Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Televizija

Tarp intrigų ir melo

Jonas Ūbis
„Išdavikas”
Jau kelintą savaitę svarbiausias įvairių žinių personažas – Seimo narys Saulius Stoma.

Juos traukia blogis

Jonas Ūbis
„Blogas policininkas”
Kol Vladimiras Putinas dar tik gąsdina Vakarus savo planais „surinkti sovietų žemes“, o jo spaudos atstovas palankiai vertina politiką Leonidą Brežnevą, verta įsižiūrėti į svarbiausią Putino priešą – kadaise vieną turtingiausių Rusijos žmonių, o dabar kalinį Michailą Chodorkovskį.

Banditės, keršytojos ir bepročiai

Jonas Ūbis
„Banditės”
Jei neskaitėte Stiego Larssono „Millenium“ trilogijos, galiu tik pavydėti ateityje dar laukiančio malonumo.

Kai turėsiu katę

Jonas Ūbis
„Avarija”
Kad rudenį laikas bėga vis greičiau, primena prasidėjęs „Oskarų“ pristatymų maratonas.

Skirtingos upės pusės

Jonas Ūbis
„Laiškanešys skambina du kartus“
Čekas Janas Švankmajeris (g. 1934) oficialiai yra vienas originaliausių šių dienų animatorių, bene paskutinis ortodoksiškas Europos siurrealistas, kinematografininkas, lėlių teatro kūrėjas, poetas, dailininkas, videoklipų kūrėjas, knygų autorius. Neoficialiai – magas ir alchemikas.

Krepšinis lietuvio kuprinėje?

Jonas Ūbis
„Vikas ore“
Amerikiečių režisierius Jasonas Reitmanas kartą prisipažino, kad filmų personažais jis renkasi tipus, kurie paprastai nesukelia visuomenės simpatijų.

Baimės ir miestų labirintuose

Jonas Ūbis
„Naktis priklauso mums”
Tikiu, kad nesu vienintelis lietuvis, galintis išgyventi be krepšinio ir be religijos.

Prieš bangas

Jonas Ūbis
„Džefersonas Paryžiuje“
Įdomiausia, ką pastaruoju metu žiūrėjau per televizorių, – žiniasklaidos magnatų tėvo ir sūnaus Ruperto ir Jameso Murdochų apklausa britų parlamente.

Ar apsimoka būti kvailiu?

Jonas Ūbis
„Titas“
Viena gerai televizijos virtuvę išmananti kolegė tvirtina, kad lietuviškų televizijos laidų vedėjai yra protingesni už savo vedamas laidas ir kad be reikalo iš jų šaipausi. Aš to nesuprantu, nes esu įsitikinęs, kad žmonės dažniausiai nori atrodyti protingesni. Todėl ir kankinuosi, norėdamas suprasti, kodėl lietuvės ir lietuviai televizijos ekranuose masiškai kvailėja. Pataikauja žiūrovams? Mano, kad kvailas vedėjas bus populiaresnis, nes atrodys labiau savas ir suprantamas? Tada leiskite paklausti, kuo jie mus visus laiko?

Infantilizmas – privalumas ar trūkumas?

Jonas Ūbis
„Morisas“
Filosofas Merabas Mamardašvilis prieš mirtį yra sakęs, kad brandumas Gruzijoje „tapo trūkumu, nes suaugusieji jau nusibodo“. Įdomu, ką jis sakytų dabar, kai infantilumas plinta kaip epidemija. Ir ne tik Gruzijoje.

Skirtingos tapatybės

Jonas Ūbis
„Betmenas. Pradžia“
Šią savaitę bus galima pasilepinti ne tik tropikų orais, bet ir keliais gerais filmais.

Visi lieka, aš išeinu

7 MD
Johnas Nettlesas „Midsomerio žmogžudystėse“
Populiarus britų aktorius Johnas Nettlesas atsisveikina su serialu „Midsomerio žmogžudystės“. J. Nettlesas (gim. 1943) studijavo istoriją ir filosofiją, bet tapo aktoriumi, vaidino garsiajame „Royal Shakespeare Company“ teatre. Tačiau populiarumą jam atnešė vaidmenys televizijoje: iš pradžių jis gaudė nusikaltėlius būdamas komisaru Beržeraku, vėliau – beveik keturiolika metų – inspektoriumi Tomu Barnabiu.

Politikų mylėti nereikia

Jonas Ūbis
„P.S. Myliu tave“
Joninių naktį nekursiu laužo, neieškosiu paparčio žiedo ir negersiu alaus. Nesu lietuvių aludariams paklususių politikų elektorato dalis. Bijau, kad priklausau tai mažumai, kuri mieliau praleis ilgąjį savaitgalį ant sofutės, bandydamas nusiteikti nenumaldomai artėjančioms atostogoms.

Dalelė savęs

Jonas Ūbis
„Vidaus imperija“
Kino kūrėjai vis dažniau kviečia mus peržengti pasakojimo, vaizduotės, psichikos ir net tapatybės ribas.

Kai pasiveja praeitis

Jonas Ūbis
„Pastoralė”
Interviu rusų televizijos žinioms „Vesti“ Otaras Joselianis sakė: „Norėčiau kategoriškai pareikšti, kad neegzistuoja nei gruzinų, nei prancūzų, nei rusų kinematografas. Egzistuoja kinas – asmenybės saviraiškos būdas.

Linkėjimai Eločkai

Jonas Ūbis
„Turi mylėti šunis“
Romos imperija užkariautose žemėse steigė savo provincijas. Penktadienį per LTV pasižiūrėjęs „Sidabrinių gervių“ ceremoniją, kuri labiau buvo skirta ne lietuvių kinui, o Holivudui, supratau, kad mūsų net nereikėjo užkariauti.

Išminties kaspinėlis ne tik politikams

Jonas Ūbis
„Gyveno strazdas giesmininkas“
Iš knygų lentynos išsitraukiu ploną kišeninio formato knygelę. Ant jos viršelio rusiškai parašyta: „Otar Joselianis Dimitri Eristavi Žil pevčij drozd.“ Ant kitos pusės kaina – 37 kapeikos.

Vaistai nuo beprasmiškų klausimų

Jonas Ūbis
„Pirosmanis”
Atsidaręs savo elektroninio pašto dėžutę skaitau reklaminį skelbimą, kviečiantį į konferenciją „Ar reikia Lietuvai progreso?“ Sutikite, klausimas idiotiškas, bet tai jau nieko nestebina.

Kinas gydo, televizija – atvirkščiai

Jonas Ūbis
„Svynis Todas: demoniškas Flyto gatvės kirpėjas“
Nuri Bilge Ceylanas dabar, matyt, pats žinomiausias turkų režisierius. Jo filmai rodomi Kanuose, juo žavisi Ingmaro Bergmano, Michelangelo Antonioni, Andrejaus Tarkovskio gerbėjai, jis vadinamas naujuoju kino egzistencialistu.

Kriminalai svarbiau už meną

Katerina Baravykaitė
G.Jucevičiaus nuotr.
Kambario tamsoje televizoriaus skleidžiama šviesa mirga melsvu atspalviu. Tačiau rodomų vaizdų prigimtį tiksliausia būtų vadinti rožiniu. Pagal pasakymą – žvelgti pro rožinius akinius. Spaudyk pultelio mygtukus kiek tik nori, bet didelio skirtumo nepajusi – reklamų liūne kaip desantininkai bando kapstytis viena ar kita laida.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|6|7|8|9|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai