Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Klova

Azerų mugamų grožis

Algirdas Klova
Togrulas Asadullajevas (kemanča)
Pastaruoju metu koncertų organizatoriai nelepina mūsų pasaulio tautų klasikinės ar liaudies muzikos atlikėjais, todėl labai džiugu, kad Nacionalinė filharmonija supažindino su Azerbaidžano muzika.

Kaunas, džiazas ir metai

Algirdas Klova
Stanley Jordan
Dvidešimtasis festivalis „Kaunas Jazz“ baigėsi prieš daugiau nei savaitę, tad šis mano pamąstymas gal kiek pavėluotas, bet už tai subrandintas kaip ir pats renginys.

Vyrų balsai iš ano meto ir šios dienos

Algirdas Klova
„Chanticleer“ Nuotrauka iš Filharmonijos archyvo
Muzikams profesionalams, o ir klausytojams mėgėjams dažnai didelio pasitikėjimo nekelia meno kolektyvai, kurių repertuaras aprėpia daugybę muzikos žanrų. Dažnai šie ansambliai negali vienodai gerai ir profesionaliai atlikti visų žanrų kūrinius ir kai kur pasielgia gan atsainiai. Tiesą sakant, turėjau tokį išankstinį nusistatymą ir prieš vyrų balsų orkestro „Chanticleer“ iš JAV (kolektyvo meno vadovas ir dirigentas Matthew Oltmanas) koncertą Vilniuje.

Netekome Vytauto Klovos

7MD informacija
Gruodžio 10 d. po sunkios ligos mirė kompozitorius ir pedagogas, populiariosios operos „Pilėnai“ autorius Vytautas Klova (1926-2009).

Grok, klezmeri, grok

Algirdas Klova
„Minsko kapelija“
Vilnius – kultūrų „katilas“, jame, nelyginant kvapnus šiupinys, verda lietuvių, rusų, žydų, lenkų etninės vertybės. Puikus įrodymas – programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ renginiai. Prieš porą mėnesių nugriaudėjo lietuviškoji Dainų šventė, neseniai – lenkiškasis vilniukų suvažiavimas, rugsėjį startuos „Pokrovskije kolokola“, o štai tik ką žydiškais garsais nuvilnijo klezmerių muzikos festivalis, gražiai papildęs Trečiąjį pasaulio litvakų kongresą. Festivalį organizavo Lietuvos žydų kultūros centras, jo meno vadovas ir prodiuseris – žinomas muzikantas Arkadijus Gotesmanas.

Karališkoji gitaros šeima

Algirdas Klova
M. Aleksos nuotr.
Nuostabus ir įvairiapusiškas muzikos instrumentas yra gitara. Jos panaudojimo spektras beribis. Ja groja ir džiaugiasi įvairaus išsilavinimo ir amžiaus grupių žmonės.

Senų laikų nostalgija

Algirdas Klova
„The Swingle Singers" V. Jaručio nuotr
Vardas „The Swingle Singers" ne tik vokalinio džiazo gerbėjui, bet ir bet kuriam žmogui, bent šį tą girdėjusiam apie kokybišką vokalą, žinomas jau nuo 1962 metų. Būtent tuo metu Paryžiuje grupę šiuo pavadinimu įkūrė amerikiečių kilmės muzikantas Wardas Swingle'as.

Naujas džiazas iš Europos

Algirdas Klova
Barry Guy. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Jau ne pirmą kartą viešoji įstaiga „Thelonious" džiugina labai modernaus džiazo projektais. Jos dėka girdėjome Matthew Shippą ir Williamą Parkerį, Roy Campbellą, Jemeelą Moondocą, Davidą S. Ware'ą ir daugelį kitų Niujorko ir Europos avangardinio džiazo garsenybių. Sekmadienio vakarą (sausio 11 d.) Šv. Kotrynos bažnyčioje galėjome išgirsti vieną iškiliausių anglų avangardo muzikų, britų improvizacinio džiazo maestro ir „London Jazz Composers Orchestra" ilgametį lyderį, kontraboso virtuozą Barry Guy.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai