Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatras

Pasakojimas apie nutylėtą istoriją

7 MD
„Mažas pasakojimas“
Gegužės 4 d. Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje „Naujosios dramos akcija“ ir Lenkijos institutas Vilniuje pristato jauno lenkų teatro menininko Wojteko Ziemilskio spektaklį „Mažas pasakojimas“ šiandieninėje Lenkijoje ypač aktualia tema, be to, tai ir tikra paties autoriaus istorija.

Jerzy Grotowskio knygos sutiktuvės

7 MD
Jerzy Grotowski
Gegužės 5 d. 18 val. „Meno forte“ (Bernardinų g. 8/8) įvyks lietuvių teatralų ilgai lauktos knygos – Jerzy Grotowskio „Skurdžiojo teatro link“ – sutiktuvės.

Pasirinkę Rusijos teatrinę mokyklą

Sigita Ivaškaitė
Antonio Villani. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Artėjant Rusų dramos teatre Jono Vaitkaus režisuotos Leonido Andrejevo pjesės „Tas, kuris gauna antausius“ premjerai kalbiname spektaklyje vaidinančius aktorius Jaakko Edviną Kiljuneną (Suomija) ir Antonio Villani (Italija). Abu jie, studijavę savo gimtosiose šalyse, tolesnėms studijoms pasirinko Sankt Peterburgo teatro menų akademiją. Nuo šio neįprasto pasirinkimo ir pradėjome pokalbį.

Vaikai kviečiami kartu su lėlėmis užimti Trakų pilį

7 MD
„Muzikinė dėžutė“. D.Matvejevo nuotrauka iš teatro archyvo.
Tryliktą pavasarį, atšilus orams, Vilniaus teatras „Lėlė“ ir Trakų istorijos muziejus rengia visos Lietuvos vaikų pamėgtas kultūrines-edukacines ekskursijas į Trakų pilį pasisemti įspūdžių apie mūsų krašto žiląją praeitį ir pažiūrėti teatro „Lėlė“ spektaklio romantiškoje aplinkoje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto pilies Didžiojoje menėje.

Jono Vaitkaus „Žuvėdra“ iš Sankt Peterburgo

7 MD
Juozas Budraitis ir Regimantas Adomaitis spektaklyje „Žuvėdra”
Teatro festivalis „Baltijskij dom“ balandžio 29 d. kviečia žiūrovus į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, kur bus rodomas Jono Vaitkaus režisuotas spektaklis „Žuvėdra“ pagal Antono Čechovo pjesę.

Būdas pašlovinti optimizmą

7 MD
„Optimizmo antologija“
Viskas prasidėjo nuo laiško, kurio pirmieji žodžiai: „Optimizmo antologija – tai būdas pašlovinti kritinį optimizmą, kuris, drįstame tikėtis, įsivyraus XXI amžiuje.“

„Tas, kuris gauna antausius“

7 MD
Per spektaklio „Tas, kuris gauna antausius“ repeticiją. D.Matvejevo nuotr.
Po 80 metų pertraukos Lietuvos teatro scenoje atgimsta rusų simbolisto Leonido Andrejevo pjesė „Tas, kuris gauna antausius“.

Labas vakaras, vykdome apklausą...

Sigita Ivaškaitė
„Telefonų knyga
Neseniai publikuotame interviu teatrologė Rasa Vasinauskaitė išdėstė keletą svarbių minčių apie dabartinę jaunąją teatro kūrėjų kartą. Pradedant nuo to, kad kiekviena nauja karta arba imasi kažką keisti, arba tęsia prieš juos buvusiųjų darbus, ir baigiant tuo, kad dabar nėra aišku, ką jie mąsto apie šiuolaikinį pasaulį, ko iš jo tikisi. Su dauguma išsakytų minčių iš tiesų tenka sutikti, tačiau kovo 26 ir 30 d. rodytas Vido Bareikio režisuotas spektaklis „Telefonų knyga“ suteikė daug teigiamų emocijų, savotiškai atremdamas minėtus priekaištus.

Tikrovės tyrimo teatras

7 MD
„Aš, kulkosvaidininkas“
Balandžio pabaigoje - gegužės pradžioje tryliktą kartą rengiamame tarptautiniame naujosios dramaturgijos ir teatro festivalyje „Naujosios dramos akcija“ - tikros istorijos, atkeliavusios iš skirtingų pasaulio vietų: Rusijos, Lenkijos, Belgijos, Prancūzijos, Suomijos ir Lietuvos. Tai - pasakojimas apie kasdienybe tapusį karą ir laiškai apie optimizmą, sujungę skirtingų šalių menininkus ir politikus. Tai - „maži pasakojimai“ apie vieno žmogaus atminties ryšį su šalies istorija bei skausmingas tėvų ir vaikų akistatas. Tai - istorijos apie tikėjimo dilemą, apvertusią žmonių gyvenimus, ir vienoje iš Europos sostinių mūsų teatro menininkų gyvai kuriamą savo kultūros „vyšnių sodą“. Tai - atviras ir prieštaringas tikrovės tyrimo teatras.

Lėlių teatre esi komandos dalis

7 MD
Dailininkė konstruktorė Liljana Janavičienė
Vilniaus teatro „Lėlė“ dailininkė konstruktorė Liljana Janavičienė, atidavusi teatrui tris dešimtis metų – viena iš tų „nematomų“ kūrėjų, be kurios darbo nebūtų pagrindinio lėlių teatro aktoriaus įrankio – teatrinės lėlės. Dailininkę kalbino Milda Daubarė.

Teatras - tai kažkas senamadiška

Goda Dapšytė
Kristianas Smedsas. TKIEC nuotr.
Kovo viduryje Vilniaus gatvėse ir vėl buvo galima sutikti suomių teatro režisierių Kristianą Smedsą.

„JAH" legenda

7 MD
Gytis Padegimas. D. Stankevičiaus nuotr.
„Lietuva - savos rūšies „Dantės pragaras". Ji žmogaus būdo bandymo paskutinis, žiauriausias etapas", - taip savo sudarytame Lietuvos horoskope tarpukariu rašė Juozapas Albinas Herbačiauskas. Ar mes dar atsimename šią legendinę, pranašišką asmenybę?

Agnės Dilytės premjera „Menų spaustuvėje“

7 MD
Severija Janušauskaitė spektaklyje „Persona”
Balandžio 7 ir 9 d. 19 val. į „Menų spaustuvės“ Kišeninę salę susirinkę žiūrovai turėtų pasiruošti atviro teatro patirčiai: spektaklio „Persona“ kūrėjai išdrįs stoti akis į akį su publika.

Šokio teatre „Dansema“ apsigyvens Kampavoris

7 MD
Šokio teatras „Dansema“ kviečia mažuosius žiūrovus ir jų tėvelius balandžio 2 ir 3 d. 12 val. į „Menų spaustuvę“ į Sigitos Mikalauskaitės ir Indrės Pačėsaitės naujo šokio spektaklio „Kampavoris“ premjerą.

„Auksinių scenos kryžių“ laureatai

7 MD
7MD archyvo nuotrauka
„Auksiniai scenos kryžiai“ už geriausius 2010 metų teatro darbus atiteko:

Tradicija ir nauji kontekstai

Sigita Ivaškaitė
Teatrologė, teatro kritikė Dr. Rasa Vasinauskaitė

Aktorius - žmogus - publika

Sigita Ivaškaitė
Dainius Gavenonis (Satinas, dešinėje) ir Darius Meškauskas (Baronas). D. Matvejevo nuotr.

Dar spėjom įšokti į traukinį...

7 MD
„Trupė liūdi”
Artėjant Tarptautinei teatro dienai, kalbinome trupės „Liūdi“ narius Vaidą Kublinską ir Dominyką Vaitiekūną bei teatro judėjimui „No theatre“ priklausančius Indrę Lencevičiūtę ir Dovydą Stončių.

Kam atiteks „Auksiniai scenos kryžiai“?

7 MD
Tarptautinę teatro dieną – kovo 27-ąją, už 2010-aisiais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus premijomis ir atminimo ženklais apdovanosime geriausius šalies teatro menininkus. Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos, „Auksiniai scenos kryžiai“, Boriso Dauguviečio auskaras šiemet bus teikiami Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje.

Maištas po Jaunimo teatro stogu

Austėja Adomavičiūtė
„Keturiais vėjais“ D. Matvejevo nuotr.
Kasmet Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto durys už nugaros užsiveria dar vienam studijas baigusiam kursui.

Puslapiai: |1|...|5|6|7|8|9|10|...|12|...|16|...|20|...|24|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai