Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatras

Hamletų šeimynėlė veidrodžių karalystėje

Julijus Lozoraitis
Nelė Savičenko, Dainius Gavenonis ir Darius Meškauskas OKT teatro spektaklyje „Hamletas”. D. Matvejevo nuotr.
Rankai jau užsimojus aprašyti Oskaro Koršunovo režisuotą „Hamletą“, parodytą Vilniaus baleto mokyklos scenoje, autoriaus sąžinėje sukirbo noras, anot poeto, „užgniaužti giesmę gerklėje“ ir pradėti rašinį nestandartiškai - nuo aktorių. Žinoma, rizikuojant būti neoriginaliam, nes ir ankstesnieji spektaklio recenzentai atkreipė dėmesį būtent į aktorius. Tačiau scenos brolijai gerų žodžių niekuomet nebus per daug - juo labiau kad šiame spektaklyje jie tikrai jų nusipelno. Nors Oskaro Koršunovo „Hamletas“ patvirtina, kad mūsų teatro minties aukštumos tebėra susijusios su beveik iš visų mūsų scenų išguita režisūra.

Vėl bus parodytos Claudio Monteverdi operos

7MD informacija
Scena iš C. Monteverdi operos „Nedėkingųjų šokis“ (rež. G.Varnas, dail. J. Skuratova). D. Matvejevo nuotrauka
Kovo 3 ir 4 d. Vilniaus teatre „Lėlė“ vėl bus parodytos Gintaro Varno režisuotos Claudio Monteverdi (1567-1643) madrigalinės operos „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“. Operas pristato nacionalinės programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ projektas „Baroko dialogai“.

Romeo Castellucci ir „Socíetas Raffaello Sanzio“ Vilniuje

7MD informacija
„Pragaras“. Luca del Pia nuotrauka
Vasario 20 ir 21 d. Vilniuje matysime naują italų režisieriaus ir scenografo Romeo Castellucci darbą - trilogiją pagal Dantės Aligjieri (1265-1321) „Dieviškąją komediją“. Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje bus suvaidinta pirmoji trilogijos dalis „Pragaras“, antrosios dalies „Skaistykla“ videoįrašą vasario 21 d. 14 val. „Meno forte“ savo įžanga palydės pats R. Castellucci, o Šiuolaikinio meno centre vasario 18-21 d. veiks instaliacija „Rojus“.

„Meistro Solneso“ premjerai artėjant

Daiva Šabasevičienė
Yana Ross
Režisierę Yaną Ross kalbina Daiva Šabasevičienė

„Sugrįžimas į dykumą“ Kaune

7MD informacija
„Sugrįžimas į dykumą“. G. Bunevičiaus nuotr.
Vasario 14, 15 ir 20 d. 18 val. Kauno valstybinis dramos teatras pristato premjerą - Bernardo Marie Koltêso „Sugrįžimą į dykumą“. Režisierius Artūras Areima kartu su teatro aktoriais ėmėsi prancūzų pjesės interpretacijos, ją žiūrovams pasiūlys jau šv. Valentino dieną.

„Bučiuoju, Oskaras“

7MD informacija
„Domino“ teatras pristato unikalią premjerą - lyrinę komediją „Bučiuoju, Oskaras“ Erico Emmanuelio Shmitto apysakos „Oskaras ir ponia Rožė“ motyvais. Spektaklio premjera įvyks kovo 12, 13 d. Vilniuje ir kovo 31 d. Klaipėdoje.

Ieškoti poeto kaip sielos brolio

7MD informacija
Aktorius Rolandas Kazlas. Dauniaus Labučio nuotrauka
Vasario 20 ir 21 d. įvyks Rolando Kazlo monospektaklio „Geležis ir sidabras“ pagal poeto ir vertėjo Vlado Šimkaus (1936-2004) eiles premjera. Inscenizacijos autorius, spektaklio režisierius ir aktorius - Rolandas Kazlas, dailininkė - Neringa Keršulytė. Suaugusiems skirtas poezijos spektaklis bus vaidinamas Vilniaus teatre „Lėlė“.

Polemika dėl žuvėdros maitos (2)

Julijus Lozoraitis
Miglė Polikevičiūtė (Nina Zarečnaja). D. Matvejevo nuotr.
Tęsiant mintį apie „Žuvėdros" versiją, režisieriaus Rimo Tumino įgyvendintą jo įkurtame teatre su jo suburtais jaunais aktoriais, neišvengiamai prieini būtinybę bent šiek tiek pasvarstyti apie Antono Čechovo pjesių interpretacijų įvairovę.

Moliêre'o namų spektakliai Vilniuje

Rasa Vasinauskaitė
„Juokingosios pamaivos”
Prancūzų „Comédie-Française” teatro gastroles būtų galima ir nutylėti. Atvažiavo, pavaidino, išvažiavo. Tačiau šįkart sutapo keli faktai, tad įvykį vis dėlto tenka aptarti.

Prancūzijos vyriausybės apdovanojimas Oskarui Koršunovui

7MD informacija
M. Ažušilio nuotr.
Prancūzijos vyriausybė apdovanojo režisierių Oskarą Koršunovą, OKT/Vilniaus miesto teatro meno vadovą, Meno ir literatūros kavalieriaus ordinu (Ordre des Arts et des Lettres). 1957 metais Prancūzijos kultūros ministerijos įsteigtas ordinas yra pripažinimo ženklas asmenims už reikšmingą indėlį meno ir literatūros srityse.

Naujos knygos apie teatrą

Rasa Vasinauskaitė
(iliustracijos - dviejų knygų viršeliai)
Prieš pat „Žuvėdros" premjerą Vilniaus mažojo teatro scenoje prie šio spektaklio dekoracijų buvo pristatyta knyga, skirta aktoriui Arnui Rosenui - „Prisiminimai apie aktorių Arną Roseną, pokalbiai, straipsniai". Knygą sudarė teatrologė Daiva Šabasevičienė, išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Polemika dėl žuvėdros maitos

Julijus Lozoraitis
Tadas Gryn (Šamrajevas), Toma Vaškevičiūtė (Polina Andrejevna), Agnė Šataitė (Arkadina) ir Tomas Rinkūnas (Trigorinas). D. Matvejevo nuotr.
Nedėkingas dalykas - rašyti straipsnį apie naują premjerą, kai spauda, regis, ją jau pakrikštijo ir recenzijomis, ir kritika, ir vertintojų verdiktais. Anaiptol neketinu kvestionuoti tų nuosprendžių, tuo labiau kad ir griežtų vertintojų argumentai nepalieka apeliacijos galimybės, ir visa mūsų teatrinės ir teatrologinės minties šio meto kryptis savaime lyg ir patvirtina tokių vertinimų teisingumą. Tačiau būtent todėl ir noriu pasamprotauti apie naujausią mūsų teatro „Žuvėdrą", ir jos kontekste - apie minėtą teatrinės minties kryptį apskritai.

„Menų spaustuvė" siūlo „pasimatuoti" sceną

7MD informacija
„Menų spaustuvė"
„Menų spaustuvė" vėl siūlo „pasimatuoti" sceną jauniesiems kūrėjams: šokėjams, aktoriams, režisieriams, dailininkams, muzikantams... Matavimo kabina šįkart be sienų - tai jauniesiems scenos menininkams ir scenos menų specialybių studentams skirta programa „Atvira erdvė". Norintys dalyvauti atrankoje privalo atitikti du esminius kriterijus: negalėti gyventi be scenos ir... nebijoti klysti.

Santjagas plojo lietuvių aktoriams

7MD informacija
Pirmuosius šių metų spektaklius teatras „Meno fortas" suvaidino tolimojoje Čilėje. Šešioliktą kartą šalies sostinėje vykstantis tarptautinis teatro festivalis „Santiago a Mil" („Santjagas tūkstančiams") sausio 18, 19 d. čiliečiams parodė Eimunto Nekrošiaus „Hamletą".

Ivano Turgenevo „Įnamis"

7MD informacija
Klaipėdos dramos teatras sausio 30 d. žiūrovams pristatys premjerą - spektaklį pagal Ivano Turgenevo pjesę „Įnamis".

Žuvėdra ir kiti demonai

Rasa Vasinauskaitė
D. Matvejevo nuotr. (trys nuotraukos)

Lietuvos rusų dramoje - „Juodasis strazdas"

7MD informacija
Sausio 23 d. 18 val. Lietuvos rusų dramos teatro Mažojoje salėje - spektaklio „Juodasis strazdas" pagal šiuolaikinio škotų dramaturgo Davido Harrowero pjesę premjera. Tai bendras Rusų dramos teatro, Sankt Peterburgo teatro festivalio „Baltijskij dom" ir „Audronio Liugos produkcijos" projektas.

OKT „Hamletas" metus pradėjo išvykomis

7MD informacija
OKT/Vilniaus miesto teatro spektaklis Williamo Shakespeare'o „Hamletas" (rež. Oskaras Koršunovas) sausio 21 ir 22 d. buvo suvaidintas Italijoje, „Teatro di Roma" Romoje.

Donkichotiškas „Žmogus iš La Mančos"

7MD informacija
Scena iš spektaklio D. Matvejevo nuotr.
Sausio 24, 25 ir 31 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras žiūrovus pakvies į nuotaikingo Dale'o Wassermano, Joe Dariono ir Mitcho Leigh miuziklo „Žmogus iš La Mančos" premjerą.

„Permainų medis” - spektaklis visai šeimai

7MD informacija
Sausio 17 d. 12 val. Lietuvos rusų dramos teatre premjera - spektaklis visai šeimai „Permainų medis" pagal Nikolajaus Gumiliovo pjesę.

Puslapiai: |1|...|5|...|9|...|13|...|17|...|20|21|22|23|24|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai