Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatras

Menininkai pradeda „matuotis“ sceną

7MD informacija

Bitė Maja skraido po pasaulį

Daiva Šabasevičienė
S.Klibavčiaus nuotrauka
aš veidrody matau / išartą žemę / ir juodvarnių pulkus / ir slieką ilgą / ir dar ilgesnį gandro kaklą / ir varlę mirštančią / ir medį žydintį / aš veidrody matau / pasaulį visą / negrįžtantį. O lekiantį / taip greitai pro mane / aš veidrody matau / savo minčių / miražą

Vėl prisiminus siekiamybę...

Rasa Vasinauskaitė
OKT / Vilniaus miesto teatro archyvo nuotrauka
Sakinį: „Tai, ką čia rašau, skirta orientuotis ir paliudyti, tai nėra gynyba ar apologija“ pasiskolinau iš Soreno Kierkegaardo. Šia proga - kai kritikas kalba apie teatrą ir bando jį pasveikinti - jis tinka. Juolab kad šį vakarą iškilmingame Teatro dienos minėjime vėl bus įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“ geriausiems teatro menininkams už tai, ką jie sukūrė per praėjusius, 2008-uosius metus.

Lėlės kuria operą

Rasa Vasinauskaitė
„Nedėkingųjų šokis“ D.Matvejevo nuotrauka
Kovo 3 ir 4 d. „Lėlės“ teatro scenoje dar kartą buvo parodytos Claudio Monteverdi (1567-1643) operos „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“. Dar kartą todėl, kad pirmas atlikimas rudenį prasprūdo pro daugelio šio muzikos žanro ir juolab teatro gerbėjų akis. Ištisus mėnesius vienų neišdilę įspūdžiai žadino kitų norą taip pat juos patirti.

2008-ųjų „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

7MD informacija
Kovo 27 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre geriausi šalies teatro menininkai bus įvertinti už praėjusių, 2008-ųjų darbus.

Monospektaklių festivalis Kaune

7MD informacija
2009 m. gegužės 7-10 d. Kaune įvyks pirmasis tarptautinis vieno aktoriaus teatro festivalis „MonoBaltija“. Festivalio globėjas - Kauno miesto meras. Pagrindiniai rėmėjai - Kauno miesto savivaldybė, Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas.

Jubiliejinis „Bitės Majos“ spektaklis

7MD informacija
S.Klibavičiaus nuotrauka
Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklio „Bitė Maja“ programėlė prasideda vokiečių rašytojo Waldemaro Bonselso citata: „Visuose gyvuliuose kaip ir žmonėse esti, kad atskiri būdai negali prisitaikyti prie bendrų papročių, ir reikia būti atsargiam ir rimtai ištirti dalyką, prieš juos pasmerkiant. Ne visada tai pasileidimas ar prasimanymas, bet dažnai tūno tokiame neramume pasiilgimas aukštesnio ar geresnio už tai, ką kasdieninis gyvenimas duoda.“

Nepraregėjęs meistras

Rasa Vasinauskaitė
Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Žvelgdamas į pastarųjų metų LNDT repertuarą matai, kaip jame gražiai rikiuojasi klasikų ir šiuolaikinių autorių vardai ir kaip gražiai jie atspindi fasadinę teatro gerovę bei užtikrintumą. Šitai liudija ir įspūdingas sėkmingiausiai rodomų spektaklių skaičius, tarp kurių, kaip skelbia teatro internetinė svetainė, - 100-oji „Meilė pagal grafiką“. Sakytum, vizitinė teatro kortelė.

Kelionė bendra kryptimi

7MD informacija
Vladas Bagdonas spektaklyje „Juodvarnis” D. Matvejevo nuotr.
Režisierius Jonas Vaitkus yra vienas stipriausių mūsų teatro pedagogų, išugdęs daugelį žinomų režisierių ir aktorių. Režisierius Agnius Jankevičius - vienas ryškiausių jauniausios kartos jo mokinių. „Audronio Liugos produkcija“ (ALP) kovo mėnesį „Menų spaustuvėje“ pristato projektą „Mokytojas ir mokinys“. Kovo 15 d. čia pirmą kartą bus parodytas Jono Vaitkaus režisuotas spektaklis „Juodvarnis“, o kovo 29 d. - naujausia Agniaus Jankevičiaus premjera „Du vargšai rumunai, kalbantys LT“.

Nuo šiol OKT - Teatro arenoje

7MD informacija
„Shopping and Fucking“. D. Matvejevo nuotrauka
Stengdamasis nenusižengti visuotiniams gamtos dėsniais, šį pavasarį OKT/Vilniaus miesto teatras keliasi naujam gyvenimui ir su didžiausiu džiaugsmu praneša - artėja iškilmingas teatro jubiliejus! Šia proga teatras skelbia žengiantis į visiškai naują savo gyvavimo etapą ir žiūrovams žada visą šūsnį naujovių.

Geležis ir sidabras

Rasa Vasinauskaitė
Rolandas Kazlas spektaklyje „Geležis ir sidabras“ . D. Labučio nuotr.
Suvaidinęs pačius skirtingiausius personažus, dirbęs su skirtingiausiais režisieriais, buvęs daugelio Jaunimo teatro spektaklių lakmuso popierėliu, šiandien Rolandas Kazlas - nepriklausomas aktorius, kurį ieškojimai atvedė prie poezijos.

Slaptieji sielos užkaboriai

Daiva Šabasevičienė
"Batraištis, arba Mylėjau, myliu, mylėsiu..."
Kovo 12 d. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre - spektaklio "Batraištis, arba Mylėjau, myliu, mylėsiu..." premjera. Žinomo viduriniosios kartos rusų rašytojo, dramaturgo ir scenaristo Aleksejaus Slapovskio pjesę žiūrovams pristatys jaunosios kartos režisierius Kirilas Glušajevas.

Pavasarinis ciklonas "Menų spaustuvėje"

7MD informacija
Pavasarį "Menų spaustuvė" pasitinka ne tik atsinaujinusi, bet ir sukeldama intensyvų pavasarinių renginių cikloną: pradedant publikos jau pamėgtais spektakliais ir baigiant didžiaisiais tarptautiniais festivaliais bei garsių režisierių premjeromis.

Vaizdų pragaras

Audronis Liuga
„Pragaras“, rež. Romeo Castellucci. D. Matvejevo nuotrauka.

Teatras - vieta, kur vyksta mainai

Alma Braškytė
Vilniuje repetuoja prancūzų režisierius Ericas Lacascade'as. D.Matvejevo nuotrauka.
OKT/Vilniaus miesto teatre prancūzų režisierius Ericas Lacascade'as repetuoja Antono Čechovo „Dėdę Vanią“. Repeticijos „Menų spaustuvėje“ (kuri yra šio projekto partnerė) prasidėjo sausį. Premjeriniai spektakliai Lietuvos rusų dramos teatre vyks balandžio 6, 7 ir 8 dienomis.

„Meistras Solnesas“

Daiva Šabasevičienė
„Meistras Solnesas“. D.Matvejevo nuotrauka
Kovo 7, 8 ir 24 d. 18 val. Lietuvos nacionalinio dramos teatro didžioje salėje žiūrovai išvys Henriko Ibseno dramą „Meistras Solnesas“.

Gruzinų šešėlių teatras Lietuvoje

7MD informacija
Šešėlių teatro „Budrugana-Gagra“ nuotrauka
Gruzijoje yra ne tik pirštų teatras, pernai aplankęs Lietuvos miestus, bet ir unikalus rankų šešėlių teatras pavadinimu „Budrugana-Gagra“. Savo spektaklius kūrėjai skiria žiūrovams nuo „šešerių iki šimto šešerių“ metų - ypatingo pasiruošimo suprasti nereikalaujantys vaidinimai užburia netikėtais reginiais.

Aktoriui Andriui Žebrauskui - 50

7MD informacija
Andrius Žebrauskas VMT spektaklyje "Belaukiant Godo". J.Lozoraičio nuotrauka
Šiandien, vasario 27 d., 18.30 Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre aktorius Andrius Žebrauskas pristatys naujausią savo projektą „Kaukės“. Šiandien aktorius mini penkiasdešimties metų jubiliejų.

Mechaninio teatro eskizai

Rimas Driežis
Irma Balakauskaitė
Vilniaus teatras „Lėlė“, praėjusių metų spalį šventęs savo 50-metį, pakvietė dailininkę Irmą Balakauskaitę galerijoje „Meno niša“ surengti mechaninių figūrų (mobilių) parodą. Paroda veikė spalio 20-27 d. ir papildė Lietuvos kultūros ministerijoje vykusios (2008 10 24) tarptautinės mokslinės konferencijos „Lėlių teatras Vilniuje: tradicijos, įtakos, atradimai“ pranešimus.

Apie lėlių teatrą Vilniuje

Rasa Vasinauskaitė
„Eglė žalčių karalienė“, rež. Vitalijus Mazūras. 2007 m. D. Matvejevo nuotr.
1958 m. spalio 27 d. Balio Lukošiaus spektakliu „Eglė žalčių karalienė“ savo veiklą pradėjo Vilniaus teatras „Lėlė“. Praėjusių metų spalį teatras minėjo 50-metį ir ta proga ne tik sukvietė žiūrovus į savaitę trukusį „Vieno teatro festivalį“, bet ir organizavo tarptautinę mokslinę konferenciją „Lėlių teatras Vilniuje: tradicijos, įtakos, atradimai“.

Puslapiai: |1|...|5|...|9|...|13|...|17|...|19|20|21|22|23|24|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai