Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Lenkija

Maloni pažintis

Živilė Ramoškaitė
Jaunimo orkestras „Sinfonia iuventus"
Praėjusiame savaitraščio numeryje rašėme apie pirmąjį, estiškąjį, projekto „Viva Musica Via Baltica“ koncertą. Šįsyk „Via Baltica“ magistralė vedė pietų kryptimi, į Lenkiją. Lapkričio 4 d. Nacionalinėje filharmonijoje pasirodė pirmąkart Lietuvoje lankęsis lenkų jaunimo orkestras „Sinfonia iuventus“.

Lupos personos

Rasa Vasinauskaitė
Sandra Korzeniak (Marylin Monroe). D. Matvejevo nuotr.
Paskutinis festivalio „Sirenos '09“ spektaklis - lenkų režisieriaus Krystiano Lupos „Persona. Triptikas/Marilyn“. Tai pirmoji trilogijos dalis, pasakojanti apie kino ikoną Marilyn Monroe. Kitus du spektaklius režisierius nori skirti armėnų kilmės mistinei figūrai Georgijui Gurdžijevui (1872-1949) ir prancūzų rašytojai, filosofei Simone Weil (1909-1943).

Nepritapėliai savižudžiai Vroclave

7 MD
„Hamletas”, režisierius Oskaras Koršunovas. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Spalio 10-17 d. Vroclave vyko vienas svarbiausių Rytų Europos teatro festivalių „Dialog“. Į jo programą šiemet buvo įtraukti ir Eimunto Nekrošiaus „Idiotas“ bei Oskaro Koršunovo „Hamletas“.

Stebuklas Gdynėje

Živilė Pipinytė
„Antroji monetos pusė“
Trečią festivalio dieną supratau, kad Gdynėje vyksta kažkas neįprasta: negalėjau prisiminti kito festivalio, kur per tris dienas būčiau pamačiusi vieną genialų, vieną labai gerą, vieną gerą ir dar kelis visai įdomius ir kokybiškus filmus.

Stebuklingame miške

Živilė Pipinytė
„Miškas“
Šiųmetinis Gdynės konkursas gali pasigirti debiutais: kažkas suskaičiavo, kad debiutinius filmus sukūrė vienuolika režisierių. Tačiau reikia turėti galvoje, kad tai vis dėlto dažniausiai nėra pirmieji šių režisierių filmai. Ne vieno jų kūrybinėje biografijoje - animaciniai, dokumentiniai filmai, darbas teatre, muzikiniai videoklipai. Būtent toks yra ir ypatingą vietą animacijoje užimantis Piotras Dumała, kurio nespalvotą filmą „Miškas“ („Las“) pavadinčiau net ne kino, bet apskritai išgyvenimu. (Juk būna filmų-išgyvenimų, kurie nesibaigia juos pažiūrėjus, o toliau tarsi auga žiūrovo viduje.)

Lenkų vaidybinių filmų festivalis

Živilė Pipinytė
„Generolas Nilas“
Pirmadienį Gdynėje prasidės 34-asis lenkų vaidybinių filmų festivalis. Kaip ir anksčiau, festivalio rengėjai žada tris konkursines programas - Pagrindinę, Nepriklausomo kino ir Jaunojo kino. Šiuose konkursuose parodyti filmai kovos dėl „Auksinių liūtų“ ir kitų svarbių apdovanojimų. Dėl jaunųjų žiūrovų prizų susirungs filmai, rodomi programoje „Gdynė vaikams“. Tačiau svarbiausia, žinoma, yra pagrindinė konkursinė programa, į kurią atrenkami įdomiausi per metus Lenkijoje sukurti filmai.

Žolinės savaitę – vilniečių kūryba ir renginiai

7MD informacija
Rugpjūčio 9–16 dienomis Vilniuje vyks Pirmasis pasaulio vilniečių suvažiavimas, pabersiantis galybę nemokamų reginių kino, meno, muzikos mėgėjams. Šis renginys yra nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.

Lenkų teatro vitrina

Rasa Vasinauskaitė
„Dantono byla", rež. J. Klata
Pirmiausia - padėka Lenkų institutui Vilniuje už kelionę ir galimybę pamatyti 29-ųjų Varšuvos teatrinių susitikimų spektaklius, reprezentavusius šiandienį lenkų teatrą. Antra - didžiulis pavydas, kad čia, Lenkijoje, nesijaučia krizės, o teatro pasaulis pulsuoja ne tik festivaliais, bet ir netrukdomai veikiančiu naujų teatrų atsiradimo, teatro literatūros leidybos, apskritai lenkų teatro skatinimo ir palaikymo mechanizmu.

Lenkų filmų savaitė

7MD informacija
„Širdis ant delno“
Šiandien Vilniuje prasideda jau devintą kartą rengiama lenkų kino savaitė. Jos rengėjas Lenkų kultūros institutas Vilniuje šiemet nusprendė susieti programą su 440-osiomis Liublino unijos metinėmis. Todėl savaitės programoje bus galima pamatyti ne vieną anksčiau sukurtą istorinę juostą.

Vaidino taip, kad šiurpo oda

Monika Wasilewska
Gintarė Latvėnaitė (Salė) ir Vaida Būtytė (Helė) spektaklyje „Madagaskaras". VMT nuotrauka (2 nuotraukų albumas)
Šių metų lapkričio 20-30 d. Lodzėje trečią kartą vyko miestų dvynių susitikimai, kuriuose dalyvauti buvo pakviestas Valstybinis Vilniaus mažasis teatras. Lapkričio 21 d. vilniečiai vaidino Mariaus Ivaškevičiaus „Madagaskarą" (režisieriai Rimas Tuminas ir Arvydas Dapšys), o lapkričio 22 d. - Antono Čechovo „Tris seseris" (režisierius R. Tuminas).

Vilniaus mažasis teatras išvyksta į Lodzę

7MD informacija
Scena iš Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Trys seserys“. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Šių metų lapkričio 20-30 d. Lodzėje trečią kartą vyksta miestų dvynių susitikimai, kuriuose dalyvauti pakviestas Valstybinis Vilniaus mažasis teatras. Lapkričio 21 d. vilniečiai vaidins Mariaus Ivaškevičiaus „Madagaskarą" (režisieriai Rimas Tuminas ir Arvydas Dapšys), o lapkričio 22 d. - Antono Čechovo „Tris seseris" (režisierius R. Tuminas).

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai