Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Televizija

Nustebinti save

Jonas Ūbis
„Laukinis vaikas“
1801–1806 m. daktaras Jeanas Itard’as savo namuose globojo „laukinį vaiką“, pavadintą Victoru.

Futbolas ir kiti demonai

Jonas Ūbis
„Raktas“
Mėnuo, skirtas futbolui. Neabejoju, kad didelė dalis pasaulio gyventojų jo laukia ir praleis daug laiko prie televizorių. Ir bus laimingi.

Žiaurios pasakos visiems

Jonas Ūbis
„Broliai Grimai“
Nežinau, kas pirmas pasakė, kad skirtumą sudaro detalės. Tuo įsitikinau šį savaitgalį pasižiūrėjęs dvi kino apdovanojimų ceremonijas.

Noriu grįžti

Jonas Ūbis
„Sukurtas Haroldas“
Kunigas Varkala iš pakaunės Virginijaus Savukyno laidoje demagogiškai postringauja apie skriaudžiamus „piliečius“ ir kviečia minėti įtariamo žudiko gimtadienį.

Tautos akis

Jonas Ūbis
Lietuvių liaudies pasakos sesuo sakė broliukui, kad negertų iš balos. Šis nepaklausė ir pavirto avinėliu. Lietuvių tauta keliolika metų geria iš purvinos serialų, valinskiškų šou ir žurnalistinių tyrimų balos. Tai ir pavirto... Kuo?

Harmonija nebus sugrąžinta

Jonas Ūbis
„Džeris Magvairas“
Pakaks apie Gražulį su Uoka. Pakalbėkime apie zombius. Šią savaitę jų užderėjo ir filmuose.

Kaip tapti savimi

Jonas Ūbis
„Atgal į gamtą“
Nežinau, kaip Jūs, mieli skaitytojai, bet aš šeštadienį eisiu į demonstraciją. Po ilgos pertraukos. Kai bandau prisiminti, kada paskutinį kartą dalyvavau panašioje akcijoje, atmintyje iškyla tik Sąjūdžio mitingai. Ironiška, bet dabar eisiu pirmiausia išreikšti savo nepasitenkinimo tais, kurie tada kvietė kurti naują – laisvą ir tolerantišką Lietuvą.

Stabiliai dugne

Jonas Ūbis
„Gimimas“
Federico Fellini rašė: „Roma yra kaip parsiduodanti moteris. Žiūri į ją šaltai ir atsargiai, o ji staiga netikėtai suteikia tau tikrą malonumą. Ir kartu ji yra kaip motina. Laiko tave savo pilve ir maitina per virkštelę.“

Priklausomybės nepasirinksi

Jonas Ūbis
„Mirties akivaizdoje“
Prieš kelias dienas sugedus kompiuteriui supratau, kad įsigijau naują priklausomybę. Girdėjau, dabar galima išsigydyti nuo visų, net ir seksualinės.

Prisiminimai apie ateitį

Jonas Ūbis
„Panikos kambarys“
Paskutinės dienos - su gedulo žyme. Lenkijos lėktuvo katastrofa netoli tragiškosios Katynės tarsi atitolino visus kitus - svarbius ir nesvarbius įvykius.

Šeimos paslaptys

Jonas Ūbis
„Išganytojo aikštė“
Per Velykas „Panorama“ parodė reportažą iš Velykų salos. Mįslingų skulptūrų fone politikos specialistas Vykintas Pugačiauskas atrodė net labiau savo vietoje nei kokioje nors tarptautinėje konferencijoje. Bet ne tai svarbu.

Nacionalinės patriotizmo ypatybės

Jonas Ūbis
„Sensacija“
Velykos dar netapo tokia komercine švente, kokios jau yra Kalėdos ar Joninės. Bet televizijoms visos šventės vienodos, todėl ir vėl mūsų laukia komedijos su Jackie Chanu, lietuvių estrada ir tautinių įžymybių gimtadieniais. Apsirijusi tauta, matyt, geriau virškina, žiūrėdama į Marių Jampolskį ar Marijoną Mikutavičių. Nepaliauju stebėtis, kaip ta pati tauta aistringai reikalauja linčo teismo pedofilams ir taip pat aistringai plūsta į bažnyčias, kuriose mokosi tolerancijos.

Banalybė nesibaigia

Jonas Ūbis
„Šioje šalyje nėra vietos senukams“
Skeptiškai vertinu pranešimus apie artėjančią pasaulio pabaigą, tarp jų ir visuotinį atšilimą. Esu linkęs pritarti nežinomiems anekdotų kūrėjams, šią žiemą su reikšminga pergale sveikinusiems Alą Gorą ir kitus kovotojus su klimato atšilimu. Žiema buvo ilga ir šalta.

Lietuviškos hagiografijos ypatybės

Jonas Ūbis
„Žiaurus gyvenimas“
Vėl stebime biografinių filmų ir romanų bumą. Vieno konkretaus žmogaus gyvenimas tokiame kūrinyje tarsi sutrumpina atstumą tarp praėjusio laiko ir šių dienų patirties. Gal jau išmokome vertinti asmeniškus liudijimus, kad neliktume abejingi detalėms, praėjusios epochos kvapams ir garsams.

Utopijos liudininkai

Jonas Ūbis
„Paskutinis Škotijos karalius“
Sovietų laikais ant kiekvieno kampo tavęs tykodavo koks nors šūkis. Dažniausiai jis kviesdavo anksčiau, nei numatyta, įvykdyti planus, kovoti už taiką visame pasaulyje, statyti šviesią ateitį. Dabar pasakyčiau, kad tie šūkiai perkeldavo į utopijos sferą.

Patriotizmo turgus

Jonas Ūbis
„Narkotikų prekeiviai“
Nuo televizijų dar galiu pabėgti, bet nuo žinių niekaip. Kelintą mėnesį didžiausia lietuviškų žinių žvaigždė yra Seimo narys Linas Karalius ir jo kelionės po Aziją.

Už šunis (ir kates taip pat)

Jonas Ūbis
„Šuns metai“
„Tradiciškai aštrus matymas bûdingas asmenims, turintiems polinkį į depresiją. Jis apibūdinamas kaip radikalus atsisakymas angažuotis į tai, kas domina daugumą žmonių, ir pasireiškia pirmiausia nesidomėjimu klausimais, kurie, reikia pripažinti, iš tikrųjų nėra įdomūs.

Šiurpuliavimas

Jonas Ūbis
„Paranoja“
Švilpikas Filas antradienį pamatė savo šešėlį ir pažadėjo amerikiečiams, kad žiema tęsis dar šešias savaites. Seimo nariai tą pačią dieną klausėsi šiurpinančių prancūzų vienuolio pasakojimų apie satanistus ir apskritai jaunimo kultūrą. Tą patį antradienį Rūta Janutienė šiurpino Lietuvos žmones pasakojimais apie tai, ką jie dabar valgo.

Auksinio idioto konkursas

Jonas Ūbis
„Elkis teisingai“
1989 m. Spike'o Lee filmas „Elkis teisingai“ (TV3, šiąnakt, 29 d., 1.20) buvo parodytas Kanuose. Filmas negavo jokio prizo, sakoma, esą režisierius labai supyko ant žiuri pirmininkavusio Wimo Wenderso, kuris „Auksinę palmės šakelę“ paskyrė Steveno Soderbergho „Seksui, melui ir vaizdajuostėms“. „Elkis teisingai“ nepaminėtas ir 1989-ųjų „Oskarų“ verdikte. Tačiau dabar niekas neabejoja, kad tai vienas svarbiausių amerikiečių ir pirmiausia 9-ojo dešimtmečio filmų.

Televizijų valgyklėlė

Jonas Ūbis
„Equus”
Ar pastebėjote, kad televizijose padaugėjo visokių antrąkart pašildytų patiekalų?

Puslapiai: |1|2|3|4|5|6|7|8|9|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai