Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Pipinytė

Didingi ir tuščiaviduriai

Živilė Pipinytė
„Kuždesių sala“
Naujas Martino Scorsese filmas „Kuždesių sala“ („Shutter island“, JAV, 2010) - iš tų, kurių siužeto atpasakojimas sugriautų žiūrėjimo malonumą.

Gyvenimo dugne ypatybės

Živilė Pipinytė
„Eurazijos čiabuvis“
Pirmoji Šarūno Barto filmo „Eurazijos čiabuvis“ peržiūra vyko ketvirtadienio vakare, per iškilmingą festivalio atidarymą.

Kinas - visur

Živilė Pipinytė
„Autoriaus šmėkla“
Tarptautinis Berlyno kino festivalis šiemet švenčia šešiasdešimtmetį. Kaip ir kiekvienas garbingas jubiliatas, jis rimtai pasirengė gimtadieniui.

Ką palikti kuprinėje?

Živilė Pipinytė
„Viskas ore!“
Rajanas Bingamas - nemalonus tipas. Jis dirba didžiulėje korporacijoje, kuri verčiasi žmonių atleidinėjimu. Rajanas yra aukščiausios klasės specialistas. Jis sugeba įtikinti atleidžiamą žmogų, kad visos permainos tik į gera, nors, jei atvirai, tas žmogus neturi jokių perspektyvų.

Apie meilę ir atsakomybę

7 MD
Fatih Akinas filmuojant „Stambulo garsus“
Vasario 12-16 d. „Skalvija“ kartu su Goethe's institutu Vilniuje rengia vokiečių režisieriaus Fatih Akino filmų retrospektyvą.

Atpažinimo džiaugsmas

Živilė Pipinytė
„Zero 2“
Neabejoju, kad Emilis Vėlyvis yra talentingas žmogus ir puikiai jaučia kiną. Kad tai jau žino visi, parodė ir premjerinis „Zero 2“ (2010) seansas „Forum Cinemas“ salėje - šešių šimtų vietų visiems norintiems neužteko.

Šiek tiek stumtelėta realybė

7 MD
„Praėjusiais metais Marienbade“
Šiandien atidaromų prancūzų „Žiemos ekranų“ puošmena - Alaino Resnais filmų retrospektyva.

Iš ko juokiamės?

Živilė Pipinytė
„Vienoje kilpoje“
Britų režisieriaus Armando Ianucci filmas „Vienoje kilpoje“ („In the Loop“, D. Britanija, 2008) - puiki terapinė priemonė visiems, kurie iki šiol dar domisi politika ir politikais.

Kas naikina vaizduotę

Živilė Pipinytė
„Daktaro Parnaso fantazariumas“
Po šiuolaikinį Londoną tarsi praeities šmėkla klaidžioja keistas arkliais pakinkytas vežimas. Jame telpa daktaro Parnaso teatro „Imaginarium“ rekvizitas ir keisti jo aktoriai.

Ne tik vampyrai

7 MD
„Paslapčių sala“
2009-ieji lietuvių sinefilams, manau, pašykštėjo gero kino. Jo būta, bet ne per daugiausia. Kai kurie verti dėmesio ir pasaulyje plačiai aptariami pernykščiai filmai, kad ir Michaelio Haneke's „Balta juosta“, viliuosi, dar bus parodyti tradicinių pavasarinių kino festivalių programose. Bet kino kūrėjai ir platintojai jau žada naujus filmus. Ko laukti ir ko tikėtis 2010-aisiais?

Naujosios utopijos pradžia

Živilė Pipinytė
„Įsikūnijimas“
Kino kritikus sužavėti lengva: štai filmo pradžioje per visą didžiulį ekraną atsimerkia žmogaus akis. Užplūsta prisiminimai apie kitą akį, kurią Luiso Bu¹uelio sapne perrėžė skustuvas, ir tarsi savaime paklūsti komandai žiūrėti į viską kitaip, t.y. vidiniu žvilgsniu.

Iš kažkieno gyvenimo

Živilė Pipinytė
„Giedrė“
2006-ųjų sausį septyni jauni režisieriai, tarp kurių buvo Ignas Miškinis ir Donatas Vaišnoras, parašė kino manifestą, kuris skelbė, kad „kino bankrotas - objektyvus lietuviškos kino kultūros faktas“.

Daktaras Larsas ir režisierius von Trieras

Živilė Pipinytė
„Antikristas“
„... Pristatydamas filmą Kanuose Larsas von Trieras neslėpė, kad „Antikristas“ buvo bandymas grįžti į normalų gyvenimą po kelerius metus trukusios depresijos. Būdamas menininkas von Trieras, be abejo, pasirinko sublimaciją. Bet, kaip ir kiekvienas psichoterapijos pacientas, kažkurią akimirką jis pasijuto protingesnis už savo psichoterapeutą. Todėl filmo Jis yra ir pats režisierius, ir simboliškas jo psichoterapeutas. ...”

Unikalių vaizdų kinas

7MD informacija
„Sudie, Giulsary!“
Lapkričio 23-29 dienomis Vilniuje, „Skalvijos“ kino centre vyks kazachų kino dienos. Jas rengia Kazachstano Respublikos ambasada Lietuvoje ir Vilniaus miesto savivaldybė. Programoje aštuoni 2003-2008 m. sukurti Kazachstano menininkų filmai, pristatantys šiuolaikinį šalies kiną. Kazachų kino dienos yra programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.

Marko milijonai

7MD informacija
„Informatorius!“
Po 1989 m. Kanuose apdovanoto filmo „Melas, seksas ir vaizdajuostės“ Soderberghas sukūrė keliolika filmų ir nusipelnė kino chameleono vardo, nes jo stilius nuolat keičiasi.

Berniukai suaugo

Živilė Pipinytė
„Artimos šviesos“
Mano vaikystėje buvo populiarus vienas pokštas: pavaišinti saldainiu ir stebėti, kaip gražiai padėkojusi ir išvyniojusi spindintį popieriuką nusivylusi auka ras tik tuštumą.

Proletarų sapnai

Živilė Pipinytė
„Rikis“
François Ozonas - puikus įvairių kino stilių imituotojas. Dažnai savo filmuose jis bando sugrąžinti prarastą laiką: stilingos „8 moterų“ herojės, „Baseino“ dviprasmiškumas ar senų moteriškų romanų grožybės „Angele“ - tai vis nostalgiškas žaidimas gerokai primirštomis kino formomis.

Stebuklas Gdynėje

Živilė Pipinytė
„Antroji monetos pusė“
Trečią festivalio dieną supratau, kad Gdynėje vyksta kažkas neįprasta: negalėjau prisiminti kito festivalio, kur per tris dienas būčiau pamačiusi vieną genialų, vieną labai gerą, vieną gerą ir dar kelis visai įdomius ir kokybiškus filmus.

Stebuklingame miške

Živilė Pipinytė
„Miškas“
Šiųmetinis Gdynės konkursas gali pasigirti debiutais: kažkas suskaičiavo, kad debiutinius filmus sukūrė vienuolika režisierių. Tačiau reikia turėti galvoje, kad tai vis dėlto dažniausiai nėra pirmieji šių režisierių filmai. Ne vieno jų kūrybinėje biografijoje - animaciniai, dokumentiniai filmai, darbas teatre, muzikiniai videoklipai. Būtent toks yra ir ypatingą vietą animacijoje užimantis Piotras Dumała, kurio nespalvotą filmą „Miškas“ („Las“) pavadinčiau net ne kino, bet apskritai išgyvenimu. (Juk būna filmų-išgyvenimų, kurie nesibaigia juos pažiūrėjus, o toliau tarsi auga žiūrovo viduje.)

Sustingusio laiko dramos

Živilė Pipinytė
Oksana Borbat (Maša) ir Giedrius Kiela (Juozapas Gaučys)
Gyčio Lukšo „Duburys“ - ilgai lauktas filmas. Ilgai ne todėl, kad jo kūrimas užtruko daugiau kaip trejus metus. Todėl, kad iš esmės tai pirmasis lietuvių kino bandymas suvokti, kas buvo sovietmetis. Ne tas, iš kurio dabar gana nostalgiškai šaiposi jauni reklaminių ir kitokių filmukų autoriai. Bet tas tikrasis, palikęs neišdildomą žymę, deja, ne vienos kartos mentalitete.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|6|7|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai