Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Publicistika

Tiesiog žiūrėdami

Paulina Pukytė
Amerikiečių rašytojas Chuckas Palahniukas naujajame savo romane „Rant“* (Niujorkas, 2007) rašo: „ [...] vietovė čia tokia plokščia, kad liaudis gali matyti viską iš visur tiesiog žiūrėdami“. Įsivaizduojate? Gali matyti tiesiog žiūrėdami.

Kam eikvoti raides?

Paulina Pukytė
Aleksandras Rodčenko, Vladimiras Majakovskis, plakato maketas, apie 1925-26 m.
Kažkada retoriškai klausiau, kodėl Rembrandtas „Gerojo samariečio“ pirmajame plane pavaizdavo šunį. Laikas neprabėgo veltui, iškilo naujų klausimų apie šunis, tik gal kiek paprastesnių, pavyzdžiui: kodėl balandžio viduryje JAV žinių kanalai visą savaitę kaip pagrindinę naujieną transliavo karštus reportažus apie tai, ką veikia prezidento Obamos ką tik įsigytas šuniukas? (Lietuva, beje, irgi savaip neatsilieka nuo svarbiausių pasaulio temų - per televiziją rodo amerikietišką serialą „Šauniausias Amerikos šuo“.)

Įvartis! Ne, nuošalė…...

Paulina Pukytė
Nuotrauka iš lietuviams.com
Balandžio 3 dieną, penktadienį, 19 val. Lietuvos Respublikos ambasadoje Londone įvyko vaidybinio filmo „Brolio įvartis“ („Brother's Goal“) premjera.

Sekmadienis su Lietuva

Paulina Pukytė
1990 m. vasara. Vilnius. Lukiškių aikštė. Foto: 2ndgravedigger
Praėjusį sekmadienį „Tate Modern“ galerijos kino salėje mūsų kultūros atašė Londone Daivos Parulskienės iniciatyva buvo rodomas naujas Jono Meko filmas „Lietuva ir SSRS žlugimas“.

Tūkstantmečio grėblys

Paulina Pukytė
Julijaus Lozoraičio nuotrauka
Švęsime tūkstantmetį. Kad apie Lietuvos egzistavimą bent po tūkstančio metų sužinotų ir kitose šalyse, Lietuvos dailės muziejus parengė kilnojamąją parodą apie Lietuvą ir jos istoriją „Lietuva: kultūra ir istorija“. Paroda graži: spalvoti brangūs stendai, lengvai (tikriausiai) sumontuojami, išmontuojami ir pervežami. Parodą atvežė ir į Londoną.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai