Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Šokis

Ar pasiduoti ydingai hipnozei?

Gabrielė Labanauskaitė
„Ydingieji”
Šiemet „Naujojo Baltijos šokio“ festivalis pirmą kartą organizavo kritinio rašymo projektą-eksperimentą „Šokis žodžiu – ne[w]kritika“. Penkiolika atrinktų dalyvių visą savaitę stebėjo pasirodymus ir kūrė naujo, šviežio požiūrio prisodrintus (ne)kritinius tekstus. Siūlome su keliais susipažinti.

Ne vien judesys

Vita Mozūraitė
„Vyrų paslaptys“ NBŠ archyvo nuotrauka
Jau penkioliktą pavasarį Vilnius pasitinka Tarptautinį festivalį „Naujasis Baltijos šokis“ (NBŠ). Visą savaitę – gegužės 2-7 dienomis – Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, abejose Menų spaustuvės salėse ir jos kieme galėsime matyti Lietuvos ir užsienio šalių choreografų darbus.

Kviečiame vertinti šokį

7 MD
Penkioliktasis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis ’11“ pirmą kartą organizuoja kritinio rašymo projektą-eksperimentą „Šokis žodžiu – ne(w)kritika“.

Jubiliejinis „Naujasis Baltijos šokis ’11“

7 MD
Palo Frenako šokio spektaklis „Vyrų paslaptys“
Gegužės 2–7 d. Vilniuje įvyks jubiliejinis tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Penkioliktojo gimtadienio proga festivalio organizatoriai rengiasi publikai pristatyti penkis intriguojančius užsienio trupių pasirodymus ir visą būrį talentingiausių Lietuvos choreografų ir šiuolaikinio šokio kolektyvų.

Apie šokį ir kiną

7 MD
„Spalvotas šokis"
Balandžio 1 d., penktadienį, 18 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje prasideda penkių vakarų kino ciklas „Šokis kine. Kūno ir vaizdo choreografija", pristatantis filmus, kuriuose susipina choreografijos ir kino raiškos priemonės. Programoje matysite retus ir mažai žinomus avangardinius šokio filmus bei pasaulinio garso choreografų ir kino kūrėjų darbus.

„Don Kichoto“ debiutai

Helmutas Šabasevičius
„Don Kichotas“

Judesio autentiškumas

Goda Dapšytė
Léo Lérus. Nuotrauka iš „Menų spaustuvės“ archyvo
Vasarį „Menų spaustuvėje“ svečiavosi jau antrieji rezidentai iš Norvegijos - Bergene įsikūrusi šiuolaikinio šokio ir teatro trupė „Winterguests“.

Edukacinis videošokio seminaras

7 MD
Lektorės iš Prancūzijos Andrea Davidson vedami intensyvūs trijų dienų užsiėmimai kovo 4–6 d. Nacionalinėje dailės galerijoje išsamiai supažindins su videošokiu, Lietuvoje dar menkai pažįstama meno forma.

„Menų spaustuvėje“ - svečiai iš Norvegijos

7 MD
Alanas Lucienas Øyenas
Nuo šios savaitės „Menų spaustuvėje“ viešės svečiai iš Norvegijos - Bergene įsikūrusi šiuolaikinio šokio ir teatro trupė „Winterguests“. Norvegų menininkai čia repetuos naujausią savo spektaklį ir surengs kūrybines dirbtuves lietuvių šiuolaikinio šokio studentams ir profesionalams. Trupę 2006 m. įkūrė rašytojas, choreografas ir režisierius Alanas Lucienas Øyenas.

Šaltasis kalnas šokio scenoje

Goda Dapšytė
„Liepsnos virš šaltojo kalno“ M. Aleksos nuotr.
Gruodį ir sausį „Menų spaustuvėje“ įvyko jau dešimtojo Vyčio Jankausko šokio teatro spektaklio premjera.

Šokio vitrina – galimybė pamatyti, pabendrauti ir suprasti

7 MD
Šių metų sausio 22 d. 18 val. Šiuolaikinio šokio asociacija kviečia pasidairyti po „Šokio vitriną“, pamatyti Šiuolaikinio šokio asociacijos narių choreografių Airos Naginevičiūtės, Editos Stundytės ir Erikos Vizbaraitės naujausius kūrybinius darbus, pabendrauti su jomis ir suprasti kūrėjų mintis, išsakytas judesio kalba.

Kelyje į šviesą

Sigita Ivaškaitė
„Tamsioji pusė“
Šiuolaikinis šokis Lietuvoje, matyt, vis dar išlieka asmeniškiausių minčių ir prasmių menu. Nors ir kalbėdamas, atrodytų, apie bendrus dalykus, jis dažnai lieka nesuprastas. Stebint spektaklio „Tamsioji pusė“ (choreografė Edita Stundytė) premjerą, teko susidurti su abstrakčiomis mintimis, įvilktomis į dar abstraktesnį rūbą.

„Liepsnos virš šaltojo kalno“

7 MD
Vytis Jankauskas
Gruodžio 19 d. Vilniuje, „Menų spaustuvėje“, bus parodytas naujas choreografo Vyčio Jankausko spektaklis „Liepsnos virš šaltojo kalno“.

Už baleto ir Lietuvos ribų

Audronė Žiūraitytė
G. Balanchine'o baletas „Aubade“ Valstybės teatre 1932 m. Nuotrauka iš Teatro, muzikos ir kino muziejaus.
Lietuvos baletas 85-mečio proga buvo pirmą kartą pasveikintas neįprastai, jam nebūdingu, specifiniu, už jo realaus egzistavimo ribų esančiu renginiu - tarptautine moksline konferencija. Natūralu, kad mokslininkų dėmesio sulaukė jubiliejinė data, o ne šokio, baleto meno apraiškos, siekiančios šimtmečių Lietuvos meno istoriją.

„Ana Karenina“ – romanas šokio scenoje

Vita Mozūraitė
„Ana Karenina“ Nuotrauka iš teatro archyvo
Simboliška, kad savo rimtesniam apvaliam jubiliejui choreografė Anželika Cholina ėmėsi Levo Tolstojaus „Anos Kareninos“. Norėjo sukurti anksčiau, bet ėmėsi tik dabar. Tokiam darbui reikia subręsti.

Nešventiška liūdnos choreografijos „Šventė“

Vita Mozūraitė
Rūta Butkus šokio spektaklyje „Šventė“. Eglės Maceinaitės nuotr.
Visi esame kupini minčių. Vienas išsakome, kitas slepiame ir jos mus graužia, kol nuslopiname jas arba paleidžiame į laisvę. Šalia Bernardinų sodo įsikūrusi „Menų spaustuvė“ yra ta vieta, kurios scenose dažnai išlaisvinamos mintys graužikės.

Juodkaitės maršrutai

7 MD
„Malda smėlyje“. Michailo Raškovskio nuotrauka
Vienos ryškiausių šiuolaikinio šokio menininkių Loretos Juodkaitės kūrybiniai maršrutai toliau skaičiuoja tūkstančius kilometrų: iš Turkijos – į Sankt Peterburgą, iš šiaurinės Rusijos sostinės – į vasarinę Europos teatro sostinę Avinjoną.

Lietuvos rusų dramos teatras kviečia į pažintį su kino šokiu

7 MD
Kinošokis
Naktį iš birželio 19-os į 20-ąją Vilniuje ketvirtą kartą šurmuliuos „Tebūnie naktis“ renginiai. Vilniečiams ir miesto svečiams duris pažinčiai su kino šokiu atvers ir Lietuvos rusų dramos teatras.

Jaunųjų choreografų vakarai festivalyje „Naujasis Baltijos šokis ’10“

7 MD
„Movie never made“ Augusto Pečiboršč nuotr.
Šiemet tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis ’10“, be žvaigždžių iš užsienio, pristato ir nemažą būrį lietuvių choreografų. Gegužės 7 ir 8 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje bus galima išvysti tris jaunų kūrėjų šokio spektaklius.

Pokalbis su Aira Naginevičiūte „Naujojo Baltijos šokio ’10“ proga

7MD informacija
„Ego ir ID“
Gegužės 4 d. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre bus parodytas choreografės Airos Naginevičiūtės šokio spektaklis „Ego ir ID“. Pirmą kartą pristatytas 2007 m., pasikeitęs spektaklis dalyvauja „Naujajame Baltijos šokyje ’10“. Apie šį spektaklį, jo gyvavimą ir kitimą pasakoja choreografė.

Puslapiai: |1|2|3|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai