Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kinas

Kai nori tapti tenoru

Jonas Ūbis
„Šaukite į pianistą“

Tautos būsena Berlinalėje

Živilė Pipinytė
„Liūdesio pienas“
Keikti Berlinalės konkursą jau tapo savotišku ritualu, nors kiekvienas sutiktas kolega iki pat paskutinės dienos dar, regis, tikisi, kad įvyks stebuklas ir pagaliau bus parodytas koks nors genialus filmas. Skundžiamės visiškai suprastėjusiu kinu, keikiamės, dievagojamės, kad daugiau nebekelsime čia nė kojos, bet po metų vėl pradedame rengtis kelionėn ir tikėti, kad pamatysime kažką ypatinga. Kad ir kaip būtų, jei festivalyje pamatai du tris gerus filmus, važiuota buvo ne veltui. Kitas dalykas, kad dažniausiai tuos du tris filmus pamatai ne oficialiosiose, o šalutinėse festivalio sekcijose.

Harmonijos kaina

Jonas Ūbis
Šių dienų kinas negali pasigirti naujomis idėjomis. Todėl režisieriai nuolat gręžiasi į praeitį.

Sėkmės formulė

Linas Vildžiūnas
„Lūšnynų milijonierius“
Aštrus, provokuojantis, lig tol nematytas ir kitų taip bravūriškai nepakartotas filmas apie „gliukus“ „Traukinių žymėjimas“ pasirodė prieš dvylika metų, ir štai Danny Boyle'o vardas vėl pirmosiose skiltyse. Jo „Lūšnynų milijonierius“ („Slumdog Millionaire“) muša populiarumo rekordus, pelnė keturis „Auksinius gaublius“, nominuotas dešimčiai „Oskarų“ ir neteks stebėtis, jei daugumą jų šį sekmadienį ir susižers, toli už savęs palikdamas svarbiausius konkurentus. Be to, pagrindinėse - geriausio filmo, geriausio režisieriaus, scenarijaus autoriaus ir t.t. - kategorijose.

Mieli naciai - tik Holivude

Kora Ročkienė
„Valkirija“
Pasižiūrėjęs Bryano Singerio filmą „Valkirija“, Johnas Andersonas „The Washington Post“ išspausdintame straipsnyje teigia, kad bandymas idealizuoti vokiečių karininką, net jei jis yra iš geros šeimos kilęs katalikas ir nepritaria naciams, atrodo morališkai dviprasmiškas.

Literatūros ir sniego pamokos

Živilė Pipinytė
„Šiaurė“
Berlinalę atidaręs filmas - Tomo Tykwerio „International“ įrodo, kad kinas gali paversti pasaka bet kurį siužetą, net pasakojimą apie blogus šiuolaikinius bankininkus, o stebuklinga vieta - net šaltus ir didingus paminklus pinigų galiai, šiuolaikinius bankus. Bet Tykwerio filmui pristigo ne tikroviškumo, o paprasčiausios žmogiškos šilumos.

Sakmė apie atbulinį laiką

Santa Lingevičiūtė
„Keista Bendžamino Batono istorija“
Jau šią savaitę Vilniuje pradėtas rodyti trylikai „Oskarų“ nominuotas Davido Fincherio filmas „Keista Bendžamino Batono istorija“ („The Curious Case of Benjamin Button“).

Iliuzijų žlugimo istorija

Linas Vildžiūnas
„Nerimo dienos“
Richardo Yateso romanas ir Samo Mendeso filmas „Revolutionary Road“ lietuviškai pavadintas „Nerimo dienos“. Labiau nevykusio pakaitalo šeimyninei dramai nesugalvosi. „Revoliucijos kelias“, matyt, netiko mūsiškei rinkodarai ne tik dėl intrigos stokos, bet ir dėl nepageidautinų asociacijų - nebereikia mums tų revoliucijų.

Laivas vis plaukia

Linas Vildžiūnas
Nors Roterdamas - dinamiškas šiuolaikinis miestas, prismaigstytas statybinių kranų, jame, regis, mažai kas keičiasi. Bent jau palyginti su Vilniumi. Po metų ar dvejų užsukęs į kurią nors gatvę rasi tas pačias kavines ir parduotuves, tuos pačius klubus ir kino teatrus. Tai stabilios, pasiturinčios, bankrotų nedraskomos visuomenės požymis. Viskas susigulėję ir tarnauja žmonių įpročiams, pastovumo, o kartu ir saugumo poreikiui.

Gerosios krizės savybės

Jonas Ūbis
„Šeši Paryžiaus etiudai"
Sekmadienio vakare LTV ekrane įvyko tikras ir žiaurus susidorojimas. Liaudies tribūnas - Seimo pirmininkas sudorojo „Savaitės panoramos" vedėją. Ir ne tik sudorojo, bet dar ir virtuoziškai išspjovė kauliukus. Iš šalies tai priminė sotaus katino ir vargšės pelės žaidimą.

Sugrįžimas į 2008-uosius

7MD informacija
Pažvelgus į 2008-uosius paaiškėja, kad lietuviško kino per metus sukurta ne taip ir mažai. Į ekranus išnyra ne tik įvairių fondų remiami, bet ir vienas kitas privačiomis lėšomis sukurtas filmas.

Ryškiau už gyvenimą

Živilė Pipinytė
„International"
Vakar vokiečių režisieriaus Tomo Tykwerio filmas „International" atidarė jau 59-ąjį tarptautinį Berlyno kino festivalį.

Seksas žiemą

Jonas Ūbis
Ne kartą įsitikinau: kai tik ko nors paklausiu apie seksą ar erotiką lietuvių kine, pašnekovų veidai apniūksta, juose išryškėja nusivylimas.

Netikros gėlės

Santa Lingevičiūtė
Sausio 28 d.Vilniaus pramogų komplekse „Forum Cinemas Akropolis" įvyko naujo lietuviško trumpametražio filmo „Gėlės" premjera. Filmo režisierius ir scenaristas Giedrius Zubavičius, kuris, beje, „Literatūroje ir mene" prieš porą metų spausdino savo kūrybos lietuviškus haiku, prisistatė kaip scenaristas ir vertėjas iš italų kalbos, nes kelerius metus gyveno Romoje.

Melaginga „Australija"

7MD informacija
„Australija"
Žymi feministė, publicistė, menotyrininkė Germaine Greer yra kilusi iš Australijos. Pasižiūrėjusi Bazo Luhrmanno filmą „Australija", britų leidinyje „The Guardian" ji išspausdino straipsnį, kuriame teigia, esą filmas gimė iš politikų užsakymo paversti Australijos rasizmo istoriją saldžiu mitu. Todėl, pasak jos, Luhrmanno filme niekas neatitinka tikrovės - nei istorija, nei geografija. Nors „Australija" Lietuvoje rodoma jau mėnesį, Greer tekstas atrodo aktualus, juolab kad lietuvių politikai taip pat aktyviai dalyvauja svarstant lietuvių kino prioritetus. Straipsnį spausdiname sutrumpintą.

Skalvijos" kino centras kviečia mokytis kino

7MD informacija
„Skalvijos" kino centras plečia edukacinę veiklą ir siūlo kursus kinu besidomintiems žmonėms. Šiam pavasariui „Skalvija" parengė net tris naujas edukacines kino programas, kuriose kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus žmones. Naujos programos apima kino istorijos paskaitų ciklą, kino scenarijaus kursus bei kino režisūros pagrindus.

Kai į duris pasibels „Steri-Clean"

Jonas Ūbis
„Valytojas"
Vakar per „Svobodos" radiją išgirdau, kad Kijeve atidengtas paminklas Jurijaus Noršteino animacinio filmo „Ežiukas rūke" herojams. Žinau, kad ne vienas šių dienų jaunuolis niekinamai mestels, esą taip reiškiasi sovietmečio nostalgija. Gal kam nors ir reiškiasi, bet „Ežiuko rūke" fenomenas glūdi visai ne čia. Noršteinas tiksliai įvardijo kiekvieno, net ir blogiausio žmogaus tikrų jausmų ilgesį ir dažnai apninkantį jausmą, kad visą gyvenimą paprasčiausiai klaidžioji rūke.

Dešimt filmų, kurie pakeitė kiną

7MD informacija
„Ponios X auskarai" (trys nuotraukos)
Kinas atsirado Prancūzijoje. Prancūzų kino istorija ypatinga ne tik tuo. Prancūzų kinas dažnai pirmasis pajusdavo pasaulinio kino krizę ir ieškodavo išeities. Todėl ne vienas kino meno atsinaujinimo etapas susijęs su svarbiais prancūzų kūrėjais ir jų filmais.

Kitas berniukas

Živilė Pipinytė
„Pasipriešinimas" (dvi iliustracijos)
...1928-ųjų kovą Los Andžele dingo devynerių metų berniukas Walteris Collinsas. Po kelių savaičių policija jį surado šalies Šiaurėje. Bet Christine Collins atsisakė pripažinti vaiką savu. Tai buvo kitas berniukas, kuris apsimetė dingusiuoju, nes norėjo pamatyti kino žvaigždžių miestą.

Menantys pikta

Jonas Ūbis
„Vidurnakčio kaubojus"
Pameluočiau pasakęs, kad suprantu, kur glūdi gero filmo paslaptis. Jei ją būtų taip lengva įspėti, gal visi kurtų tik gerus filmus. Tikrai geras filmas primena eilėraštį - perpasakojus savais žodžiais, unikalumo pojūtis išnyksta. Tačiau kiekvienas geras filmas visada išreiškia laiko dvasią. Kitas paradoksas - bėgantis laikas tokiam filmui suteikia vis daugiau prasmių.

Puslapiai: |1|...|9|...|17|...|25|...|33|...|36|37|38|39|40|41|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai