Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Televizija

Harmonijos kaina

Jonas Ūbis
Šių dienų kinas negali pasigirti naujomis idėjomis. Todėl režisieriai nuolat gręžiasi į praeitį.

Gerosios krizės savybės

Jonas Ūbis
„Šeši Paryžiaus etiudai"
Sekmadienio vakare LTV ekrane įvyko tikras ir žiaurus susidorojimas. Liaudies tribūnas - Seimo pirmininkas sudorojo „Savaitės panoramos" vedėją. Ir ne tik sudorojo, bet dar ir virtuoziškai išspjovė kauliukus. Iš šalies tai priminė sotaus katino ir vargšės pelės žaidimą.

Kai į duris pasibels „Steri-Clean"

Jonas Ūbis
„Valytojas"
Vakar per „Svobodos" radiją išgirdau, kad Kijeve atidengtas paminklas Jurijaus Noršteino animacinio filmo „Ežiukas rūke" herojams. Žinau, kad ne vienas šių dienų jaunuolis niekinamai mestels, esą taip reiškiasi sovietmečio nostalgija. Gal kam nors ir reiškiasi, bet „Ežiuko rūke" fenomenas glūdi visai ne čia. Noršteinas tiksliai įvardijo kiekvieno, net ir blogiausio žmogaus tikrų jausmų ilgesį ir dažnai apninkantį jausmą, kad visą gyvenimą paprasčiausiai klaidžioji rūke.

Menantys pikta

Jonas Ūbis
„Vidurnakčio kaubojus"
Pameluočiau pasakęs, kad suprantu, kur glūdi gero filmo paslaptis. Jei ją būtų taip lengva įspėti, gal visi kurtų tik gerus filmus. Tikrai geras filmas primena eilėraštį - perpasakojus savais žodžiais, unikalumo pojūtis išnyksta. Tačiau kiekvienas geras filmas visada išreiškia laiko dvasią. Kitas paradoksas - bėgantis laikas tokiam filmui suteikia vis daugiau prasmių.

Ant ledo

Jonas Ūbis
„Ledinukas"
Rytais klausydamas „Žinių radijo" niekaip negalėdavau suprasti, kodėl įvairių ministerijų spaudos pranešimai yra skaitomi vietoj žinių. Išklausydavau, ką vieną ar kitą dieną veiks karo ar švietimo ministras. Ir panašių grožybių apie susitikimus, rankų paspaudimus, keliones, bet tai nebuvo jokia žinia.

Provincija „popse”

Jonas Ūbis
„Geismas, įspėjimas”
Per šventes pabėgau prie jūros. Gyvenau be televizoriaus. Jį man atstojo provincijos kasdienybės stebėjimas.

Moteris pajūryje

Jonas Ūbis
„Didysis peilis" (Galerijoje – dvi nuotraukos)
Krėsle prie televizoriaus

Televizija mums švietė ir mus vedė

Paulina Pukytė

Kuolas už fantaziją

Jonas Ūbis
„Hadsakerio įpėdinis"
Artėja šventės, tad turėčiau tradiciškai patarti, kaip jas praleisti prie televizoriaus. Be televizoriaus juk sunku išsiversti. Tą supranta ir televizijos programų planuotojai. Bet iš to, ką jie mums siūlo žiūrėti, matyti, kuo jie mus laiko. Jie mano, kad mes su jumis, mieli skaitytojai, visus metus plušame tik tam, kad Naujųjų išvakarėse dar kartą pasižiūrėtume filmus apie policijos akademiją, šimtus dalmatinų, Harį Poterį, vieną namuose, neatitrauktume akių nuo Jackie Chano, Melo Gibsono nuotykių ir bebalsių lietuvių estrados dainininkų. LNK mūsų protinius sugebėjimus ir skonį, ko gero, vertina kuolu, nes siūlo Kalėdų pasaką (!?) „Kaip princas Cicinas žmonos ieškojo".

Krėsle prie televizoriaus

Jonas Ūbis
„Pažinti Foresterį" (2 nuotraukų albumas)

Kur slypi melas

Jonas Ūbis
„Kur slypi tiesa"
Ispanai nemėgsta Pedro Almodóvaro, rusai nemėgsta Aleksandro Sokurovo, švedai - Ingmaro Bergmano. Bent jau požiūris į didįjį švedų menininką išlieka ambivalentiškas: keistas garbinimo ir abejingumo, žavėjimosi ir menkinimo mišinys. Tuo šį rudenį įsitikino nuvykęs į Stokholmą dienraščio „Le Monde" žurnalistas. Pabandysiu atpasakoti kelias jo reportažo mintis.

Pridedamoji kultūros vertė

Jonas Ūbis
„Nelieskite kirvio"
Oro prognozės - savotiškas ritualas. Būtinai išklausai ir pamiršti. Jei prognozė pasitvirtina, gerai. Jei ne - taip pat neblogai. Juk gamta yra neprognozuojama. Nemanau, kad tai blogai. Blogai, kai neprognozuojami yra valdžios vyrai. Bet šįkart ne apie juos.

Patriotų žaidimai

Jonas Ūbis
„Elementariosios dalelės"
LTV „Panorama" niekad nesidomėjo kaimyninių šalių kinu. Tačiau antradienio vakarą pagrindiniame žinių segmente staiga buvo parodytas reportažas apie naują latvių vaidybinį filmą, kuriame atkuriama nepriklausomybės paskelbimo akimirka, o susižavėjęs filmu Rygos gyventojas aiškino lietuvių televizijos žiūrovams, kad filmas sužadino jo patriotizmą.

Vienišas, bet ne vienas

Jonas Ūbis
„Sodų bendrija"


Lengvas būdas pamatyti šedevrus

Jonas Ūbis
„Misurio vingiai“
Kai rašau šią apžvalgą, visas pasaulis užgniaužęs kvapą seka JAV prezidento rinkimus. Vos užbaigęs, aš taip pat sėsiu prie televizoriaus, nors pats puikiai suprantu, koks esu juokingas. Sirgti už svetimos šalies prezidentą, kai savoje rinkimai virto parodija?!

Kuo užsiimti priešais ekraną

Jonas Ūbis
"Kraujo skonis"
Neseniai perskaičiau vieną žavų feljetoną, kurio autorius, svarstydamas reklamos poveikį, prisiminė 9-ajame dešimtmetyje BBC atliktą televizijos žiūrovų tyrimą: "Jei žiūrovai sėdi priešais įjungtą televizorių, tai visai nereiškia, kad jie dėmesingai seka ekrano personažų peripetijas. Jie skaito knygas, rašo laiškus, siurbia dulkes, sprendžia kryžiažodžius, kalbasi, dainuoja ir užsiima seksu (pastarasis veiksmas užima gana aukštą poziciją žiūrovų elgesio skalėje).

Puslapiai: |1|2|3|4|5|6|7|8|9|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai