Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Pipinytė

Vaikai kaip vaikai

Živilė Pipinytė
„Vaikams viskas gerai“
Matyt, ateityje klausimas, kas yra tėvas, o kas – tik spermos donoras, bus dar aktualesnis, bet amerikiečių režisierė Lisa Cholodenko siūlo apie tai pasikalbėti jau dabar.

Apie lenkų kalbos privalumus

Živilė Pipinytė
„Vanduo drambliams”
Filmo „Vanduo drambliams“ („Water for elephants“, JAV, 2011) sumanymas gali suvilioti sinefilą – Didžioji depresija ir cirkas apaugo kino legendomis ir sukelia daugybę kinematografinių asociacijų. Deja, turiu nuvilti. Nepaisant kelių tikrai įsimenančių, įtaigių, kaip visada meistriškai operatoriaus Rodrigo Prieto nufilmuotų kadrų, nieko originalaus, vertingo ar jaudinančio filme nėra. Tik gana ištęstas žaidimas klišėmis su neįtikėtinai lėkšta pabaiga.

Naujas optimistiškas pasaulis

Živilė Pipinytė
„Išeities kodas“
Duncano Joneso „Išeities kodas“ („Source Code“, JAV, Prancūzija, 2011) prasideda kaip ir visi panašūs filmai apie amneziją.

Žiūrovų skonio ypatybės

Živilė Pipinytė
„Laisvėje
Per iškilmingą „Kino pavasario“ uždarymo ceremoniją paaiškėjo 16-ojo festivalio nugalėtojai.

Kai tikrovės nesutampa

Živilė Pipinytė
„Baltosios lankos“
Ketvirtadienį Vilniuje oficialiai pasibaigęs „Kino pavasaris“ vis dar tęsiasi. Balandžio 1-7 d. „Forum Cinemas Vingis“ 3 salėje bus surengti 24 populiariausių festivalio filmų seansai.

Kas valdo likimą

Živilė Pipinytė
„Likimo ekspertai“
Nežinau, kaip jums, bet man jau pradeda nusibosti filmai, kurių veiksmas vyksta žmogaus smegenyse arba yra susijęs su valia ir pastangomis. Bet, žinoma, dėsninga, kad tokie ryškūs filmai kaip Christopherio Nolano „Pradžia“ ir Martino Scorsese „Kuždesių sala“ tampa gausių sekėjų grobiu.

Prasideda kino maratonas

Živilė Pipinytė
„Norvegų giria“
„Kino pavasaris“ prasidės jau ateinantį ketvirtadienį. Kaip visada, programoje gausu filmų, kuriuos būtina pamatyti. Tai - ir didžiųjų festivalių laureatai, ir tiesiog įdomūs šiuolaikinio kino reiškiniai.

Tikras kinas

Živilė Pipinytė
„Tikras išbandymas“
Naujausias Ethano ir Joelio Coenų filmas „Tikras išbandymas“ („True grit“, JAV, 2010) sugrąžina į laikus, kai atsirado didieji amerikiečių mitai. Juos padarė matomus pats amerikietiškiausias kino žanras vesternas.

Riba išlieka

Živilė Pipinytė
„Naderas ir Simin skiriasi“
Kam atiteks Berlinalės „Auksinis lokys“, šiemet, manau, niekam nekilo abejonių. Tai buvo aišku iškart po pirmosios Asgharo Farhadi filmo „Naderas ir Simin skiriasi“ („Jodaeiye Nader az Simin“) peržiūros.

Kūnų nuotykiai

Živilė Pipinytė
„Almanija - sveiki atvykę į Vokietiją“
Kai distancija tarp peržiūrų sutrumpėja iki keliolikos minučių, per kurias reikia perbėgti iš vienos salės į kitą, festivalyje filmus žiūri kitaip.

Kuo nustebinsim Berlyną?

Živilė Pipinytė
„Tikras išbandymas“
Vakar naujausiu brolių Coenų filmu „Tikras išbandymas“ atidarytas 61-asis tarptautinis Berlyno kino festivalis.

Plieninių kiaušų epas

Živilė Pipinytė
„Myliu kulką tavo širdyje“
Donato Vaišnoro „Myliu kulką tavo širdyje“ (Lietuva, 2011) - tikras „offinis“ filmas.

Ciklas „Italų kino klasikai“

Živilė Pipinytė
„Šeima”
Šį penktadienį „Skalvijoje“ prasidėsiantis ciklas „Italų kino klasikai“ gali būti paskutinis kartas, kai dideliame ekrane bus galima pamatyti šiuos italų kino režisierių Vittorio De Sicos, Federico Fellini, Michelangelo Antonioni, Bernardo Bertolucci, Ettore Scolos, Giuseppe Tornatore, Lilianos Cavani filmus.

Veidrodis reginių visuomenei

Živilė Pipinytė
„Juodoji Venera“
Baigėsi šeštą kartą surengtas prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Jo žiūrovai pamatė ne tik prancūzų, bet ir belgų režisierių filmų, specialioji programa „Afrikos aidai“ pristatė filmus apie Juodąjį žemyną, o retrospektyva pagerbė aktorę Sandrine Bonnaire. Atidarymo filmo pristatyti atvyko aktorė ir režisierė Julie Gayet. „Žiemos ekranų“ partneris mados žurnalas „L'Officiel“ pirmą kartą kvietė Vilniaus žiūrovus išrinkti jiems labiausiai patikusį filmą. Juo tapo dokumentinis muzikinis filmas „Benda Bilili!“ (rež. Renaud Barret, Florent de la Tullaye). Prancūzų kultūros centro rengiami „Žiemos ekranai“ iki vasario 6 d. keliaus po kitus Lietuvos miestus. Filmus bus galima pamatyti Šiaulių dailės galerijoje, Panevėžio kino centre „Garsas“, Klaipėdos universiteto Menų fakultete ir Alytaus kino teatre „Dainava“.

Karalius ir prasčiokas - draugai

Živilė Pipinytė
„Karaliaus kalba“
Iš pirmo žvilgsnio Tomo Hooperio „Karaliaus kalba“ („The King's Speech“, Australija, D. Britanija, 2010) gali pasirodyti tradicinis filmas, tęsiantis dar Aleksandro Kordos „Asmeninio Henriko VIII gyvenimo“ pradėtą tradiciją.

Pasimetęs Holivude

Živilė Pipinytė
„Kažkur tarp ten ir čia“
Džonis Marko - Holivudo žvaigždė. Jis gyvena mitiniame „Chateau Marmont“ viešbutyje. Nuobodžiauja, geria antidepresantus, dulkinasi su įkyriai save siūlančiomis gražuolėmis, pozuoja fotosesijose, spaudos konferencijose atsakinėja į kvailus klausimus, gauna įžeidžiamas žinutes telefonu. Kartais jį aplanko vienuolikmetė duktė Kleo. Vieną dieną Kleo mama telefonu praneša, kad jai reikia pabūti vienai. Džonis turi praleisti kelias dienas su mergaite, vėliau ją nuvežti į vasaros stovyklą.

Kas įsiminė 2010-aisiais kine

7 MD
„Rylos melodija“
Metams baigiantis reikia pasižiūrėti atgal - gal ko nors svarbaus nepamatei, nespėjai įsiminti. Neprošal ir suprasti, kad visko buvo daug - ir gerų, ir blogų akimirkų. Apie svarbiausią metų įspūdį šiemet paklausėme kino kritikų. Kokie filmai, renginiai, o gal tiesiog su kinu susijusios akimirkos iškyla iškart, prisimenant šiuos metus?

Ar lengva būti retrogradu?

Živilė Pipinytė
„Geresniame pasaulyje“
Jei reikėtų rinkti ryškiausiai nekomercinio kino tendencijas atspindintį metų filmą, be abejo, tai būtų danų režisierės Susanne Bier „Geresniame pasaulyje“ („Haeven“, „In the better world“, Danija, Švedija, 2010). Uždaręs šiųmetę „Scanoramą“ ir jos žiūrovų išrinktas populiariausiu, filmas pasiekė Lietuvos kino teatrų ekranus spėjęs pelnyti kelis tarptautinius prizus ir „Auksinio gaublio“ geriausio užsienio filmo nominaciją.

Bandymai su žiūrovais

Živilė Pipinytė
„Baltas kaspinas”
Michaelio Haneke's filmas „Baltas kaspinas“ („Das Weisse Band“, Vokietija, Prancūzija, Austrija, Italija, 2008) perkelia į Prūsijos kaimą Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse.

Trys portugalų muzikinės komedijos

7 MD
„Žvaigždžių liūtas“ („O Leão da Estrela“)
Tris smagias 5-ojo dešimtmečio portugalų komedijas pasaulio kino klasikos mėgėjams dovanoja Portugalijos kultūros institutas „Instituto Camões“ ir Lietuvos kinematografininkų sąjunga. Filmai rodomi Lietuvos kinematografininkų sąjungos salėje (Vasario 16-osios g. 13/1) gruodžio 1–3 d. Seansai nemokami.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|6|7|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai