Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
VEKS

Pirmasis tarptautinis menų čempionatas „Art-o-tlonas“

7MD informacija

Gyvas ir spalvingas

Nijolė Nevčesauskienė
Gintaras Česonis. Fragmentas iš fotografijų serijos „Gyvenimas turi prasmę“. 2007 m.
Lietuvos kūrėjų tarpdisciplininių menų pristatymas strategiškai svarbiose Vilniaus visuomeninėse erdvėse pagaliau prasidėjo. Po įvairių trikdžių, lėšų stygiaus, projekto idėjos įgyvendintojos Aušros Petroškienės pastangomis programa galiausiai išvydo dienos šviesą. „Vilnius - Europos kultūros sostinė“ programos projektas „Naujasis miesto veidas“ iki metų pabaigos gyvuos Vilniaus geležinkelio stotyje, Vilniaus autobusų stotyje ir Tarptautiniame Vilniaus oro uoste bei jų prieigose. Čia matysime šiuolaikinės dailės pristatymus, skirtingo pobūdžio lietuvių ir užsienio menininkų parodas, erdvinės plastikos kūrinius, videoprojekcijas, filmus.

Jaunieji pianistai kelyje į brandųjį meną

Aldona Eleonora Radvilaitė
Michelis Sogny, Robertas Šervenikas ir jaunieji talentai M. Aleksos nuotr.
2009 m. kovo 15 d. į Lietuvos nacionalinės filharmonijos salę rinkosi pakiliai nusiteikusi publika, laukdama gaivių muzikinių įspūdžių. Lygiai 19 val. prasidėjo iškilmingas Michelio Sogny fondo „SOS Talents“, įkurto 2000 m., jaunųjų pianistų koncerto atidarymas. Šis renginys buvo tiesiogiai transliuojamas tarptautiniu „Mezzo TV“ muzikos kanalu 39 pasaulio šalims, kuriose yra apie 16 mln. abonentų (vėliau numatoma įrašą pakartoti 4-5 kartus) bei LTV antrąja programa, todėl visoje aplinkoje vyravo įvykio reikšmingumo ir džiugesio pojūtis.

Ar miestui reikia šiuolaikinio meno?

Monika Krikštopaitytė
Vladas Urbanavičius. "Krantinės arka". 2008-2009 m. A.Baltėno nuotr.

„ARTscape“ tęsiasi

Santa Lingevičiūtė
„Taarka“

Baroko dialogai

7MD informacija
Speciali „Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009“ baroko menų programa „Baroko dialogai“, rengiama šiais metais įvairiose Vilniaus sakralinėse erdvėse, yra puiki galimybė atrasti Lietuvoje vis dar gan retai skambančią baroko epochos muziką.

Arklys stomatologui

Paulina Pukytė
Didžiosios Britanijos laikraštyje „The Independent" išspausdintas straipsnis apie Vilnių akivaizdžiai pademonstruoja, kaip atrodome iš šalies. (To paties laikraščio straipsnis apie Lincą - visiška priešingybė.) Žinoma, galima būtų sakyti: rašo menko išsilavinimo, siauro akiračio netolerantiškas šovinistas, iš anksto nusistatęs neigiamai, ir jo kvaila nuomonė neturėtų mūsų jaudinti. Bet galima ir pagalvoti, kaip gi čia atsitiko, kad korespondentas taip stomatologiškai pasižiūrėjo į holivudinių standartų neatitinkančius mūsų dovanoto, šiaip visai neblogo arklio dantis.

Idėjos teisė

Audronis Liuga
Nuotrauka iš VEKS'o archyvo
Kažin ar „Vilnius - Europos kultūros sostinė" (VEKS) sumanytojai galvojo, kad pavadinimas „kultūra gyvai" taps sarkastišku jos likimo komentaru - šiandien gyvai „išduriami" programos vykdytojai.

Kultūros sostinėje tuštumos nebus

Agnė Narušytė
V. Kopūsto (ELTA) nuotrauka iš VEKS'o archyvo


„ARTscape/MENOrama” - dailė, kinas, džiazas

Santa Lingevičiūtė
Nuo šio mėnesio prasideda daugiau nei metus truksiantis naujas jungtinis projektas „ARTscape/MENOrama”. Projektą organizuoja galerija „Vartai”, „Kino pavasaris” ir „Vilniaus džiazo festivalis”.

Žvilgsnis į ateitį

Jūratė Katinaitė
Pamenate, 1993 metais aktorius Remigijus Vilkaitis kandidatavo į Lietuvos prezidento postą? Prieš rinkimus savo kandidatūrą jis atšaukė, bet kartais žiniasklaida juo domėdavosi. Dabar jau sunku prisiminti, metai ar keleri buvo prabėgę, kai aptikau vieną jo šmaikštų interviu, deja, nebepamenu kokiame laikraštyje. Tąsyk jis kalbėjo, kaip žmonės laukia prognozių, tiki pranašystėmis. „Norit, aš jums pasakysiu, kas bus po 10 metų?" - paklausė jį kalbinusio žurnalisto. „Na?" - nekantravo šis. „Nieko gero nebus", - su jam būdinga angliško humoro gaidele ištarė R. Vilkaitis. Tuomet labai juokėmės. O dabar nebejuokinga.

Ankstyvas „Hamletas"

Grigorijus Zaslavskis
Nors Vilnius išrinktas 2009 metų Europos kultūros sostine, pirmas oficialios jo programos renginys jau įvyko: Lietuvos sostinėje suvaidinta Oskaro Koršunovo „Hamleto" premjera.

„Kultflux" paviljonas - Vilniaus indikatorius

7MD informacija
H. Donker nuotrauka
Miesto veidas ir jo formavimo problematika pastaruoju metu intensyviai gvildenama ir įvairių kultūrinių iniciatyvų lauke, ir pavienių menininkų kūriniuose. „Kultflux" yra vienas tokių projektų, inicijuotas ir realizuotas šią vasarą bei susilaukęs pačių įvairiausių vertinimų. Taip pat jis padėjo išryškinti tam tikros viešosios erdvės Vilniuje poziciją ir jos poreikį.

Negalime tylėti!

informacija 7MD

Kultūros sostinė - tai miesto gyventojai

informacija 7MD
Programos „Linz09“ plakatas
Austrijos nacionalinės šventės spalio 26-osios proga Austrijos ambasadoje Vilniuje vyko priėmimas, kurio pagrindinis akcentas buvo Lincas, austriškoji 2009 m. Europos kultūros sostinė. Programos "Lincas '09" vaidybinio meno projektų meninis direktorius Airanas Bergas pristatė bendrą kultūros sostinės programą ir keletą projektų pavyzdžių. Su Tel Avive gimusiu teatro veikėju, ilgą laiką dirbusiu Vienoje, o nuo 2006 m. kovo dirbančiu ribotos atsakomybės bendrovėje "Linz09" kalbėjo žurnalistė Judith LEWONIG.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai