Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Galerija Vartai

Galios žaidimai

Laima Kreivytė
Tatjana Doll. „SPEED_Easy Jet (Mi)“. 2009 m. Emalė ant drobės. Nuotrauka iš „Vartų“ galerijos archyvo
Tapyba, kaip menininko galios išraiška, – modernizmo idėja. Kažin, ar Rembrandt’as kada susimąstė, kaip išreikšti SAVE. Užtat Picasso, o ypač Pollockas, nevengė demonstruoti savo kūrybinių galių. Žinoma, aukščiausią meistrystę pasiekę dvaro tapytojai irgi puikiai suvokė talento jėgą. Tačiau paveiksluose jie labiau akcentavo monarchų galias, sau priskirdami stebėtojo vaidmenį.

Pakeliui į utopijas

Danutė Gambickaitė
Atelier Van Lieshout. „Marija su 3 kūdikiais“. 2007 m.
Visai neseniai „Vartuose“ galėjome pamatyti estų menininkų Marco Mäetammo ir Kaido Oles, suomių Eemilio Karilos ir Auroros Reinhard, austro Erwino Wurmo kūrybą, lietuvių Jurgos Barilaitės, Eglės Ridikaitės darbus. Šiuo metu galerijoje rodomi garsieji olandų anarchistai, tarpdisciplininio meno kūrėjai „Atelier Van Lieshout“.

Gal aš per daug klausinėju?

Monika Krikštopaitytė
Žilvinas Landzbergas. Instaliacijos „Sniego eksportas“ fragmentas. 2009 m.
Vienoje iš salių pasijuntu taip, lyg būčiau nutukusio namo psichoterapeutė, kuri turi išklausyti ilgą monologą apie jo identiteto krizę. „Ar aš namas? O gal aš meno kūrinys? Ar menas gali būti nutukęs? Ar visi nutukę žmonės yra menas? Gal aš per daug klausinėju?“ - dūzgia namelis, panašus į rubuilį animacijos personažą, įsitaisęs didžiuliame parodiniame angare (videofilmas „Ar aš esu namas?“ 2005m.).

Markas Mäetammas ir Stepheno Kingo „Švytėjimas“

Danutė Gambickaitė
Kaido Ole. „Klausimai I-IV“. 2009 m
Ar Markas Mäetammas skaitė Stepheno Kingo „Švytėjimą“? O gal šis menininkas prisižiūrėjo Stanley Kubricko ekranizuotos „Švytėjimo“ versijos? Klausimai detektyvo gal ir neverti, bet intriguojantys, iškilę man (galbūt ir kitiems) žvelgiant į kūrinius, kuriuose isteriškai trykšta kraujo fontanai iš Mäetammo kuriamo pseudoautobiografinio personažo žmonos ir vaikų kūnų. Atsakymas aiškus kaip dvi kapeikos - tikriausiai taip. „Švytėjimą“ ar bent jau jo ekranizaciją dailininkas turėjo regėti... Norint tuo įsitikinti, verta užmesti akį į jo vaizduojamas istorijas.

„Vartai“ meno mugėje Arco pristatys tris menininkus

7MD informacija
Žilvinas Kempinas. „Dvigubas O“. 2008 m.
Šiemet Madride, prestižinėje meno mugėje ARCO, galerija „Vartai“ pristatys Žilvino Kempino, Žilvino Landzbergo ir Andriaus Zakarausko kūrybą.

Apgaulingasis lateksas ir išvalanti tapyba

Monika Krikštopaitytė
Aurora Reinhard. „Brangenybės" (autoportretas). 2008 m. (trys iliustracijos)
Kol kažkas naršo VEKS'o popieriukus ieškodami savo išsiplautų pinigų, atsidarė jau trys puikios meninės kokybės „Kultūros sostinės" paremtos parodos. Turiu galvoje Pirosmani, „Bendrąjį kodą" ŠMC ir „Artscape" suomiškąją dalį galerijoje „Vartai".

„Vartų" televizija, jūsų dėmesiui

Danutė Gambickaitė
Kristina Šepetytė. Piešinių dienoraštis. 2008 m.
Ši paroda, dar jos nemačius, skambėjo nepretenzingai, todėl ir požiūris į ją turėtų išlikti panašus.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai