Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
LNDT

Vėl bus vaidinama „Nusiaubta šalis“

7 MD
Saulius Balandis spektaklyje „Nusiaubta šalis”. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

Dėdė Vania šiandienos teatre

Daiva Šabasevičienė
Vaidinimo „Dėdė Vania“ repeticija. LNDT nuotrauka
Arūnas Sakalauskas – kraštutinių būsenų aktorius. Jis gali vaidinti įvairių žanrų spektakliuose – visi jam savi. Aktorius moka ne vien transliuoti energiją, bet ir valdyti žiūrovą. Jis traukia dėmesį net tada, kai soluoja kitas, ir dažnai vien savo buvimu pripildo spektaklį gyvybės.

Skelbiama pjesių atranka festivaliui „Versmė“

7 MD
Nacionalinės dramaturgijos festivalis „Versmė“ - ilgalaikis tęstinis Lietuvos nacionalinio dramos teatro projektas, kurio tikslas - skatinti naujų lietuviškų kūrinių teatrui atsiradimą, stiprinti Lietuvos teatro ryšius su mūsų kultūros paveldu ir aktualiais mūsų šalies visuomeniniais procesais.

LNDT teatro studija

7 MD
„Nežinomas kareivis”
Kovo 14, 15, 25 ir 26 d. 18.30 val. naujai atidarytoje Lietuvos nacionalinio dramos teatro studijoje bus rodomas suomių režisieriaus Kristiano Smedso spektaklis „Liūdnos dainos iš Europos širdies“. Nuo šiol jis bus įtrauktas į didžiausio Lietuvos dramos teatro repertuarą.

Spektakliai grįžta žiūrovams

Daiva Šabasevičienė
Rolandas Kazlas spektaklyje „Stepančikovo dvaras”. D.Matvejevo nuotr.

Nauja Nacionalinio dramos teatro Meno taryba pristatė savo darbo gaires

Sigita Ivaškaitė
Martynas Budraitis ir Audronis Liuga eina išvien dar nuo 2005 m., pirmojo festivalio „Sirenos”. Julijaus Lozoraičio nuotrauka
Gruodžio 8 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro dekoratyvinėse dirbtuvėse buvo pristatyta nauja Meno taryba ir jos pirmininkas Audronis Liuga.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras skelbia akciją!

7 MD
Lietuvos nacionalinio dramos teatras nuo lapkričio 17 d. iki lapkričio 30 d. skelbia 10 procentų nuolaidą visiems vakariniams spektakliams.

Valentino Masalskio kūrybos vakaras LNDT

7 MD
Lapkričio 23 d., antradienį, 19 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro Didžiojoje salėje įvyks aktoriaus, režisieriaus ir pedagogo Valentino Masalskio kūrybos vakaras.

Išrinktas naujas LNDT vadovas

7 MD
Martynas Budraitis. Julijaus Lozoraičio nuotrauka
Daug diskusijų sukėlęs konkursas Lietuvos nacionalinio dramos teatro vadovo vietai užimti baigėsi spalio 26-ąją. Jo laimėtoju buvo paskelbtas Martynas Budraitis, iki šiol vadovavęs Oskaro Koršunovo teatrui ir tarptautiniam teatro festivaliui „Sirenos“.

Išsibarstę klausimai be atsakymų

Austėja Adomavičiūtė
Šarūnas Puidokas (Diula). D.Matvejevo nuotr.
Naują sezoną Nacionalinis dramos teatras atidarė jau net banaliai kultiniais vadinamų brolių Olego ir Vladimiro Presniakovų pjese „Hungaricum“.

„Versmės“ apdovanojimai

7 MD
Šių metų spalio 1–8 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyko šeštasis Nacionalinės dramaturgijos festivalis „Versmė“. Jo programoje buvo parodyta dešimt nacionalinės dramaturgijos pastatymų, kuriuos pristatė Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Alytaus dramos teatrai.

Birutė Mar monospektaklyje „Unė“

7 MD
„Unė“
„Unė“ – Birutės Mar vieno veiksmo pjesė, aktorės Uršulės Babickaitės-Graičiūnienės (Unės Baye; 1897–1961) dienoraščių motyvais.

Marilyn Monroe ant sriubos skardinės

Daiva Šabasevičienė

Pristatoma Prano Treinio knyga

7MD informacija
Gegužės 10 d. 18 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras ir Rašytojų klubas kviečia į Prano Treinio memuarų knygos „Tango su arkangelu Gabrielium“ sutiktuves.

Kompaktiškų spektaklių metas

Rasa Vasinauskaitė
Algirdas Dainavičius (Vyras) ir Vitalija Mockevičiūtė (Moteris) spektaklyje „Planeta“. D. Matvejevo nuotr.
Po truputį keičiasi mūsų teatro pavidalai. Su didžiaisiais valstybinių scenų reginiais ima konkuruoti kameriniai, vieno ar dviejų aktorių spektakliai.

Dešimt dialogų apie meilę

Daiva Šabasevičienė
Dalia Michelevičiūtė ir Algirdas Gradauskas LNDT nuotrauka
Lietuvos nacionalinis dramos teatras rengiasi supažindinti žiūrovus su įdomaus XIX a. pabaigos - XX a. I pusės austrų rašytojo Arthuro Schnitzlerio kūryba. Režisierė Yana Ross pasirinko jo pjesę „Ratelis“. Spektaklio, kurio pavadinimas „10 dialogų apie meilę“, premjera numatyta 2010 metų kovo 5 dieną.

LNDT scenoje - Jevgenijaus Griškoveco „Planeta“

7MD informacija
Aktorius A.Dainavičius spektaklyje „Planeta”. D.Matvejevo nuotrauka
Vasario 21 d. 16 val. Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į pirmąją šių metų premjerą. Aktorius Algirdas Dainavičius pats išvertė ir pastatė žinomo šiuolaikinio rusų dramaturgo Jevgenijaus Griškoveco pjesę „Planeta“.

LNDT scenoje - „Gaidukas“

7MD informacija
Marius Jampolskis spektaklyje „Gaidukas“ D. Matvejevo nuotr.
Gruodžio 29 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į Emos Ashley monodramos „Gaidukas“ premjerą.

Lietuviškų pjesių pristatymas „Versmėje“

7MD informacija
Didingos atidarymo iškilmės buvo kupinos patetiškų kalbų, rožių bei plojimų ir, kas keisčiausia, pasidžiaugimų, kad „lietuvių teatras teisingose rankose“. Pasiklausę apie „Versmės“ festivalio perspektyvumą, apie tai, kad čia atėję neleidžiame laiko veltui, o gilinamės į neaprėpiamas meno platybes, einame į Nacionalinio dramos teatro Mažąją salę žiūrėti-klausytis pirmojo skaitymo - Juliaus Kelero „Taksi numeris penki“, pristatyto režisierės Yanos Ross (LNDT).

Nauji pjesių kūrėjų vardai

7 MD
Lapkričio 3-7 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyks nacionalinės dramaturgijos festivalio „Versmė '09“ pirmasis etapas. Jo metu žiūrovai išvys lietuvių dramaturgijos konkursą laimėjusių pjesių skaitymus, eskizus, scenas.

Puslapiai: |1|2|3|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai