Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatras LĖLĖ

Valdiškame „Lėlės“ teatre - „Privati valda“

7MD informacija
„Privati valda“
Įvairūs lietuvių liaudies pasakos apie našlaitę Elenytę ir Joniuką avinuką variantai Vilniaus teatre „Lėlė“ buvo statomi ne kartą. Vienas pirmųjų šios pasakos pastatymų - dar 1976 m. mūsų lėlių teatro meistro Vitalijaus Mazūro sukurtas spektaklis „Avinėlio teismas“ pagal poeto Marcelijaus Martinaičio pjesę. Tuomet spektaklis buvo vertintas prieštaringai...

Balansuojant tarp skirtingų žanrų

Nomeda Šatkauskienė
„Vienos krūties istorija“ D. Serapino nuotr.
Lapkričio pradžioje Vilniaus teatro „Lėlė“ scenoje įvyko spektaklio „Vienos krūties istorija“ premjera pagal to paties pavadinimo žurnalistės Erikos Umbrasaitės knygą. Istoriją, pasakojančią apie jaunos moters, susirgusios krūties vėžiu, patirtį, į sceną perkėlė dramos teatre debiutuojantis režisierius Artūras Žukauskas.

„Lėlė“ atvira naujiems vėjams

Vilmantas Juškėnas
Algirdas Mikutis ir jo „Žaliojo žąsinėlio teatras“. Teatro LĖLĖ nuotrauka
Režisierius, dailininkas, aktorius ir juvelyras Algirdas Mikutis nuo rugsėjo 1 d. - naujas Vilniaus teatro „Lėlė“ meno vadovas. Ta proga kalbiname A. Mikutį apie jo bei teatro ateities planus.

„Žaliojo žąsinėlio teatras“

7MD informacija
„Žaliojo žąsinėlio teatras“
Vilniaus teatras „Lėlė“ kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija pristato IV kurso lėlių teatro specializacijos aktorių profesinį debiutą - diplominį spektaklį „Žaliojo žąsinėlio teatras“.

Realiai išgyventa drama

7MD informacija
Lapkričio 3, 5, 17, 18 ir gruodžio 3, 4 d. Vilniaus teatro „Lėlė“ Didžiojoje salėje įvyks spektaklio „Vienos krūties istorija“ premjera. Pagal to paties pavadinimo žurnalistės Erikos Umbrasaitės autobiografinį romaną sukurtoje dramoje atskleidžiama jaunos moters kova su netikėtai ją užklupusiu vėžiu.

„Lėlė“ baigė sezoną Northeime

7MD informacija
„Muzikinė dėžutė“. Teatro LĖLĖ archyvo nuotrauka
2008-ųjų rudenį su dideliu užmoju šventęs penkiasdešimtmečio jubiliejų („Vieno teatro festivalis“, tarptautinė mokslinė konferencija „Lėlių teatras Vilniuje: tradicijos, įtakos, atradimai“, parodos, vakarai-susitikimai su kūrėjais), Vilniaus teatras „Lėlė“ ką tik baigė 51-ąjį sezoną.

„Lėlės“ spektakliai vaikams Trakų pilyje

7MD informacija
„Našlaitė Elenytė ir Joniukas aviniukas“

„Lėlėje“ apie lėlę

7MD informacija
Vitalijus Mazūras. Kaukė iš spektaklio „Barbora Radvilaite” A. Lukšėno nuotr.
Gegužės 6-oji - profesionalaus lietuviško lėlių teatro gimtadienis.

Netekome aktoriaus Evaldo Mikaliūno

7MD informacija
Aktorius Evaldas Mikaliūnas. Andriaus Zavadskio nuotrauka
2009 m. balandžio 19 d. staiga mirė Vilniaus teatro „Lėlė“ aktorius Evaldas Mikaliūnas.

„Tuteišiai“ Vilniaus teatre „Lėlė“

7MD informacija
Tuteišiais Lietuvoje įprasta vadinti daugiausia Vilniaus regiono vietinius gyventojus, turinčius nepermaldaujamą polinkį keisti lenteles su gatvių užrašais. Bent jau tokius juos paišo žiniasklaida. Didžiojo baltarusių klasiko Jankos Kupalos „tragikominės scenos“ - ir apie juos, ir ne.

Strazdo eilėraščių pamatymai

7MD informacija
Teatro LĖLĖ nuotrauka
Savo šešių Strazdo eilėraščių („Giesmė apie siratas“, „Gegužėlė“, „Kiškis“, „Strazdas“, „Giesmė apie vardą Marijos“, „Sielianka aušra“) pamatymus A. Bagočiūnaitė-Paukštienė surinko į vieną reginį „Pasvydo“.

Bitė Maja skraido po pasaulį

Daiva Šabasevičienė
S.Klibavčiaus nuotrauka
aš veidrody matau / išartą žemę / ir juodvarnių pulkus / ir slieką ilgą / ir dar ilgesnį gandro kaklą / ir varlę mirštančią / ir medį žydintį / aš veidrody matau / pasaulį visą / negrįžtantį. O lekiantį / taip greitai pro mane / aš veidrody matau / savo minčių / miražą

Lėlės kuria operą

Rasa Vasinauskaitė
„Nedėkingųjų šokis“ D.Matvejevo nuotrauka
Kovo 3 ir 4 d. „Lėlės“ teatro scenoje dar kartą buvo parodytos Claudio Monteverdi (1567-1643) operos „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“. Dar kartą todėl, kad pirmas atlikimas rudenį prasprūdo pro daugelio šio muzikos žanro ir juolab teatro gerbėjų akis. Ištisus mėnesius vienų neišdilę įspūdžiai žadino kitų norą taip pat juos patirti.

Jubiliejinis „Bitės Majos“ spektaklis

7MD informacija
S.Klibavičiaus nuotrauka
Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklio „Bitė Maja“ programėlė prasideda vokiečių rašytojo Waldemaro Bonselso citata: „Visuose gyvuliuose kaip ir žmonėse esti, kad atskiri būdai negali prisitaikyti prie bendrų papročių, ir reikia būti atsargiam ir rimtai ištirti dalyką, prieš juos pasmerkiant. Ne visada tai pasileidimas ar prasimanymas, bet dažnai tūno tokiame neramume pasiilgimas aukštesnio ar geresnio už tai, ką kasdieninis gyvenimas duoda.“

Geležis ir sidabras

Rasa Vasinauskaitė
Rolandas Kazlas spektaklyje „Geležis ir sidabras“ . D. Labučio nuotr.
Suvaidinęs pačius skirtingiausius personažus, dirbęs su skirtingiausiais režisieriais, buvęs daugelio Jaunimo teatro spektaklių lakmuso popierėliu, šiandien Rolandas Kazlas - nepriklausomas aktorius, kurį ieškojimai atvedė prie poezijos.

Vėl bus parodytos Claudio Monteverdi operos

7MD informacija
Scena iš C. Monteverdi operos „Nedėkingųjų šokis“ (rež. G.Varnas, dail. J. Skuratova). D. Matvejevo nuotrauka
Kovo 3 ir 4 d. Vilniaus teatre „Lėlė“ vėl bus parodytos Gintaro Varno režisuotos Claudio Monteverdi (1567-1643) madrigalinės operos „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“. Operas pristato nacionalinės programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ projektas „Baroko dialogai“.

Apie lėlių teatrą Vilniuje

Rasa Vasinauskaitė
„Eglė žalčių karalienė“, rež. Vitalijus Mazūras. 2007 m. D. Matvejevo nuotr.
1958 m. spalio 27 d. Balio Lukošiaus spektakliu „Eglė žalčių karalienė“ savo veiklą pradėjo Vilniaus teatras „Lėlė“. Praėjusių metų spalį teatras minėjo 50-metį ir ta proga ne tik sukvietė žiūrovus į savaitę trukusį „Vieno teatro festivalį“, bet ir organizavo tarptautinę mokslinę konferenciją „Lėlių teatras Vilniuje: tradicijos, įtakos, atradimai“.

Ieškoti poeto kaip sielos brolio

7MD informacija
Aktorius Rolandas Kazlas. Dauniaus Labučio nuotrauka
Vasario 20 ir 21 d. įvyks Rolando Kazlo monospektaklio „Geležis ir sidabras“ pagal poeto ir vertėjo Vlado Šimkaus (1936-2004) eiles premjera. Inscenizacijos autorius, spektaklio režisierius ir aktorius - Rolandas Kazlas, dailininkė - Neringa Keršulytė. Suaugusiems skirtas poezijos spektaklis bus vaidinamas Vilniaus teatre „Lėlė“.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai