Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Pipinytė

Keli pamąstymai apie dugną

Živilė Pipinytė
„5 dienų avantiūra”
Apie tai, ar lietuvių kinas jau pasiekė dugną, praėjusiais metais galvojau ne kartą. Ir pamačiusi lėkštai manieringus „Nereikalingus žmones”, ir po to, kai Seimo rinkimų išvakarėse LNK parodė „Pilotą”.

Filmų yra, ir tai jau gerai

Živilė Pipinytė
„Nenaudinga"
2008-ieji, ypač jų pabaiga ir virš pasaulio iškilęs Didžiosios depresijos šešėlis, vertė prisiminti istoriją. Viena didžiausių XX a. katastrofų įkvėpė ne tik amerikiečių kinematografininkus. Gaila, kad nė vienas kino teatras nesusigundė surengti filmų apie Didžiąją depresiją retrospektyvos.

Filmai apie nematomus žmonės

Živilė Pipinytė
„Trys vyrai ir žuvų tvenkinys" (Trijų nuotraukų albumas)
Sekmadienį baigėsi Vilniaus dokumentinių filmų festivalis. Jis buvo uždarytas šeštadienį vakare, kai tarptautinė žiuri, kuriai vadovavo rusų režisierius Sergejus Loznica, paskelbė šiemet pirmą kartą festivalyje surengto trijų Baltijos šalių konkurso nugalėtojus. Pirmąja premija apdovanotas latvių kūrėjų Mario Maskalano ir Lailos Pakalniòios filmas „Trys vyrai ir žuvų tvenkinys", antroji atiteko Giedrės Beinoriūtės filmui „Gyveno senelis ir bobutė...", trečioji - latvio Andrio Mizišo filmui „Bažnyčia atvyks vakarėjant".

Pabaisos paradoksai

Živilė Pipinytė
„Žakas Merinas: mirties instinktas" („Mesrine: L'instinct de mort", Prancūzija, Ispanija, Kanada, 2008)
Kas yra Jacques'as Mesrine'as, žino visi prancūzai. Paskutiniu prancūzų gangsteriu dažnai pavadinamas bankų plėšikas ir žudikas beveik dvidešimt metų buvo tikra žvaigždė: įžūlūs pabėgimai iš kalėjimo, interviu žiniasklaidai bematant sukūrė Mesrine'o legendą.

Žmonės ir vilkai

Živilė Pipinytė
„Vilkas"
Lapkritį „Skalvijoje" įvyko dvi ilgai lauktos lietuviškų filmų premjeros. Ir Romo Lileikio „Dangaus šešėlis", ir Juliaus Ziz (Žižliausko) „Vilkas" buvo kuriami ne vienus metus. Abiejų filmų kūrėjai (ar gamintojai) neskubėjo rengti premjerų. Tai - savotiška nekomercinio mūsų kino liga. Filmas sukurtas, jį finansavusiai Kultūros ministerijai atsiskaityta, ar jį pamatys žiūrovai, tarsi visai ir nesvarbu. Kai kurie prodiuseriai nesidomi tolesniu naujo filmo likimu, ką jau kalbėti apie plakatą ar platesnei visuomenei prieinamą informaciją. Todėl premjerinis filmo rodymas „Skalvijoje" dažnai yra vienintelė galimybė pamatyti naujausią lietuvišką produkciją.

Išduotas šnipas

Živilė Pipinytė
„Melo pinklės"
Ar pastebėjote, kad Leonardo DiCaprio vis dažniau mėgsta vaidinti sumuštus, sudaužytus tipus visaip subjaurotais veidais ir kūnais?

Paprastas rasizmas

Živilė Pipinytė
„Nepageidaujamas kaimynas“
Pirmasis anekdotas, išgirstas iškart po JAV prezidento rinkimų: „Ką padarys Obama, kai persikels į Baltuosius rūmus? - Perdažys juos juodai." Šis rasistinis anekdotas labai tiktų pagrindiniam filmo „Nepageidaujamas kaimynas" („Lakeview Terrace", 2008) personažui - policininkui Abeliui Terneriui (Samuel L. Jackson).

Gražuolė ir pabaisa

Živilė Pipinytė
"Elegija"
Pabaisa yra profesorius, literatūros kritikas Deividas Kepešas. Šis septyniasdešimtmetis intelektualas gyvena taip, kaip jam patinka. Jis yra cinikas ir to neslepia. Savo radijo laidose jis puikuojasi aštriu protu, studentams imponuoja jo ironija ir rafinuotas skonis, moterims - protas ir seksualumas. Kepešas vertina laisvę. Kažkada dėl jos ir todėl, kad nenorėjo meluoti, Kepešas paliko šeimą. Jo butas pilnas gražių ir vertingų daiktų. Iš esmės Kepešas turi viską, ko užsigeidžia.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|6|7|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai