Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatras

Kalėdiniai parodymai

Valdas Gedgaudas
„Visuomenės priešas”. D.Matvejevo nuotr.
Pasiūlymas, paraginimas pagalvoti apie besibaigiančius metus, prisiminti ką nors reikšminga žmogui, pastarąjį penkmetį į teatrą einančiam ne tiek, kiek galėtų, jeigu norėtų, arba atvirkščiai, ne tiek, kiek norėtų, jeigu galėtų, taip sakant, ilgas kojas jei turėtų, – nėra nemalonus ar trikdantis, bet šiek tiek keistas.

Ištremtieji, išsilaisvinusieji

Rasa Vasinauskaitė
„Miranda”. D.Matvejevo nuotr.
Nekyla ranka rašyti apie praeinančius teatro metus be dar vienos premjeros. Šįvakar LNDT rodo Mariaus Ivaškevičiaus ir Oskaro Koršunovo „Išvarymą“, suintrigavusį ne tik tema, bet ir netikėtu pristatymu, surinkusiu žurnalistus ir smalsuolius Vilniaus oro uoste.

Ne tik šventės, bet nuolat su mumis

Konstantinas Borkovskis
Eugenija Bendoriūtė ir Aleksandras Rubinovas Kauno kamerinio teatro spektaklyje „Penki vakarai”. Režisierius Algimantas Pociūnas. Gintaro Česonio nuotr.
Sielon įsmigo Dalios Tamulevičiūtės žilagalvės mokytojos Marijos Bakanavičienės žodžiai per režisierės vardo teatrinio festivalio uždarymą Varėnoje. Ji kalbėjo, kad teatro menas suteikia šventiškumo, sielos pakylėjimo akimirkų, galimybę atitrūkti nuo pilkos kasdienybės ir pasinerti į prasmingų, kilnių minčių ir jausmų pasaulį.

Apie socialinius ir kultūrinius skaudulius

Daiva Šabasevičienė
Ainis Storpirštis. D. Matvejevo nuotr.
Gruodžio 22, 23 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pristatys paskutinę šių metų premjerą. Mariaus Ivaškevičiaus dramą „Išvarymas“ režisuoja Oskaras Koršunovas, scenografiją kuria Gintaras Makarevičius, kostiumus – Agnė Jagelavičiūtė, muziką kūrė ir parinko Saulius Prūsaitis. Tarp trijų dešimčių spektaklyje dalyvaujančių įvairių kartų aktorių – Ainis Storpirštis ir Marius Repšys, vaidinantys vienus svarbiausių personažų – Beną ir Vandalą. Abu aktoriai baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (kurso vadovas – Gintaras Varnas), abiem šis darbas – pirmasis su O. Koršunovu. Likus savaitei iki premjeros, jie pasidalijo mintimis apie spektaklio temas ir kūrybinį procesą.

Vlado Bagdono kūrybinio gyvenimo smulkmenos

Milda Brukštutė
Jau trečius metus iš eilės leidžiamos Rūtos Oginskaitės knygos apie ryškius Lietuvos meno atstovus.

„Teatriukas“ kviečia sutikti Kalėdas „Pasakoje“

7 MD
„Teatriukas”
Kino teatre „Pasaka“ naują sezoną pradėjęs aktorių kolektyvas „Teatriukas“ gruodžio 18 d. kviečia į premjerą, kurioje pamatysime net trylika Kalėdų senelių iš ledo šalies Islandijos, o gruodžio 26 d. – į koncertą visai šeimai. Apie šventines staigmenas kino teatre „Pasaka“ papasakojo „Teatriuko“ aktorė Dalia.

Teatro metraštininkas

Daiva Šabasevičienė
Rimgaudas Karvelis
Rimgaudas Karvelis, nuo vaikystės „žaidžiantis“ teatrą, yra gyva Jaunimo teatro legenda.

Daili numirėlių kolekcija Klaipėdoje

Monika Meilutytė
„Šmėklų sonata”. A. Kubaičio nuotr.
„Gyvenimas – tai mirimas“, – guodėsi žmonai iš karo sugrįžęs Viktoro Šinkariuko Ezra Menonas Kaune statytame Gintaro Varno spektaklyje „Gedulas tinka Elektrai“. Vieniems šios Eugene’o O’Neillo dramos veikėjams kaltė tebuvo kartais aplankantys nemalonūs prisiminimai, kitiems – į upės gelmes traukiantis akmuo po kaklu, o kai kuriems – nuodai, padedantys numarinti šalia gyvenančiuosius.

Vakaras su Vladu Bagdonu ir su knyga apie jį

7 MD
Gruodžio 7 d., trečiadienį, 18 val. Rusų dramos teatre įvyks aktoriaus Vlado Bagdono dainų vakaras ir teatro kritikės Rūtos Oginskaitės knygos „Jausmų repeticijos. Metai su aktoriumi Vladu Bagdonu“ pristatymas.

„Motina (Vasa Železnova)“

7 MD
Eglė Gabrėnaitė. D.Matvejevo nuotr.
Gruodžio 9 d. 18.30 Vilniaus mažajame teatre įvyks trečioji šio sezono premjera: spektaklį „Motina (Vasa Železnova)“ pagal rusų dramaturgijos klasiko Maksimo Gorkio pjesę pristatys režisierius Kirilas Glušajevas.

Interpretuojant „Mirandą“

Marija Ševcova
Airida Gintautaitė ir Povilas Budrys OKT spektaklyje „Miranda”. D.Matvejevo nuotr.
Dar iki premjeros Vilniuje, praėjusią vasarą Oskaro Koršunovo „Miranda“ buvo parodyta VII Shakespeare’o festivalyje Diuloje (Vengrija). Siūlome skaitytojams Londono universiteto Goldsmitho koledžo profesorės teatrologės Marijos Ševcovos apžvalginio straipsnio dalį, skirtą naujausiam O. Koršunovo spektakliui. Straipsnis „Diulos Shakespeare’o festivalis“ publikuotas Kembridžo universiteto žurnalo „New Theatre Quarterly“ šių metų 4-ajame numeryje.

„Valstybinio jaunimo teatro metraščio (1975–1985 m.)“ pristatymas

7 MD
„Pirosmani, Pirosmani”
Lapkričio 28 d., pirmadienį, 18 val. bus pristatyta antroji dokumentinio filmo „Valstybinio jaunimo teatro metraštis“ dalis.

Laisvas žmogus yra vienas

Rasa Vasinauskaitė
D. Matvejevo nuotr.
Rašyti apie Jono Vaitkaus statytą „Visuomenės priešą" ir sunku, ir lengva. Sunku, nes tai paskutinis scenografės Jūratės Paulėkaitės darbas, kuriame nevalingai ieškai jos paslėptos žinios. Ir lengva, nes tai geriausias Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis per pastarąjį dešimtmetį.

Jau metas, kito kelio nėra

Valdas Gedgaudas
Vytautas Anužis (Peteris Stokmanas), Darius Meškauskas (Aslaksenas). D.Matvejevo nuotr.
„... Taigi, kai nebelieka nieko - lieka pedagogika. Lavinimas. Saviugda. Savišvieta. Regis, tai byloja Henriko Ibseno pasažus interpretuojantis Jonas Vaitkus... ”

Rūsti gyvenimo sąskaita

Irena Aleksaitė
Eglė Mikulionytė (Alydė Trū) spektaklyje „Apsivalymas". Nuotrauka iš Kauno dramos teatro archyvo.
Jauna, trisdešimt ketverių metų Suomijos rašytoja Sofi Oksanen jau spėjo išgarsėti pasaulyje savo pjese „Valymas" ir jos pagrindu sukurtu trečiuoju autorės romanu, išverstu net į trisdešimt aštuonias kalbas.

Jūratės ženklas

Audronis Liuga
Jūratė Paulėkaitė (1962-2011). V. Hyvönen nuotr.
Jūratės Paulėkaitės išėjimas - kaip dūris peiliu į nugarą. Esi bejėgis suvokti įvykusį faktą ir atsakyti - kodėl?

Spektaklis vaikams – kitaip

7 MD
Olga Lapina
„Stebuklingoji kreidelė“ laužo vaikų spektakliams įprastas žaidimo taisykles. Šįkart aktoriai nelipa į sceną, jų nenutvieskia rampos šviesa. Šiame pasirodyme, kuris labiau primena žaismingą klajonę teatro labirintais nei spektaklį, kūrėjai siekia kuo artimiau susidraugauti su jaunaisiais žiūrovais, leisdami jiems tapti spektaklio bendraautoriais, pabrėždami vaiko vaizduotės svarbą.

LNDT scenoje – „Visuomenės priešas“

7 MD
Lapkričio 11, 12 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje vėl skambės Henriko Ibseno žodžiai – Nacionalinės premijos laureatas Jonas Vaitkus pristato žiūrovams didžio norvegų dramaturgo pjesę „Visuomenės priešas“.

Scenoje – A. Strindbergo „Šmėklų sonata“

7 MD
Augustas Strindbergas (1849-1912)
Klaipėdos dramos teatras kviečia į premjerą – lapkričio 10 d. 18 val. Žvejų rūmuose (Taikos pr. 70, Klaipėda) bus rodoma Augusto Strindbergo drama „Šmėklų sonata“.

Pjesė – ypatingas žanras

Daiva Šabasevičienė
Vengrų dramaturgė Anna Lengyel
Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyksiančio lietuvių dramaturgijos festivalio „Versmė“ kvietimu Vilniuje lankėsi dramaturgė, vertėja ir prodiuserė Anna Lengyel iš Budapešto. Viešnia – organizacijos „PanoDrama“ įkūrėja ir vadovė, besirūpinanti šiuolaikinės dramaturgijos sklaida įvairiose pasaulio šalyse, ieškanti naujų pjesių, užsakanti jų vertimus, iniciuojanti jų skaitymus bei leidybą.

Puslapiai: |1|...|3|4|5|6|7|8|...|12|...|16|...|20|...|24|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai