Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kino pavasaris

Kai tikrovės nesutampa

Živilė Pipinytė
„Baltosios lankos“
Ketvirtadienį Vilniuje oficialiai pasibaigęs „Kino pavasaris“ vis dar tęsiasi. Balandžio 1-7 d. „Forum Cinemas Vingis“ 3 salėje bus surengti 24 populiariausių festivalio filmų seansai.

„Kino pavasaris" dar nesibaigė

7 MD
„Pietų rajonas”
Balandžio 1-7 d. „Forum Cinemas Vingis" 3 salėje bus rodomi populiariausi „Kino pavasario" filmai.

Iš monstro gyvenimo

Santa Lingevičiūtė
„Aurora”
Cristi Puiu - vienas žinomiausių rumunų Naujosios bangos režisierių. Antrame savo pilno metražo filme „Aurora“ režisierius suvaidino ir pagrindinį personažą Viorelą. Nesugebėdamas susitaikyti su jį supančia realybe, Viorelas imasi ginklo. Režisierius pasakoja apie individo ir visuomenės santykį pokomunistinėje Rumunijoje. Su Cristi Puiui kalbėjosi žurnalo „Film Quarterly“ vyriausiasis redaktorius Robas White'as.

„Kino pavasaris“. Kritikų dešimtukai

7 MD
„Poezija“

Prasideda kino maratonas

Živilė Pipinytė
„Norvegų giria“
„Kino pavasaris“ prasidės jau ateinantį ketvirtadienį. Kaip visada, programoje gausu filmų, kuriuos būtina pamatyti. Tai - ir didžiųjų festivalių laureatai, ir tiesiog įdomūs šiuolaikinio kino reiškiniai.

Pavadinimai kartais apgauna

7 MD
„Gastrolės“
„Viasat“ kino komedijų festivalis vyks spalio 14–21 d. Vilniuje, „Forum Cinemas Vingis“, spalio 22 d. persikels į Kauną, o spalio 23 d. – Klaipėdą. Festivalis vyks jau antrą kartą. Kino komedijas pristato Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris” ir skaitmeninės palydovinės televizijos operatorė „Viasat“.

Vertinu profesionalus

7 MD
„Caras“

„Kino pavasario“ laureatai

7 MD
„Išėjusieji“
Per iškilmingą15-ojo Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ uždarymo ceremoniją paaiškėjo festivalio nugalėtojai.

Kelios pastabos „Kino pavasario“ paraštėse

Živilė Pipinytė
Šiandien - iškilmingas penkioliktojo „Kino pavasario“ uždarymas. Susitikimas su ambicingu kinu, kaip ir kasmet, atnešė pakilių akimirkų, leidusių patikėti, kad kino menas dar nemirė ir neužleido visų pozicijų spalvingiems avatarams.

Negražesnė Anglija

7 MD
Andrea Arnold
Tęsiame pažintį su „Kino pavasario“ kūrėjais. Pernykščiuose Kanuose apdovanoto „Akvariumo“ („Fish Tank“) režisierė prieš kelerius metus jau patyrė šlovės skonį – jos trumpo metražo filmas „Vapsva“ gavo „Oskarą“. Dabar Andrea Arnold rengiasi kurti naują Emily Bronte romano „Vėtrų kalnas“ ekranizaciją.

Stebuklo paradoksai

7 MD
Jessica Hausner
Jessica Hausner gimė 1972 m. Vienoje, studijavo režisūrą Kino akademijoje. Hausner filmai „Mieloji Rita“ („Lovely Rita“, 2001) ir „Viešbutis“ („Hotel“, 2004) buvo rodyti Kanų „Ypatingo žvilgsnio“ programoje. „Lurdas“ – trečias Hausner filmas. Režisierė tvirtina, kad visus tris jos filmus jungia bendra tema – ryšys tarp žmogaus tapatybės ir jo vaidmens visuomenėje.

10 „Kino pavasario“ filmų, kurių nevalia nepamatyti

7 MD
„Baltas kaspinas“
Ketvirtadienį, kovo 18 d., Vilniuje prasidėsiantis jau penkioliktas „Kino pavasaris“ truks iki balandžio 2 d., tad yra vilties, kad net labiausiai užsiėmę piliečiai sugebės rasti laiko svarbiausiajam iš menų. „7 meno dienos“ tradiciškai sudarė filmų, kuriuos rekomenduoja pamatyti kiekvienam kinu besidominčiam žmogui, sąrašą. Suprantama, jis gana subjektyvus, bet atrankos kriterijai – filmo sukeltas atgarsis, formos, turinio naujumas, ankstesni jo kūrėjų darbai – universalūs.

Prasideda Kino komedijų festivalis

7MD informacija
„Pagaminta Vengrijoje“
Lapkričio 27 - gruodžio 3 d. „Forum Cinemas Vingis“ kviečia į „Kino pavasario“ ir televizijos „Viasat“ rengiamą Kino komedijų festivalį. Jo programoje - aštuoni įvairiuose pasaulio kampeliuose sukurti filmai.

Lotynų Amerikos kinas Vilniuje

7MD informacija
Nuotrauka: „Sapnai apie žuvis“
Spalio 29 d. – lapkričio 5 d. „Kino pavasaris“ vėl kviečia į tradicines Lotynų Amerikos kultūros dienas. Galėsite pasinerti į šių kraštų kino tikrovę, išgirsti temperamentingos muzikos ritmus, paskanauti vietinės virtuvės patiekalų, pasiklausyti poezijos ir pagurkšnoti vyno ar tekilos.

Knyga „Skafandras ir drugelis“ lietuviškai

7MD informacija
Kadras iš filmo „Skafandras ir drugelis“
Gegužės 8 d. Vilniuje, „Forum Cinemas Vingis“ kino centre, rinksis kino ir literatūros mėgėjai: bus pristatyta ką tik lietuviškai pasirodžiusi rašytojo Jeano-Dominique’o Bauby knyga „Skafandras ir drugelis“. Pagal šį romaną sukurtas Juliano Schnabelio filmas sulaukė pripažinimo daugybėje festivalių ir šalių.

Kai nori pabendrauti su sąžine

Živilė Pipinytė
„Gėlės“
Iškart prisipažinsiu, kad ne visas šių metų „Kino pavasario“ lietuviškas premjeras spėjau pasižiūrėti, nors premjerinių filmų programa šiemet buvo itin kukli - vos šeši filmai ir tik du iš jų - dokumentinis Aloyzo Jančoro „Akligatvis“ bei vaidybinis Roberto Šarknicko „Nepalikit, prašau...“ - pilnametražiai.

Kino magas

7 MD
„Saldus gyvenimas”
Šiųmetis „Kino pavasaris“ primins šešis didžiojo kino vizionieriaus Federico Fellini (1920-1993) filmus. Fellini kūrybai būdingas autobiografiškumas, karnavališkumas, bet kartu ir sentimentalus lyrizmas. Ir, žinoma, ironija, vėlesnėse režisieriaus juostose neišvengiamai perauganti į modernios visuomenės satyrą.

„Kino pavasario“ galimybės

7MD informacija
„Tiulpan“
Kovo 19 d. Vilniuje prasideda „Kino pavasaris“. Didžiausia šiemet jau keturioliktą kartą rengiamo festivalio naujovė yra konkursinė programa „Nauja Europa - nauji vardai“. Joje varžysis filmai iš Rytų, Vidurio Europos bei Balkanų šalių. Atrinkti aštuoni filmai iš Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Vengrijos, Kroatijos, Slovakijos bei Bosnijos ir Hercegovinos.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai