Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatras

„Sirenų” dovana Vilniui - garsusis „Comédie française”

7MD informacija
Scena iš spektaklio „Šventė”
Vilniui tapus Europos kultūros sostine, jau nuo metų pradžios tarptautinis teatro festivalis „Sirenos” pradeda vežti išskirtinius teatro kolektyvus. Sausio 29 ir 30 d. į Lietuvos sostinę atvyks legendinio teatro iš Prancūzijos „Comédie française” trupė su dviejų spektaklių programa.

„Žuvėdra” Vilniaus mažajame teatre

7MD informacija
VMT (Domo Rūko) nuotrauka
Sausio 14, 15 d. Valstybinis Vilniaus mažasis teatras kviečia į Antono Čechovo „Žuvėdros” premjerą.

Nelietuviško teatro patirtys

Rasa Vasinauskaitė
„Šukšino istorijos", rež. Alvis Hermanis


Dramos teatre skambėjo operetė

7MD informacija
Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje įvyko premjera - parodytas improvizacijų reviu „Baronienės gimtadienio puota".

Vaidino taip, kad šiurpo oda

Monika Wasilewska
Gintarė Latvėnaitė (Salė) ir Vaida Būtytė (Helė) spektaklyje „Madagaskaras". VMT nuotrauka (2 nuotraukų albumas)
Šių metų lapkričio 20-30 d. Lodzėje trečią kartą vyko miestų dvynių susitikimai, kuriuose dalyvauti buvo pakviestas Valstybinis Vilniaus mažasis teatras. Lapkričio 21 d. vilniečiai vaidino Mariaus Ivaškevičiaus „Madagaskarą" (režisieriai Rimas Tuminas ir Arvydas Dapšys), o lapkričio 22 d. - Antono Čechovo „Tris seseris" (režisierius R. Tuminas).

Aktoriai Oskaro Koršunovo „Hamlete"

Irena Aleksaitė
Darius Meškauskas (Hamletas) ir Nelė Savičenko (Gertrūda) D.Matvejevo nuotr.
Mačiau scenoje gausybę Hamletų, kuriuos vaidino ir įžymūs pasaulinio garso scenos meistrai, stiprūs profesionalai, ir visai jauni atlikėjai. Tai buvo įvairiausi Hamletai: ekspresyvūs, nervingi, sarkastiškai aštrūs, ironiški, trapiai lyriški ir poetiški, filosofiškai racionalūs, rezignuojantys. Pasaulio teatras eksperimentavo, ieškodamas įtikinamiausio Shakespeare'o herojaus varianto. Eksperimentuojama ir toliau, vis ieškant atsakymo į amžiną ir nelengvą, anglų dramaturgo žmonijai pateiktą klausimą, aktualų visoms epochoms: „Būti ar nebūti?"

Atskiros salos niekieno teritorijoje

Rasa Vasinauskaitė
„Muzika 2". Viktorija Kuodytė (Ana-Mari Roš) ir Povilas Budrys (Mišelis Nole) D. Matvejevo nuotraukos (3 nuotraukų albumas)

Išsigimimo epochos tragedija

7MD informacija
„Troilas ir Kresida“ Maskvos Vachtangovo teatre. Režisierius Rimas Tuminas. Teatro archyvo nuotrauka
Rimas Tuminas, vadovaujantis Maskvos Vachtangovo teatrui, pagaliau parodė pirmą savo spektaklį su nauja trupe. Juo tapo Williamo Shakespeare'o „Troilas ir Kresida", anot šekspyrologų, pati nuobodžiausia anglų dramaturgo drama. Tačiau Tumino spektaklis susilaukė nemažai maskviškių kritikų recenzijų.

Ankstyvas „Hamletas"

Grigorijus Zaslavskis
Nors Vilnius išrinktas 2009 metų Europos kultūros sostine, pirmas oficialios jo programos renginys jau įvyko: Lietuvos sostinėje suvaidinta Oskaro Koršunovo „Hamleto" premjera.

Hamletas yra čia

Rasa Vasinauskaitė
O.Koršunovo „Hamletas“, „Pelėkautų“ scena. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Į „Menų spaustuvės" Juodąją salę besirenkančius žiūrovus pasitinka priešais grimo stalus su veidrodžiais sustingę aktoriai. Juodoje erdvėje šviečia tik balti stalai ir veidrodžiuose atsispindintys veidai. Neilgai truks, ir aktoriai, žiūrėdami sau į akis, vis garsiau ir garsiau tars vieną klausimą: „Kas tu esi?" Tarsi kiekvienas matytų kažką kitą, žvelgtų kiaurai veidrodį ir bandytų perrėkti savo pačių balsą... Taip prasideda Oskaro Koršunovo „Hamletas" - juodo ir balto, tylos ir riksmų, veido ir grimo, dienos šviesos ir nakties tamsos kontrastų rokiruotė, kurioje teatrą nuolat perrėžia ne teatro skalpelis.

Teatras, per kurį tampama

Lina Klusaitė
Nelė Savičenko, Dainius Gavenonis ir Darius Meškauskas Oskaro Koršunovo režisuotame "Hamlete". Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka.
Prisipažinsiu, dar niekada nėjau į spektaklį tokia abejinga tam, ką pamatysiu scenoje. Reklamos ir žiniasklaidos sukurtas Oskaro Koršunovo „Hamleto" ažiotažas premjerą pavertė įvykiu, kuriame nebeliko jokios paslapties, atradimo džiaugsmo, taip laukiamos nuostabos susidūrus su netikėta režisieriaus interpretacija. Vaizduotėje jau buvau susiformavusi kone visą spektaklio vaizdą, sudėliotą iš gausybės per visas įmanomas medijas pasklidusių režisieriaus interviu, televizijoje parodytų spektaklio ištraukų, užsienio kritikų atsiliepimų ar lietuviškų recenzijų, nekaltai užbėgusių premjerai už akių. Ir vis dėlto...

„Kapinių klubas"

7MD informacija
Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Ką žinome apie moterų draugystę? Mirtis ją sustiprina, nelaimės suartina, konfliktai stumia į priekį, o meilė suardo. Ar tai tikrai tiesa? Valstybinio jaunimo teatro premjeroje „Kapinių klubas" pagal Ivano Menchellio pjesę vaidinančios aktorės atsakys būtent į šį klausimą.

Toks gyvenimas!

7MD informacija
Lietuvos rusų dramos teatras ruošiasi neįprastai premjerai. Lapkričio 29 ir 30 d. 18 val. jis parodys spektaklį „Life-Life" pagal pjesę, kurią sukūrė jaunas dramaturgas Glebas Nagornas, gimęs ir užaugęs Vilniuje.

„Uodas - labai lietuviškas gyvis"

Daiva Šabasevičienė
Lapkričio 30 d. 12 val. Vilniaus mažajame teatre įvyks premjera - Vytauto V. Landsbergio „Uodų pasakos". Režisierius Vytautas V. Landsbergis, dailininkė Ramunė Skrebūnaitė. Vaidina Agnė Šataitė, Paulius Ignatavičius ir Tomas Stirna.

Gruodį - dvi „Audronio Liugos produkcijos" premjeros

7MD informacija
Gruodžio mėnesį „Audronio Liugos produkcija" išleidžia dvi premjeras pagal dviejų moterų rašytojų - Marguerite Duras ir Dorotos Masùowskos - pjeses. Spektaklio „Muzika 2" pagal Marguerite Duras pjesę „Muzika antroji" premjera įvyks gruodžio 5, 6 d. „Meno forte", o gruodžio 15 d. „Menų spaustuvėje" bus galima pamatyti spektaklį „Du vargšai rumunai, kalbantys LT", sukurtą pagal Masùowskos pjesę „Du vargšai rumunai, kalbantys lenkiškai".

Lėlių šventės atokaitoje

Daiva Šabasevičienė
Teatro dailininkė Rosita Muraškaitė-Raud. Julijaus Lozoraičio nuotrauka
Spalio pabaigoje Vilniaus teatras „Lėlė" šventė savo penkiasdešimtmetį. Šiai gražiai sukakčiai buvo skirta daug renginių, tarp kurių didžiausias ir sėkmingiausias - „Vieno teatro festivalis", kurio metu svečiai iš užsienio, taip pat ir Lietuvos žiūrovai galėjo per savaitę išvysti visus - net dvidešimt keturis - repertuarinius „Lėlės" spektaklius.

Naujas senas palikimas

Rasa Vasinauskaitė
Knygų apie teatrą ar jų kūrėjus išties nėra daug. Dar mažiau tokių, kurios lietuvių kalba supažindintų su pasaulio teatro palikimu. Matydami sparčią teatro kaitą XX a. pabaigoje ir XXI pradžioje, užsienio teatro teoretikai vis dažniau gręžiasi į režisūros pradžios laikus ir ieškodami atsakymo į scenos meno metamorfozes imasi iš naujo kaupti teatro tekstų biblioteką. Tokį uždavinį sau iškėlė ir Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras, taip pat leidykla „Apostrofa", visai neseniai išleidę pirmąsias lietuviškosios Teatro tekstų bibliotekos knygas. Jomis tapo Émile'io Zola „Natūralizmas teatre" ir Vsevolodo Mejerholdo „Apie teatrą".

Vilniaus mažasis teatras išvyksta į Lodzę

7MD informacija
Scena iš Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Trys seserys“. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Šių metų lapkričio 20-30 d. Lodzėje trečią kartą vyksta miestų dvynių susitikimai, kuriuose dalyvauti pakviestas Valstybinis Vilniaus mažasis teatras. Lapkričio 21 d. vilniečiai vaidins Mariaus Ivaškevičiaus „Madagaskarą" (režisieriai Rimas Tuminas ir Arvydas Dapšys), o lapkričio 22 d. - Antono Čechovo „Tris seseris" (režisierius R. Tuminas).

„Hamletas" kaip pelėkautai vidinei realybei

7MD informacija
Darius Meškauskas (Hamletas), Dainius Gavenonis (Klaudijus), Nelė Savičenko (Gertrūda) spektaklyje „Hamletas". Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Lapkričio 20-22 d. „Menų spaustuvės" Juodojoje salėje vaidinami premjeriniai OKT/Vilniaus miesto teatro spektakliai - Williamo Shakespeare'o „Hamletas" (rež. Oskaras Koršunovas).

Teatro nereikalingumas teatrui

Rasa Vasinauskaitė
„Mizantropai". Nuotrauka iš lzinios.lt 7 meno dienos | 2008 m. lapkričio 14 d. | Nr. 41 (823)
Šiųmetės „Sirenos" praėjo beveik nepastebimai. Dar pernai aktyviai kvietusios, šiemet „Sirenos" pritilo. Galima manyti, kad tai tyla prieš 2009-uosius, kai Vilnius taps Europos kultūros sostine. Tačiau jau šiemet vyksta šiai progai skirti, finansuojami ar VEKS ženklu pažymėti renginiai. Tad kodėl penktosios nutarė palaukti ir išlaukti, išties nelabai aišku.

Puslapiai: |1|...|5|...|9|...|13|...|17|...|20|21|22|23|24|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai