławo Rosochos (g. 1945) grafikos darbų paroda „Nebylusis kinas“ („Margas paukštis“). Paroda surengta kartu su Lenkijos institutu ir Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijoje.

Netapyti tapant

Aistė Paulina Virbickaitė
Konstantinas Gaitanži. „Ir mes ištirpome kaip prieš tūkstantį metų“. 2008 m.
„Maža kiek nesąmonių prišnekam. Bet jei ką pasakei, vadinasi, turėjai tam priežastį, net jei gal ne taip suformulavai,“ - pašnekovas pokalbį pradėjo nusiteikęs atvirai ir viso jo metu šios nuostatos nekeitė.

Puslapiai: |1|...|6|...|11|...|16|17|18|19|20|...|22|...|27|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai